LG 22MK400 H-B monitörde ölü piksel

Memo5561

Decapat
Garantiye gittim biz ölü piksel yapmıyoruz dediler. Ne yapmalıyım? Geri yollayacaktım da ürünün zaten 1 ayı doldu.
Bunu bilseydim zaten almazdım lütfen yardım eder misiniz şimdiden teşekkür ederim

Hangi firma söyleyin tercih etmeyelim.

Konunun satışı yapan firma ile ilgisi yok. Bu genel bir durumdur. Nereden aldığınızın hiç bir önemi yok. Sonuçta satın aldığınız yer de üretici ile garanti sürecini yürütüyor. Eğer üretici şu şu konularda servis vermiyorum derse (ki örnekte olduğu gibi) satışı yapan firmanın da elinden bir şey gelmez.

1 tane ölü piksel var ve de ekran pek canlı görünüme sahip değil açtığımda
Ne yapmam gerekiyor lg kabul etmiyor yapmayı
Gittiğimde sadece ölü piksel var dedim bunu da dersem monitör panelini değiştirir ler mi sizce

Belirttiğim gibi belirli bir sayıda veya belirli bir alanda bulunuyorsa ölü piksel, müdahale edilmesi gereken bir sorun olarak nitelendiriliyor.

Yani yalnızca 1 adet ölü piksel varsa bunu garanti kapsamında değerlendirmeyebilirler. Renk konusunda olağanın dışında bir problem varsa onu bilemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı