Letgo'da Dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zalman00

Centipat
Letgo'da bulduğum 100 TL'ye HDD'yi aldım 2 tane. İlan İstanbul'daydı ben Ankara'dan aldım. Parayı IBAN'a gönderdim ve kargoya verdi ama ürün bozuk çıktı. HDD'de kafa vurma sorunu var, çalışmıyor. IBAN, TC Kimlik No, telefon numarası ve ad soyad var (kendi adıysa). Ayrıca kargo için yazdığı kendi evinin adresi var (doğruysa). Bu dolandırıcıyı ne yapabilirim, nereye şikayet edebilirim, paramı nasıl alabilirim? WhatsApp konuşması ekte mevcut

Veya kafa vurma sorununu çözme gibi bir şansım var mı ucuza? (İki üründe de aynı sorun var)

Dosya Ekleri

• WhatsApp.jpg
    WhatsApp.jpg
    410,2 KB · Görüntüleme: 609
Kafa vurma sorunu fiziksel müdahale olmadan çözülemez. Savcılığa gidin dolandırıcılığa maruz kaldığınızı belirterek şikayetçi olun.

İkinci el sabit disk almayın, bunu yıllardır diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel tezgah. 100 100 kim bilir kaç kişiden koparıyor. Diskleri al Recep Baltaş'ın da dediği gibi savcılığa git dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulun. Davalarını aç paranı geri al. Dava masraflarını da dert etme kazanırsan hepsini o kişiden tazmin edebilirsin.

Yukarıdaki durumdan anladığım kadarı ile aradaki alışveriş "ticari anlamlı işlem" statüsüne girecek şeyleri barındırmıyor. Savcılığa vermesinde yarar var. Karşı taraftaki kişinin canını sıkar bu durum. Ancak sonuç beklemek çok iyimser bir hareket olur.

Geçmiş olsun hocam. Benim de başıma 2 defa denk geldi. Birinde kapora verdim ve göndermedi, diğerinde denemeden elden PSU aldım bozuk çıktı. İlk seferinde savcılığa gittim fakat bir sonuç çıkmadı. 2018 Mart ayında suç duyurusunda bulundum. Hiçbir haber yok. Elden deneyerek veya GET sistemi ile satın alın. Referansı olan birinden'de alabilirsiniz.

Kafa vurma sorunu fiziksel müdahale olmadan çözülemez. Savcılığa gidin.

İkinci el sabit disk almayın, bunu yıllardır diyorum.
Fiziksel müdahele derken yaklaşık maliyeti ne kadar olur acaba ve nereye yaptırabilirim ?

Pek yapılacak birşey yok. Satıcının insafına kalmışsınız. Satıcı; "Ben en son baktığımda sağlamdı" dediği anda top elinizde kalır.

Hem parayı iban üzerinden gönderdiğiniz için geri alma şansınız da yok. Güvenli ödeme yöntemlerini kullanmalıydınız.
IBAN dışında nasıl gönderebilirim, güvenli ödeme yöntemleri derken sahibinden GET'i mi kastettiniz ? (Yanlış anlamayın, bilmediğim için soruyorum)

Güzel tezgah. 100 100 kim bilir kaç kişiden koparıyor. Diskleri al Recep Baltaş'ın da dediği gibi savcılığa git dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulun. Davalarını aç paranı geri al. Dava masraflarını da dert etme kazanırsan hepsini o kişiden tazmin edebilirsin.
200 TL için o kadar uğraşmalı mıyım :/ 100 - 200 o milleti dolandırıyo buna devam etmese keşke ama bi yolunu buldu dolandırıcı değil dendi bide onun masrafı, zaman kaybı

Geçtiğimiz günlerde bende sorunlu bir HDD değişimi için 2 ele başvurdum fakat tanıdık bir yerden, elden aldım. Her hangi bir sorunda muhatap bulamayacağınız yada ispat edemeyeceğiniz ya da güvenilirliğini bir şekilde teyit etmeden 2 el ürünlere yonelmeyin. İçinizi karartmak gibi olmasın ama 200 TL için uğraştığıniza muhtemelen degmeyecegi gibi kargoda bozulmuştur ben ne yapayım dese verilecek cevap yok gibi görünüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı