LG 23.8" 24GN650-B monitör 1-2 saniyeliğine siyah ekran verip düzeliyor

PerLias

Decapat
Bu konuyu önceden de açmıştım ama arkadaşların söylediği yöntemlerden verimli sonuç alamadim onun için tekrar açıyorum. Şimdi normalde masaüstü çözünürlüğüm 1920x1080 çözünürlük değiştikten sonra sürekli olarak monitör kapa aç yapıyor. Oyuna giriyorum çözünürlüğü 1280x960 kullanıyorum ama bir sıkıntı olmuyor oyundan çıkıp 1920x1080'e dönünce sürekli olarak kapa aç yapıyor kendini. Bilgisayarı yeniden başlatmadan düzelmiyor sorun. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sizce sorun monitörde mi? (monitör ü alalı 3 gün oldu)
(PC uyku modu kapalı)
HDMI kullanıyorum ve kutu içeriğinde HDMI kablo yoktu. Başka bir yerden aldım ve kaliteli mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Hocam bu tarz sorun bende de var ama benim sorunum ekran kartımla alakalı olabilir diye düşündüğüm için iadeye göndermedim. Herhangi bir oyuna girdiğimde ekranda 0.5-1 saniyeliğine pır pır edip düzeliyor ama oyundan çıkında bu tür sorunlar yaşamıyorum fakat PS4 oynarken bu tür bir sorunla karşılaşmadım eğer kutu içinden çıkan Display Port kablosunu kullanıyorsanız yeni bir kablo alıp denemenizi tavsiye ederim. Bende yakın zamanda yeni bir kablo alıp deneyeceğim.

Hocam bu tarz sorun bende de var ama benim sorunum ekran kartımla alakalı olabilir diye düşündüğüm için iadeye göndermedim. Herhangi bir oyuna girdiğimde ekranda 0.5-1 saniyeliğine pır pır edip düzeliyor ama oyundan çıkında bu tür sorunlar yaşamıyorum fakat PS4 oynarken bu tür bir sorunla karşılaşmadım eğer kutu içinden çıkan Display Port kablosunu kullanıyorsanız yeni bir kablo alıp denemenizi tavsiye ederim. Bende yakın zamanda yeni bir.

Bende aynı monitörü kullanıyorum. Display Port ile bağlı herhangi bir problem yok.

Benim ekran kartı biraz eski ve Display Port girişi yok.

AMD R7 200 series ekran kartı kullanıyorum. Neden bir sistem toplamadan monitör aldınız derseniz işimden dolayi kullandığım monitör küçük geliyordu ve renkleri hiç iyi göstermiyordu.

AMD R7 200 series ekran kartı kullanıyorum. Neden bir sistem toplamadan monitör aldınız derseniz işimden dolayi kullandığım monitör küçük geliyordu ve renkleri hiç iyi göstermiyordu.

Hocam başka bir aygıtınız varsa onla deneyin bir de (PS4 tarzı görüntü alabileceğiniz şeyler). Onlarda da aynı sorun olursa garantiye gönderin. Eğer denemek için bir şeyiniz yoksa garantiye göndermekte yarar var.

Hocam başka bir aygıtınız varsa onla deneyin bir de (PS4 tarzı görüntü alabileceğiniz şeyler). Onlarda da aynı sorun olursa garantiye gönderin. Eğer denemek için bir şeyiniz yoksa garantiye göndermekte yarar var.

Denemek için bir şeyim yok maalesef.
İtopya'dan aldım ve şimdi garantiye göndersem eğer sorun monitörde değilse geri veriyorlar ya ondan sonra başka bir sorun çıkarsa tekrar gönderebiliyor muyuz yoksa sadece 1 hakkımız mı var.

Hocam son olarak aklıma gelmişken yazayım. Benim bilgisayarımda ani FPS düşmeleri olduktan sonra bu durumu yaşıyorum. Biraz dikkatli inceleyin eğer böyle bir durumdan sonra oluyorsa ekran kartınızda sıkıntı vardır. Son seçenek olarak FreeSync'ı falan kapatmayı deneyin.

İtopya'dan aldım ve şimdi garantiye göndersem eğer sorun monitörde değilse geri veriyorlar ya ondan sonra başka bir sorun çıkarsa tekrar gönderebiliyor muyuz yoksa sadece 1 hakkımız mı var.

2 yıl boyunca istediğiniz kadar gönderebiliyorsunuz diye biliyorum.

Hocam son olarak aklıma gelmişken yazayım. Benim bilgisayarımda ani FPS düşmeleri olduktan sonra bu durumu yaşıyorum. Biraz dikkatli inceleyin eğer böyle bir durumdan sonra oluyorsa ekran kartınızda sıkıntı vardır. Son seçenek olarak FreeSync'ı falan kapatmayı deneyin.

2 yıl boyunca istediğiniz kadar gönderebiliyorsunuz diye biliyorum.

Tamamdır deneyeceğim. Teşekkürler.

Arkadaşlar çok özür dileyerek bu monitörü kullanan insanları bulmuşken sormak istiyorum.

Merhaba. Monitörlerinde pivot özelliği bulunanlar yardımcı olursa sevinirim. Benim monitörüm sola doğru döndürülmüyor, direkt sağa dönüyor. Olması gereken bu diye düşünüyorum zaten. Sonrasında normal konumuna getirmek için sola çeviriyorum. Çevirme bitişine kadar çevirince monitör sola yatık kalıyor biraz. Böyle olması normal mi biz su terazisi ile mi kullanacağız bu monitörü? 😁

Sanki durma noktası kaçmış gibi. Diğer pivotlarda durum nasıl bilmiyorum ama son döndürme noktası yanlış gibi.

https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/image-jpg.1145714/

Geri
Yukarı