Lens takamamak

trakonyay

Decapat
Daha fazla  
Merhaba değerli dostlarım, uzun yıllarca aile yadigarı gözlüğümü bırakıp bugün elime ulaşan lenslerimi test ediyordum. Fakat ne yaparsam yapayım lensler gözümle temas ettiği anda gözümü refleks olarak kırpıyorum ve ne yaparsam yapayım lensleri gözüme net oturtamıyorum... Gözlük kullanmak istemiyorum ve iyi para ödediğim lensler şu an için en sağlıklı çözüm gibi gözüküyor. Lens kullanan arkadaşlar bildiğiniz taktik veya yardımcı olacak bir tavsiyeniz var mı?

Kullanmıyorum fakat göz çok hassas bir organ olduğu için ilk başta alışamamanız çok normal diye düşünüyorum. Takıp 3-4 gün dolaştıktan sonra muhtemelen alışırsınız. Benim fikrim böyle, dediğim gibi kullanmıyorum ama mantıken böyle bir senaryo olması gerek.

Kullanıyorum ilk başta ben de çok sorun yaşamıştım fakat sonradan alışıyor insan, takarken değilde çıkarırken çok sorun yaşarsın ben bu şekilde sorun yaşamıştım, lens suyunu lensin içine damlatarak takmaya çalış, ilk başlarsa batma yaşayabilirsin ama sonradan o da geçiyor, alıştıktan sonra gözlük takmak istemiyor insan. Fakat uyumaya çalışma çünkü kalkınca gözlerin kuruluktan açılmıyor bile.

Kullanmıyorum fakat göz çok hassas bir organ olduğu için ilk başta alışamamanız çok normal diye düşünüyorum. Takıp 3-4 gün dolaştıktan sonra muhtemelen alışırsınız. Benim fikrim böyle, dediğim gibi kullanmıyorum ama mantıken böyle bir senaryo olması gerek.
Evet hocam ben zaten bu saatten sonra batmasına bile razıyım diyebilirim :D sadece takma kısmında sorun yaşadım bir şekilde çözeceğim gibi.

Kullanıyorum ilk başta ben de çok sorun yaşamıştım fakat sonradan alışıyor insan, takarken değilde çıkarırken çok sorun yaşarsın ben bu şekilde sorun yaşamıştım, lens suyunu lensin içine damlatarak takmaya çalış, ilk başlarsa batma yaşayabilirsin ama sonradan o da geçiyor, alıştıktan sonra gözlük takmak istemiyor insan. Fakat uyumaya çalışma çünkü kalkınca gözlerin kuruluktan açılmıyor bile.
Ah bir takabilsem çıkarmasını sonra düşünüceğim. :D Bu arada aldığım yer her haftada bir kez çıkarıp sıvısında bekletmem gerektiğinin yeterli olduğunu söyledi, pazardan pazara. Süre normalde 1 aya kadar çıkabilirmiş ama en sağlıklısının haftada 1 olduğunu söyledi.

Ben de kullanmaktaydım lakin süreleri bittiği için mecbur gözlüğe tekrardan geçtim. Ben de herkes gibi ilk başta çok zorlandım ama yapa yapa insan alışıyor gözünde artık refleks olarak kapanmıyor. Ben çıkarırken değil de takarken çok sorun yaşıyorum hatta çıkartmak çok basit geliyor.

Ben de kullanmaktaydım lakin süreleri bittiği için mecbur gözlüğe tekrardan geçtim. Ben de herkes gibi ilk başta çok zorlandım ama yapa yapa insan alışıyor gözünde artık refleks olarak kapanmıyor. Ben çıkarırken değil de takarken çok sorun yaşıyorum hatta çıkartmak çok basit geliyor.
Evet hocam bende takmayı bir çözebilsem keşke... Yarın geri gideceğim aldığım yerde pratik falan yapacağım herhalde kendimi garip hissediyorum. :D

Merhaba değerli dostlarım, uzun yıllarca aile yadigarı gözlüğümü bırakıp bugün elime ulaşan lenslerimi test ediyordum. Fakat ne yaparsam yapayım lensler gözümle temas ettiği anda gözümü refleks olarak kırpıyorum ve ne yaparsam yapayım lensleri gözüme net oturtamıyorum... Gözlük kullanmak istemiyorum ve iyi para ödediğim lensler şu an için en sağlıklı çözüm gibi gözüküyor. Lens kullanan arkadaşlar bildiğiniz taktik veya yardımcı olacak bir tavsiyeniz var mı?
Merhaba ben biraz tecrübeliyim bu konuda takamamanız çok normal bende ilk başlarda çok zorlanmıştım. Arkadaş çıkarmak daha zor demiş ama bence tam aksine takmak daha zor şuan bile zorlandığım oluyor. İlk önce pratik yapın elinize lens almadan gözünüze dokunmaya çalışın ve korkunuzu yenin. Lenslerin tersi düzü vardır aman dikkat edin ters takınca gözünüze batar ışıklı bir ortamda lense bakarken dışarıda olan kısımda düz bir şekilde 123 yazması gerekli. Lenside iyice ıslatmayı unutmayın ıslak ıslak takın. Bunların hepsini ayna karşısında yaparsınız en sağlıklısı olucaktır. Lensi haftada bir çıkarma konusuna gelirsekte😁. Açıkcası ben bu konuda biraz tembelim lensi her gün çıkarıp tak bu beni yoruyor haftada bir bile değil 3 4 haftada bir çıkarıyorum duşa bile öyle giriyorum allah korusun 3 4 yıldır daha herhangi birşey olmadı gözümde ilerleme oldu ama bu zaten ne yaparsanız yapın olucak. Sağlıklı bir şekilde kullanmak en doğrusu siz bence 3 4 günde bir çıkarın hatta imkanınız varsa evde olduğunuz zamanlar gözlük kullanın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Selam, aynı sorundan muzdariptim. Bu konumu incelersen yardımı olacaktır:

3-4 haftada bir çıkarıyorum.
Farkındasınız ama dikkat edin, göz bebeğinizde kalıcı lens dairesi gibi pişman olacağınız ciddi hasarlara sebep olabilir.

Merhaba ben biraz tecrübeliyim bu konuda takamamanız çok normal bende ilk başlarda çok zorlanmıştım. Arkadaş çıkarmak daha zor demiş ama bence tam aksine takmak daha zor şuan bile zorlandığım oluyor. İlk önce pratik yapın elinize lens almadan gözünüze dokunmaya çalışın ve korkunuzu yenin. Lenslerin tersi düzü vardır aman dikkat edin ters takınca gözünüze batar ışıklı bir ortamda lense bakarken dışarıda olan kısımda düz bir şekilde 123 yazması gerekli. Lenside iyice ıslatmayı unutmayın ıslak ıslak takın. Bunların hepsini ayna karşısında yaparsınız en sağlıklısı olucaktır. Lensi haftada bir çıkarma konusuna gelirsekte😁. Açıkcası ben bu konuda biraz tembelim lensi her gün çıkarıp tak bu beni yoruyor haftada bir bile değil 3 4 haftada bir çıkarıyorum duşa bile öyle giriyorum allah korusun 3 4 yıldır daha herhangi birşey olmadı gözümde ilerleme oldu ama bu zaten ne yaparsanız yapın olucak. Sağlıklı bir şekilde kullanmak en doğrusu siz bence 3 4 günde bir çıkarın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Selam, aynı sorundan muzdariptim. Bu konumu incelersen yardımı olacaktır:

Farkındasınız ama dikkat edin, göz bebeğinizde kalıcı lens dairesi gibi pişman olacağınız ciddi hasarlara sebep olabilir.
Haklısınız gerçekten daha dikkat edeceğim ama nereye kadar işte. Lazer olmak istiyorum yaşımı bekliyorum ama çoğu kişi +30 yaşındandan sonra bile olsanız gene ilerleme olucaktır diyo şaşırıyorum. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı