Letgo'da dolandırıldım

Ben de İnstagram'dan 200 ₺ kadar dolandırılmıştım 4 sene önce, battı balık yan gider dedim saldım ulaşamayınca. Letgo ile konuşun. Hiçbir şekilde ulaşamazsanız, giden paranız çok değilse peşine düşmeyin. Çok pahalı bir şey değilse dava açmaya gerek yok, küçük meblağlarda uzlaşmaya gidiliyor çünkü.

Bunlar akılları sıra kimse benle uğraşmaz deyip tokatçıyım diye gezen amatör dolandırıcılar. Gidin karakola WhatsApp konuşmaları vs varsa çıkartın gösterin. Hele eli uzun tanıdığınız var ise (memlekette torpilden başkası işlemediği için işiniz daha hızlı sonuçlar diye diyorum) ona bildirin, arkadaşı bir güzel evinden alırlar. Hukuki süreç başlatın ki belki korkusuna yapması gereken neyse yapar.

Beni olsam çatır çatır dava ederdim. Bu olayı düşünmekten ruh ve psikolojim bozuldu deyip maddi manevi tazminat davası açardım.
Belli bir miktar altı dolandırılma vakalarında uzlaşmaya gidiliyor, maddi tazminat davasından bir şey alamaz, hatta astarı yüzünden pahalıya gelir. Manevi tazminat davası mantıklıymış ama oradan koparabilir belki bi'şeyler.

Bunlar akılları sıra kimse benle uğraşmaz deyip tokatçıyım diye gezen amatör dolandırıcılar. Gidin karakola WhatsApp konuşmaları vs varsa çıkartın gösterin. Hele eli uzun tanıdığınız var ise (memlekette torpilden başkası işlemediği için işiniz daha hızlı sonuçlar diye diyorum) ona bildirin, arkadaşı bir güzel evinden alırlar. Hukuki süreç başlatın ki belki korkusuna yapması gereken neyse yapar.
Gel kardeşim buraya sana 1-2 yıl ücretsiz konaklama + yemek vereceğiz derler.
Belli bir miktar altı dolandırılma vakalarında uzlaşmaya gidiliyor, maddi tazminat davasından bir şey alamaz, hatta astarı yüzünden pahalıya gelir. Manevi tazminat davası mantıklıymış ama oradan koparabilir belki bi'şeyler.
Davada haklı isen karşı tarafa ödetilir bütün masraflar.

Seyyit Çağlı diye bir adam tüm R10'u dolandırdı, yıllardır gelip gidip dolandırıyor bir kere bile mahkemeye çağrılmadı adam. Amatör, profesyonel farketmiyor. Sahibinden, letgo bunlarla dolu bir konu açılıyor herkes konuşulur sonra aynen devam.

3 Lira oradan koparayım az diye dava etmezler 5 lira buradan koparayım dava etmezler derseniz olmaz o iş. Sizin açtığınız 1 TL olur 10 TL hepsini de karşı taraf öder. Yapmayın böyle kullanın haklarınızı. Taş taşımayacaksınız yapacağınız iki üç işlem gerisini mahkeme kovalıyor.

Karakola git durumu iza et. Elindeki telefon numarasını memur arkadaşlara ver. Kişiyi telefon numarası üzerinden bulurlar.
Kesinlikle. Ver savcılığa. Evine tebliğ gitsin. Ben bisikletimi açaln adama 7 ay hapis, 7000 TL de para cezası aldırmışım. Bir daha bisikletlere elini süremez. Bu ülkedeki her hırsıza haddini bildireceksiniz. Bu insanlar ancak hukukun acı dokunuşundan anlar. Başka bir şeyden anlamaz.

Savcılığa vermezsen biz seni banlarız ama merak etme.

Kesinlikle. Ver savcılığa. Evine tebliğ gitsin. Ben bisikletimi açaln adama 7 ay hapis, 7000 TL de para cezası aldırmışım. Bir daha biiskletlere elini süremez. Bu ülkedeki her hırsıza haddini bildireceksiniz. Bu insanlar ancak hukukun acı dokunuşundan anlar. Başka bir şeyden anlamaz.

Savcılığa vermezsen biz seni banlarız ama merak etme.
Yarın savcılığa vereceği dilekçenin kopyasını bekliyoruz :p

Geri
Yukarı