Çözüldü LG 21.5" 22MK400H-B hareket durumunda görüntünün önce olduğu yerde gölge oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

marabaccci

Hectopat
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. LG 21.5" 22MK400H-B 75Hz 1ms VGA HDMI FHD FreeSync Gaming monitör bu modeli kullanıyorum ve RX 550 kullanıyorum, FreeSync açık bir şekilde HDMI kablosu ile bağlantı sağlıyorum. Ekran kartım MSI RX 550.
Böyle herhangi bir şeyde mesela Valorant oyununda hareket etmeyen bir kısma bakarken ekranda bir sorun yok. YouTube'da bir yere bakarken sorun yok. Technopat Sosyal'de ekran sabit iken bir sorun yok. Fakat mesela YouTube'da ekranı aşağı kaydırdığımda mesela videonun olduğu yerden yeni olacağı yere gelirken siyah bir gölge oluşturuyor. Bu da oyun oynarken çok can sıkıcı oluyor çünkü sürekli bir yere hareket oluyor. Ve ekranda ufak siyah gölgeler oluyor. İsteyene video çekebilirim. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitörünüzde anormal bir ghosting var ve bunun sebebi modeldeki gecikmeyi düşüren ayarı açınca/arttırınca ghostingi azaltmak yerine aksine arttırması gibi görünüyor.

Monitör ayarlarından gecikme ile ilgili bir ayar var ise kapatın ya da yavaşa vs. alın.
Ayarın adı "Response time" olması lazım.
Monitörünüzde anormal bir ghosting var ve bunun sebebi modeldeki gecikmeyi düşüren ayarı açınca/arttırınca ghostingi azaltmak yerine aksine arttırması gibi görünüyor.

Monitör ayarlarından gecikme ile ilgili bir ayar var ise kapatın ya da yavaşa vs. alın.

Çözüm
Monitörün özelliklerine bakarken tepki süresini en hızlı ya almıştım hızlı modda iken böyle bir sorun yoktu. Kardeşimin canlı dersi bittikten sonra tekrar hızlı moda alacağım. Şimdiden teşekkür ederim. Sizin gibi insanlar sayesinde sorunsuz bir bilgisayarım oldu.

Aynen öyle, çözüm tam olarak bu ama direkt kapatın bence. Ben de aynı modeli kullanıyorum ve o ayar kötü.

Geri
Yukarı