Letgo'da Dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Letgo'da dolandırıldım biraz yanlış olmuş :D

Letgo avukatı falan değilim ama olayda Letgo'nun bir suçu yok. Satıcının karakteri.

Herkes yazmış. Ben de size bir daha 2.el "herhangi bir şey" almamanızı, deneyerek almadan 1 kuruş dahi göndermemeni söyleyeceğim. Elimizden başka bir şey gelmez.

Düzenleme: Gerçekten de yolda kafa vurma sorunu olmuş olabilir. Ama burada aslında sen almadan önce çalışırken video istesen, belki bu dolandırıcılığı önlerdin. Ayrıca kutu ve koruması var mıydı?

Birde bu resmen terbiyesizlik. Bu adam %90 dolandırıcı ada %10 kargoda karpuz atar gibi koli atan elemanlar yüzünden bozuldu.

İnternette kafa vurma ile ilgili videolar var açıp bir iki hareketle çözüme ulaşıldığıni söyleyen. Ben hiç o şekilde çözüme ulasamadim daha doğrusu HDD'leri iyice çöp yapmadan deneme şansı bulamadım. HDD'lerden ümit kesildiyse denenebilir ama o ürüne o saatten sonra ne kadar güvenilir ayrı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiziksel müdahele derken yaklaşık maliyeti ne kadar olur acaba ve nereye yaptırabilirim ?

IBAN dışında nasıl gönderebilirim, güvenli ödeme yöntemleri derken sahibinden GET'i mi kastettiniz ? (Yanlış anlamayın, bilmediğim için soruyorum)

200 TL için o kadar uğraşmalı mıyım :/ 100 - 200 o milleti dolandırıyo buna devam etmese keşke ama bi yolunu buldu dolandırıcı değil dendi bide onun masrafı, zaman kaybı

Evet GET vs.... sistemleri. Bu şekilde IBAN üzerinden ödeme yatıysanız, riski kabullenmiş oluyorsunuz. Hukuki bir gerekçeniz kalmıyor o nedenle.

Letgo avukatı falan değilim ama olayda Letgo'nun bir suçu yok. Satıcının karakteri.

Herkes yazmış. Ben de size bir daha 2.el "herhangi bir şey" almamanızı, deneyerek almadan 1 kuruş dahi göndermemeni söyleyeceğim. Elimizden başka bir şey gelmez.

Ben de Letgo'yu suçlamadım zaten, letgo beni dolandırdı demedim

Ben de dün 300 liralık RAM'i, 175 TL'ye gördüm adamla anlaştım 130 TL'ye kadar indirdim. Parayı havale ettim bugün kargo yaptı. Letgo'da 140 olumlu yorum vardı ve bunlar orijinal profiller olduğu için GET olmadan kabul ettim. Ve RAM küçük ve basit bir şey olduğu için kargoda bozulma ihtimali yok. Ben bu kadar referansa rağmen şuan işkilleniyorum dolandırılacağım diye. Sen gitmiş 3 kişilik bot olabilecek yoruma bakarak, 2. el alınmaması gerek nadir şeylerden olan HDD almışsın. Adam sana ürünü göndermiş, senin bozup bozmama ihtimalin olduğu için oraya güveniyor öyle dolandırıyor. Bende bir Ankaralı bilgisayarcıdan HDD almıştım beni dolandırmıştı, aradım paramı iade etmezsen ben savcılık falan uğraşmam şuan bileti kesip geliyorum her masrafa razıyım seni dükkanda testereyle doğrarım dedim, 5 dakika sonra paramı hesabıma yatırdı. :) 2.el bir şey kişisel olarak satanlardan alın, esnafa asla güvenmeyin. Sen savcılığa suç duyursun da muhakkak bulun, başkalarını dolandırmasın. Onun banka ve adres telefon bilgileri sisteme düştüğü zaman, 2. şikayette bunu paket ederler. Türkçü ve milliyetçi biri olarak dünyada en son güveneceğim yer Türk polisi ve Türk hukukudur. Büyüklerine danış ve bu işi onlara devret bir şeyler yapabilirlerse yapsınlar. Geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden, letgo veya buna benzer siteler insanları dolandırmaya çok müsait, adam üyelik alıyor, 4-5 tane ilan açıyor, tüm ilanlarında resimlerini internetten sağdan soldan buluyor açtığı ilanlara ekliyor, ilanların fiyatlarını da oldukça düşük yazıyor, sonrasında artık pusuya yatıp beklemeye başlıyor.
Aynı bu anlattığım olayı sahibinden de bizzat yaşadım, çok şükür direkten döndüm dolandırılmadım.
Bu gibi sitelerden alış veriş yaparken çok dikkatli ve uyanık olmak lazım, bu gibi sitelerde insanları dolandırmaya çalışan, bu işlere akıl yoran bir sürü karaktersiz kişi dolaşıyor.
Bedel düşük olduğu için kimse peşini aramaz diye düşünüyorlar.
Savcılığa gidip şikayette bulunabilirsiniz, geçmiş olsun.

Düzenleme: Gerçekten de yolda kafa vurma sorunu olmuş olabilir. Ama burada aslında sen almadan önce çalışırken video istesen, belki bu dolandırıcılığı önlerdin. Ayrıca kutu ve koruması var mıydı?

Birde bu resmen terbiyesizlik. Bu adam %90 dolandırıcı ada %10 kargoda karpuz atar gibi koli atan elemanlar yüzünden bozuldu.

Video attı zaten, çalışıyodu onda. Disk Yönetimi'nden silip yeni birim falan oluşturduğu video attı. Aynı boyuttaydı aldığımla. Kargo'da olduğunu zannetmiyorum. Aralara kağıtlar kartonlar falan sıkıştırmıştı, poşete sarmıştı. Hem de kargoda olsa böyle cevaplar vermezdi bence

Gerçegi yansıtan ürün gorselleri attıysa belkide gerçekten kargoda oluşmuştur sorun. Kesin bir yargıya varmak için bile imkansız bir durumdasınız.

Fiziksel müdahele derken yaklaşık maliyeti ne kadar olur acaba ve nereye yaptırabilirim ?

Bir defa okuma yazma kafası bozulmuş bir diskten hayır gelmez. Tamir masrafı zaten maliyetini geçer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı