Lexar NM610 üretim hatası

Valla çok şaşırdım sağolun yardımınız için kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olmaz yani? yük altında 62 derecelere falan çıkıyor o zaman da hızları düşürüyor read 1100/1300 civarı oluyor write 500/1000 arası oluyor bu normal mi acaba? Vaat ettiği değerler 2100read/1600write
Vaad edilenin %50 performansı neredeyse. Bir sorun olabilir bence.

Arkadaşlar ürünü bugün sabah servise göndereceğim, 20 günde sağlığı %2 düştü ki bu anormal bir değer. Artık bir sorun olduğu kesinleşti :)

Arkadaşlar ürünü bugün sabah servise göndereceğim, 20 günde sağlığı %2 düştü ki bu anormal bir değer. Artık bir sorun olduğu kesinleşti :)

Anormal bir değer değil. Cihaz yeni olduğundan yazma oranına göre belirli bir düşüş olması normal S.M.A.R.T raporlaması tek bir faktör üzerinden değerlendirilmiyor.

Diskin sorunlu olduğuna kendinizi ikna etmişsiniz, servise gönderip gelecek cevabı bekleyin zira ikna olmayacaksınız muhtemelen.

Anormal bir değer değil. Cihaz yeni olduğundan yazma oranına göre belirli bir düşüş olması normal S.M.A.R.T raporlaması tek bir faktör üzerinden değerlendirilmiyor.

Diskin sorunlu olduğuna kendinizi ikna etmişsiniz, servise gönderip gelecek cevabı bekleyin zira ikna olmayacaksınız muhtemelen.
Siz de Lexar'dan sponsorluk almış gibi savunuyorsunuz. :D 20 günde %2 sağlık düştü diyorum buna normal diyorsunuz aklım almıyor böyle bir şeyi :D SSD'yi gönderip geldiğinde değiştirilip sorunlu bulup bulmadıklarını buraya tekrar yazacağım o zaman bakalım.
Siz de Lexar'dan sponsorluk almış gibi savunuyorsunuz. :D 20 günde %2 sağlık düştü diyorum buna normal diyorsunuz aklım almıyor böyle bir şeyi :D SSD'yi gönderip geldiğinde değiştirilip sorunlu bulup bulmadıklarını buraya tekrar yazacağım o zaman bakalım.
+ Olarak ben neden kendi ürünümün sorunlu olduğuna kendimi inandırayım :) Servise gönderip o süreyi beklemek hoşuma mı gidiyor sanıyorsunuz? :D

Sponsorluk almadım kimseden, yeni aldığınız disk üzerinde bu seviyede bir düşüşün anormal olmadığını, uzun dönem performans raporu olmadan herhangi bir soruna işaret etmediğini belirttim.

Elbette farklı sorunlar olabilir, cihazı kullanıp birinci elden tecrübe eden sizsiniz ancak dediğim gibi HDD ile kıyaslanınca sağlık ölçme algoritmaları arasında önemli farklar bulunuyor bu sebepten kaynaklı olarak küçük değişimler direkt olarak soruna işaret etmiyor.

Servis sonucunu paylaşırsanız daha sonra konuyu okuyan üyeler yararlanmış olur.

Sponsorluk almadım kimseden, yeni aldığınız disk üzerinde bu seviyede bir düşüşün anormal olmadığını, uzun dönem performans raporu olmadan herhangi bir soruna işaret etmediğini belirttim.

Elbette farklı sorunlar olabilir, cihazı kullanıp birinci elden tecrübe eden sizsiniz ancak dediğim gibi HDD ile kıyaslanınca sağlık ölçme algoritmaları arasında önemli farklar bulunuyor bu sebepten kaynaklı olarak küçük değişimler direkt olarak soruna işaret etmiyor.

Servis sonucunu paylaşırsanız daha sonra konuyu okuyan üyeler yararlanmış olur.

Yarın göndereceğim ve sonuçlandığında buraya bilgilendirme yapacağım.
Güncelleme.

Ürün bugün geldi ve yenisi ile değiştirilmiş, gönderdiğim diskteki bellekler 2 tane vardı bunda fotoğrafta göründüğü gibi 4 tane var ve garantiye gönderdiğim disk boşta 48-50 derece çalışırken bu yük altında 50 derecede çalışıyor boşta 40-42 derece arası. Anlayacağınız üzere bir sorun varmış gerçekten. :) iyi günler dilerim.
Düzeltme: Boşta 40-42 değil 30-40 arası çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı