Letgo'dan alınan telefon bozuk çıktı

BayKedi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Başlıkta belirttiğim gibi Letgo üzerinden telefon aldım, alırken bir sorun yoktu parayı verdim ve ayrıldık ancak telefon ekranı açık iken 2 dakika sonra yeşil yeşil çizgiler çıkıyormuş ve adamı hemen aradım (ayrıldıktan sonra maksimum 5 dakika geçmiştir) Bunun kayıtları da telefonumda var ,WhatsApp üzerinden ben geldim yazmışım telefonu kontrol vs derken 10 dakika geçmiş ve sonra aldığım arkadaşa yeşil çizgili resmi atmışım.
Adama resmi atıp hemen aradım ve ekranda sorun var buluştuğumuz yerde bekliyorum dedim. Adam ben gittim gelmiyorum motora bindim dedi ve Letgo hesabını sildi, sonra beni telefondan engelledi. Ben şu an ne yapabilirim? Direkt hiç eve uğramadan hemen karakola gittim durumu anlattım (telefonu aldıktan 40 dakika sonra falandı).
Karakol biz bakmıyoruz ayıplı mal olduğu için kaymakamlığa gideceksiniz, tüketici hakem heyetine oradan bilirkişi bakacak sonra savcılık vs. gibi şeyler dedi, kısaca bu sonuç kaç ayda çıkar ve lehime olur mu? Sonuçta 5 dakika içinde telefona bir zarar falan veremem ki vermedim.

Arkadaşın telefon numarası ve isimi var.

Son düzenleme:
Başlıkta belirttiğim gibi Letgo üzerinden telefon aldım, alırken bir sorun yoktu parayı verdim ve ayrıldık ancak telefon ekranı açık iken 2 dakika sonra yeşil yeşil çizgiler çıkıyormuş ve adamı hemen aradım (ayrıldıktan sonra maksimum 5 dakika geçmiştir) ve bunun kayıtları da telefonumda var. WhatsApp üzerinden ben geldim yazmışım telefonu kontrol vs. derken 10 dakika geçmiş ve sonra aldığım arkadaşa yeşil çizgili resmi atmışım. Adama resmi atıp hemen aradım ve ekranda sorun var buluştuğumuz yerde bekliyorum dedim. Adam ben gittim gelmiyorum motora bindim dedi ve Letgo hesabını sildi, sonra beni telefondan engelledi. Ben şu an ne yapabilirim? Direkt hiç eve uğramadan hemen karakola gittim durumu anlattım (telefonu aldıktan 40 dakika sonra falandı).
Karakol biz bakmıyoruz ayıplı mal olduğu için kaymakamlığa gideceksiniz, tüketici hakem heyetine oradan bilirkişi bakacak sonra savcılık vs. gibi şeyler dedi, kısaca bu sonuç kaç ayda çıkar ve lehime olur mu? Sonuçta 5 dakika içinde telefona bir zarar falan veremem ki vermedim.

Tadı bir başka...

Dosya Ekleri

• E09CB14D-31AE-46F9-AC73-39046BD81094.png
    E09CB14D-31AE-46F9-AC73-39046BD81094.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 46
Hocam yapacağınız bir şey yok. THH'ne başvurursunuz oradan savcılığa falan gider de bir şey kanıtlayamazsın çünkü telefonun kimin bozduğu belli değil. Adam evet ben bozdum veya bozuk olarak sana verdim demediyse üstüne soğuk su iç. Geçmiş olsun.

Selam başına gelen olay üzücü. Şöyle bir olaydan da ben bahsetmek isterim let go full dolandırıcı uygulamasına dönüştü doğru düzgün satıcı kalmadı arkadaşım. Ben de 1060lı bilgisayar alacaktım bir kadın satıcıdan getirdi bilgisayarı denedik bilgisayar 5 dakika sonra kapatıyordu kendini Aa gelirken sorun oldu dedi bilgisayarı götürdü. Daha sonra 1 hafta sonra let go uygulamasında dolaşırken 1060lı sistem gördüm ve anlaştık bir adam getirdi al diyor denemeden 500 Tl de pazarlık yapiyim diyor bir baktım kasanın içine aynı bilgisayar sadece dış kasayı değiştirmişler dedim almıyorum. Dikkatli olman gerek insanı uğraştırdığın da hiç bir anlamı zevki değeri kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı