Letgo'da sattığım laptopu kişi iade istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cihaz içini değiştirip, arızalı olarak iade ederek para kazanan sahtekarlar olabilir. Dikkat et. Bir verir iki alır bunlar. Adamın Gbt'si araştırılmalı, kesin kaydı olabilir. Adam kontrol etmiş almış, geçen bende aldım ve ekstra arızaları çıktı ve karşı taraf görmemişim dedi ama ben bakıp kontrol ettim ve satış onayı verdim. Ama cihaz çalışıyor. Bu nedenle 2. el alacaksanız bizzat mağazadan kontrol ederek alınmalı...

Yardımlarınız için teşekkürler ben de bir bilir kişiye danıştım kendisi tüketici hakem heyetinde çalışıyor bu tarz olaylarda pek fazla dikkate alınmıyor dedi sebebi, bu tarz ürünler (laptop,ekran kartı v.b) hassas olduğu için alıcı ürünü aldığı zaman kazara bir yere vurmadığı, düşürmediğini ve bu sebepten arıza olmadığını ispat etmesi zor olur dedi ve ayrı olarak ürünü sonuçta bakarak aldığını ortada bir fiş,fatura,irsaliye olmadığını ve kanıtlayamayacağını söyledi mahkemeye verse bile bu tarz olaylar genelde dosya üzerinde çözülüyormuş mahkemeye çıkmaya gerek kalmıyormuş bakalım ben de bekliyorum.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun,
Üçüncü kısım
Ayıplı mal ve hizmetler
Birinci Bölüm
Madde 10

Malı satmadan önce ürünün arızasının olmadığını kanıtlaman gerekiyor başının ağrımaması için.
bunu okudum ben de ama genelde burda yazılanlar bir ticari kurum ile bir alıcı arasında olarak geçiyor sanırım ben de alıcıda bir kişiyiz yani bunlar ne kadar geçerli bilmiyorum

Son düzenleme:
@Baba Yag
İkinci elde bu kadar kolay iade olsa GeT diye bir sistem olmazdı bence. Mahkemeye vereceğini sanmıyorum gözünüzü korkutmaya çalışmış sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı