Letgo'da Param Güvende tarzında satış nasıl yapılır?

zeus keydrop

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün kargo ile Esenler'e elektrikli kaykay göndereceğim kadına satacağım ikiz kızları var onlar binecekmiş. WhatsApp profilde de iki tane kızı var. Kadın diyor ki korgoya verdiğinize fotoğraf atın ben de parayı atayım. Ay manda olsun diyor ben de Letgo Param Güvende ile yapalım dedim nasıl isterseniz diyor ama Letgo'da Param Güvende göremedim. Nasıl olacak? Ben güvenli bir satış istiyorum ve Letgo'dan satıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
EFT nasıl oluyor

Parayı EFT ile alırsanız geri yollamasının pek anlamı olmaz, alıcı uzun bir mahkeme sürecine gişimek istemezse.
Dolap'dan falan satarsanız duruma ve uygulamaya bağlı. Dolap'dan alıcı ödemeli kargo ile satarsanız gidişi alıcı ödüyor...

Benim bildiğim Fast ödeme var

Ben gönderdim diyelim ki ve oda yere düşürdü bozdu ya da bir şekilde bozdu benmi haklıyım omu

Yani bana iade edebilir mi çünkü mal benden çıkıyor artık ben ona videolarını attım çalışırken
Dolap falan ile satarsanız iade edebilir. Diğer türlü zor.

Her ihtimale karşı göndermeden önce videoya tekrar çekin, çalıştığını falan gösterin.

Yani hocam ben kargoya verdim sağlam bir şekilde ve oda bozdu sonra bana iade edebilir mi mahkemelerle uğraşmak istemiyorum ya da kargoda bozulursa falan

Param Güvende tarzı uygulamalar satıcının haklarının tamamen sıfırlandığı uygulamalardır. Her türlü alıcıyı haklı buluyorlar. Asla bunları kullanmayın.
Genelleme yanlış ben hem sahibinden hem dolap kullandim param guvende olarak hic sorum yaşamadım eger ürünün sorunsuzsa ve paketlemeyi guzel yaparsan sorun olmuyor. Not: paketlemeyi cok guzel yaptigim icin alici bizzat teşekkür etmisti😀

Yerinizde olsam asla güvende ile yollamazdım tamamen alıcıyı kolluyor karşıda ki size turşu bidonu ile iade etse yapacak birşeyiniz yok video çekerim falan diyebilirsin ama mahkeme falan yine en kötü 1 2 sene uğrastirir.

Galiba satmayacağım hocam zaten 400 TL'ye satıyordum üstünde fazla cizikler olduğu için baktım adam tekerinin tanesini 400 TL satıyor şimdi ilanın linkini atçam kaç TL gider yazarsanız sevinirim

Geri
Yukarı