Letgo satış yapılacak kişinin güvenilir olduğunu nasıl anlaşılır?

438943

Hectopat

Dosya Ekleri

• eltgoo.png
    eltgoo.png
    46,8 KB · Görüntüleme: 135
Numarasını isteyin Ne olur nolmaz.

Kendisi başka şehirde mi? Eğer aynı şehirdeyseniz dolandırılma ihtimalinde vereceği açık adrese gidebilirsiniz.

Pek güvenilir gelmedi. Ürünü tamamen bir videoya çek, eğer parayı yollarsa kargolarsın. Eğer aldıktan sonra bu sıkıntısı vb. varmış derse videodan anlarsın zaten yalan söylediğini.

Numarasını isteyin ne olur nolmaz.

Numarasını aldım fakat WhatsApp üzerinden sadece yazışma yapabiliyorum diyor ve normal telefonda hattı kapalıymış şöyle diyorum ilk olarak EFT yap para bana gelsin bende sana kargo ile gönderiyim ama o diyoki kargodaki ürünler sağlamsa parayı gönderirim diyor.
Pek güvenilir gelmedi. Ürünü tamamen bir videoya çek, eğer parayı yollarsa kargolarsın. Eğer aldıktan sonra bu sıkıntısı vb. varmış derse videodan anlarsın zaten yalan söylediğini.

Zaten şu an sistemimde kullanıyorum sıkıntı yok parçaların.

Numarasını aldım fakat WhatsApp üzerinden sadece yazışma yapabiliyorum diyor ve normal telefonda hattı kapalıymış şöyle diyorum ilk olarak EFT yap para bana gelsin bende sana kargo ile gönderiyim ama o diyoki kargodaki ürünler sağlamsa parayı gönderirim diyor.
Hattın kapalı olması hoşuma gitmedi, benim de iki üç tane Whatsapp için geçerli olan üstüme kayıtlı olmayan numaralara sahibim. Muhtemelen kişinin cep telefonu bile değil, mesaj atmaya çalıştığınızda "Bu konuşma bir işletme hesabıyla gerçekleşiyor" uyarısını alıyorsanız numaranın ona ait olmama ihtimali baya yüksektir.

Güvenmeyin. Kimsenin ne olduğunu bilemezsiniz. Bir garantiniz de yok. Adam ürünü alıp ben seni tanımıyorum der gider. Onun size güvenmesini isteyip önce parayı göndermesini isteyebilirsiniz. "Zebramo" ya da "Sahibinden Param Güvende" gibi sistemlerden satabilirsiniz.

Geri
Yukarı