Letgo satış yapılacak kişinin güvenilir olduğunu nasıl anlaşılır?

İkna etmeye çalışacağım önce parayı gönderirse satışı gerçekleştireeğim ama ürün alıcıya sağlam gidene kadar parayı saklı tuyacağım.
Güvenmeyin. Kimsenin ne olduğunu bilemezsiniz. Bir garantiniz de yok. Adam ürünü alıp ben seni tanımıyorum der gider. Onun size güvenmesini isteyip önce parayı göndermesini isteyebilirsiniz. Zebramo ya da "sahibinden param güvende" gibi sistemlerden satabilirsiniz.

Param güvende sistemi toplu satış desteklemiyor nedense.
Kendisi başka şehirde mi? Eğer aynı şehirdeyseniz dolandırılma ihtimalinde vereceği açık adrese gidebilirsiniz.

İlçe farkı var.

Çok uzak değilse dolandırılınca gidersiniz. Tabi yinede %100 paranızı veya ürününüzü alırsınız diyemem. Riskli bir iş.

Param güvende sistemi toplu satış desteklemiyor nedense.

Anladım onu çok bilmiyorum ama Zebramo'ya bakabilirsiniz. Yine de bu işler riskli. Zebramo'da ürünün her türlü kusurunu anlattım adama. Adam satın aldı, ben de gönderdim. Eline ulaşınca şöyle böyle dedi onaylamak istemedi. Bir şekilde ikna ettim de onaylattırdım. Ama alan kişi ürünü beğenmezse geri göndermek zorunda. En garantisi önce alıcının parayı göndermesi ama herkes güvenmiyor maalesef.

Letgo'da da bildiğim kadarıyla güvenli satış var kargolama ile ilgili. Satıcı ürünü satarken seçebiliyor. Yurtiçi Kargo ile anlaşmalı ve siz onaylarsanız parayı Letgo yatırıyor.

Karşılıklı güven meselesi. Kimin dolandırıcı olduğunu bilemezsiniz. Herkesin başına gelebilecek bir durum. Güvenli satış yöntemleri kullanılmadığı sürece yapacak bir şey yok.

Bence sizi dolandırmaya çalışıyor. Hiçbir şekilde kimseye güven olmaz ama birine dava açmak için açık adres isim soy isim yeterlidir. (Tabi avukata para vermek istemiyorsan tonlarca kağıt okuyup işlemleri senin yapman lazım) Dava açarım diye tehdit etmeyiniz. Uğraşmak istemiyorsanız adresine gönderiniz. Ben olsaydım asla parayı almadan ürünü göndermezdim.

Bence sizi dolandırmaya çalışıyor. Hiçbir şekilde kimseye güven olmaz ama birine dava açmak için açık adres isim soy isim yeterlidir. (tabii avukata para vermek istemiyorsan tonlarca kağıt okuyup işlemleri senin yapman lazım) dava açarım diye tehdit etmeyiniz. Uğraşmak istemiyorsanız adresine gönderiniz. Ben olsaydım asla parayı almadan ürünü göndermezdim.

İsim soy isim numara açık adres elimde.

Şu an mesajımı gördü bir şey yazmadı. Bekleyeceğim.

Olmaz abe ürün sağlam geldiği sürece sıkıntı olmaz bende bana güvenebilirsiniz ya da vaktiniz varsa siz getirin eden de teslim alabilirim ben kartı denerim bir sıkıntı yoksa paranızı hesabınıza atarım içiniz rahat olsun. Böyle yazdı elden teslim etmeyi teklif edeceğim.

Geri
Yukarı