Lexar Thor RAM alınır mı?

Ben de 5600G kullanıyorum ve bal gibi de oynanıyor.
Anakart çöp, SSD çöp, RAM çöp, PSU çöp. Kasa ise iyi değil. Sırf GPU için aşırı dandik bir şey alınmaz ve pahalı bu sistem ederinden.
Bu şekilde mi çöp sistem?
Screenshot_20240218_201523_Chrome.jpg

PSU yine çöp ve o ekran kartı iyi değil. RX 580'i sıfır alan kişinin aklından şüphe bile edilmelidir. Zaten ikinci el bile alınmamalı ama sıfır almak, çok daha büyük bir hatadır. Ayrıca fiyatının fahiş olduğunu tekrar belirtiyorum.

PSU yine çöp ve o ekran kartı iyi değil. RX 580'i sıfır alan kişinin aklından şüphe bile edilmelidir. Zaten ikinci el bile alınmamalı ama sıfır almak, çok daha büyük bir hatadır. Ayrıca fiyatının fahiş olduğunu tekrar belirtiyorum.
Kasa kısmında başka seçenek çıkmıyor hocam haklısınız fiyat yüksek bu sisteme göre ama APU işlemciyi bir çok forumda sormama rağmen alınmaması gerektiği söyleniyor alınacaksa 8600G'den aşağısını önermiyor kimse bu bağlam da 15 bin ₺ bütçeyi 5600'lü sisteme vermek mi mantıklı yoksa eskide kalmış 5600G'ye vermek mi mantıklı kasa çöp olabilir psu çöp olabilir ekran kartı çöp olabilir ama beni idare edecek başka sistem yok bulamadım.

Kasa kısmında başka seçenek çıkmıyor hocam haklısınız fiyat yüksek bu sisteme göre ama APU işlemciyi bir çok forumda sormama rağmen alınmaması gerektiği söyleniyor alınacaksa 8600G'den aşağısını önermiyor kimse bu bağlam da 15 bin ₺ bütçeyi 5600'lü sisteme vermek mi mantıklı yoksa eskide kalmış 5600G'ye vermek mi mantıklı kasa çöp olabilir psu çöp olabilir ekran kartı çöp olabilir ama beni idare edecek başka sistem yok bulamadım.
8600G almanın da aynı derecede aptallık olduğunu söylesem peki? Bu arada 5600 ile 5600G arasında dağlar kadar fark yok. 5600G eskide kaldıysa 5600 de eskide kalmıştır. Yaptığınız çok büyük hatadır. Ekran kartını ikinci el almak suretiyle çok daha kaliteli parçalarla 5500 + 6600 sistem alınabilir aşağı yukarı bu fiyata. İlla APU almak istemiyorsanız böyle de yapabilirsiniz.

8600G almanın da aynı derecede aptallık olduğunu söylesem peki? Bu arada 5600 ile 5600G arasında dağlar kadar fark yok. 5600G eskide kaldıysa 5600 de eskide kalmıştır. Yaptığınız çok büyük hatadır. Ekran kartını ikinci el almak suretiyle çok daha kaliteli parçalarla 5500 + 6600 sistem alınabilir aşağı yukarı bu fiyata. İlla APU almak istemiyorsanız böyle de yapabilirsiniz.
5600 güncel piyasa da gayet güçlü ve yeterli bir işlemci hocam performans kısmını kıyaslayamazsınız 5600G ile. Dediğiniz ikinci el ekran kartı mevzusunu da söyleyim toplama güzel sistem çıkardım 1660s veya 6600 araştırdım facebook grupların da sarı site de bir tane düzgün kart yok fiyatları ise sıfır fiyatlarına yakın derece de koyan çok var bende mecburiyetten bu yöntemi deniyorum denemeden önce farklı forumlar da konu açıp fikir topluyorum buraya da açtım ban yedim birden fazla sistem konusu açtığım için. FPS oyunları ve single oyunlar da ortalama fps'ler ile oyun oynatacak ve işlerimi halletmeme yardımcı olacak tek sistem bu en azından 3-4 ay sonra ekran kartını satarım düzgün bütçe ile sıfır veya ikinci el bir kart alırım daha güzel olur diye düşünüyorum.

5600 güncel piyasa da gayet güçlü ve yeterli bir işlemci hocam performans kısmını kıyaslayamazsınız 5600G ile.
Bal gibi kıyaslanır. R5 5500'den daha güçlü bir işlemci 5600G.
Dediğiniz ikinci el ekran kartı mevzusunu da söyleyim toplama güzel sistem çıkardım 1660s veya 6600 araştırdım facebook grupların da sarı site de bir tane düzgün kart yok fiyatları ise sıfır fiyatlarına yakın derece de koyan çok var bende mecburiyetten bu yöntemi deniyorum denemeden önce farklı forumlar da konu açıp fikir topluyorum buraya da açtım ban yedim birden fazla sistem konusu açtığım için.
@SEMIKAANCAKIR bilir ikinci el işini. 4 bine iyi kartlar bulunuyor.
ben de mecburiyetten bu yöntemi deniyorum denemeden önce farklı forumlar da konu açıp fikir topluyorum buraya da açtım ban yedim birden fazla sistem konusu açtığım için. FPS oyunları ve single oyunlar da ortalama fps'ler ile oyun oynatacak ve işlerimi halletmeme yardımcı olacak tek sistem bu en azından 3-4 ay sonra ekran kartını satarım düzgün bütçe ile sıfır veya ikinci el bir kart alırım daha güzel olur diye düşünüyorum.
RX 580 sistemine mecbur kalmak gibi bir durum yok. Her zaman bir alternatif vardır 580'e karşı, ki var zaten.

Bal gibi kıyaslanır. R5 5500'den daha güçlü bir işlemci 5600G.

@SEMIKAANCAKIR bilir ikinci el işini. 4 bine iyi kartlar bulunuyor.

RX 580 sistemine mecbur kalmak gibi bir durum yok. Her zaman bir alternatif vardır 580'e karşı, ki var zaten.
Tamam hocam KFG tam sorunsuz CW'siz ikinci el güzel ekran kartı bulalım ona göre toplama pc alayım bende daha kaliteli daha sağlam parçalarla beraber.

Yeni konular

Geri
Yukarı