Çözüldü Letgo siparişinin kargo mesajı gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana yurt içi kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no. Sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Yurtiçini arayıp kendi üzerine kargo var mı sorgulatabilirsin.

Geçen günlerde https://www.letgo.com/tr-tr/u/aras-elektronik_9c5d2146-da0f-4e70-b80f-569ab9544617 adlı satıcıdan ekran kartı aldım. Yapması gereken iş kargoya vermesi ve en geç birkaç günde elime ulaşması. Bana Yurtiçi Kargo ile kargoya verdiğini söyledi fakat ne bir mesaj geldi ne de bir işaret. Tüm WhatsApp konuşmaları elimde. Numarası da elimde, banka hesap bilgileri de aynı şekil elimde. Dolandırıcı demek istiyorum fakat satıcı hala yardımcı oluyor ve bana kargoda gözüktüğünü, kısıtlama nedeniyle kargoların ciddi anlamda aksadığını söyledi. Kendisinden kargo takip no.sunu istedim ve bekliyorum. Bu işin sonu hayır değil gibi. Sizlerin de görüşünü almak istedim. Ayrıca mobil uygulamada konum Ankara; PC üzerinden girdiğimde ise İstanbul olarak gözüküyor. Neye güveneceğimi şaşırdım. Cidden bu Letgo uygulaması rezalet. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Evet yasak dolyısıyla aksama var kargolarda. Siz kargoya verdiğinde verilen faturanın resmini neden istemediniz en başta? Orada bütün bilgiler de yazıyor...

Yurtiçini arayıp kendi üzerine kargo var mı sorgulatabilirsin.

İsim ve numaradan sorgulattığımda böyle bir kargonun olmadığını söyledi.

Yüzyüze buluşmadan bir ürünü görmeden almasaydınız keşke. Hele ki Letgo gibi bir yerden. Umarım eline sıkıntısız ulaşır.

Tonlarca alım satım yaptım. İlk kez böyle bir şey başıma geldi. Benim de tek temennim o. Elimde bilgiler var her türlü peşine düşerim fakat cidden bir ekran kartı için bu kadar uğraşa girmeyi de istemiyorum. Çok kötü hissediyorum cidden.

Evet yasak dolyısıyla aksama var kargolarda. Siz kargoya verdiğinde verilen faturanın resmini neden istemediniz en başta? Orada bütün bilgiler de yazıyor...

Kendisinden kargo takip no sunu istedim. Şehir içi gönderim yaptığı için kurye ile gönderir diye düşündüm ve kargo faturasını sormadım. Hala cevap bekliyorum. Satıcı ara sıra dönüş yapıyor ve cevaplıyor dolandırıcı gözü ile bakmak istemiyorum ama cidden endişelenmeye başladım.

Aldığınız ürün satıcının sayfasındaki ürünse hiç güvenemedim. GTX 950 1050'den bir tık düşük ve en az 900 TL.

Letgo'da bolca böyle ucuz ilan var. Başka bir satıcı ile RX 460 için 550 liraya anlaşmıştık ve başka biri benden hızlı davranıp ürünü satın almış. Bende bu satıcıya yazdım yazdığım güne de lanet olsun.

Sıfır demiş bir de, nasıl sıfırı 650 tl olabilir? İkinci eli 900 tl.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı