LG 24GN650-B alınır mı?

FPS oyunlarında özellikle CS:GO'da karanlık sahneler olur. Black uniformity konusunda Viewsonic daha başarılı.

Black uniformity, Türkçe adıyla; siyah tekdüzelik, bir monitörün siyahı tüm ekranı boyunca eşit şekilde görüntüleme yeteneğini ifade eder.

O halde XL2411K öneririm.
Hocam bilgisayarı abimle ortak kullanacağımdan panelin de IPS olmasını istiyorum ödev, film ve diğer işlerle ilgileneceği için. IPS panel olarak BENQ ' ya en yakın monitör sizce hangisi. Gecikme Hertz input lag, ghosting gibi değerlerin en iyi seviyede olması tercihim yani.
Hocam bilgisayarı abimle ortak kullanacağımdan panelin de IPS olmasını istiyorum ödev, film ve diğer işlerle ilgileneceği için. IPS panel olarak BENQ ' ya en yakın monitör sizce hangisi. Gecikme Hertz input lag, ghosting gibi değerlerin en iyi seviyede olması tercihim yani.
Yazdığım modeller harici öneri yapmak istiyorsanız da tercih edebilirim.

Hocam bilgisayarı abimle ortak kullanacağımdan panelin de IPS olmasını istiyorum ödev, film ve diğer işlerle ilgileneceği için. IPS panel olarak BenQ'ya en yakın monitör sizce hangisi. Gecikme Hertz input lag, ghosting gibi değerlerin en iyi seviyede olması tercihim yani.

Yazdığım modeller harici öneri yapmak istiyorsanız da tercih edebilirim.

Sadece profesyonel FPS oyuncuları TN alır. Eğer film falan izleyecekseniz kesinlikle IPS alın. TN kullandınız mı daha önce bilmiyorum ama çok soluktur renkleri. Soluk olmasının sebebi ghosting, gecikme vs minimum olsun renk akışını hızlı versin diye. Arkadaş DyAc'tan bashetmiş ama BenQ'de sadece XL2411k modelinde DyAc açınca parlaklık çok düşüyor DyAc'ı kullanamazsın pek onu da söyleyeyim. Bence sen IPS bakmalısın.

Sadece profesyonel FPS oyuncuları TN alır. Eğer film falan izleyecekseniz kesinlikle IPS alın. TN kullandınız mı daha önce bilmiyorum ama çok soluktur renkleri. Soluk olmasının sebebi ghosting, gecikme vs minimum olsun renk akışını hızlı versin diye. Arkadaş DyAc'tan bashetmiş ama BenQ'de sadece XL2411k modelinde DyAc açınca parlaklık çok düşüyor DyAc'ı kullanamazsın pek onu da söyleyeyim. Bence sen IPS bakmalısın.
IPS panel üzerinde BENQ'ya ve Profosyonel FPS için alınabilecek en iyi monitör nedir sizce. Viewsonic XG2405 mi veya başka bir monitör öneriniz var mı ?

Viewsonic XG2405 almalısın o zaman listedeklierden en iyi IPS monitör bu.
Arkadaş DyAc'tan bashetmiş ama BenQ'de sadece XL2411k modelinde DyAc açınca parlaklık çok düşüyor DyAc'ı kullanamazsın pek onu da söyleyeyim.
Hocam kaç defa XL2411K gördünüz? Şahsen ben XL2430T'yi 6 yıl gibi uzun bir süre kullandım. DyAc yoktu ancak low blue light vardı ve low blue lighti aktilfeştirdiğim halde bile parlaklık yetiyordu. Ayrıca, FPS oyuncularının çok sıklıkla kullandığı monitör XL2546 ile XL2411K arasında herhangi bir parlaklık farkı falan yok. Sallayacaksanız azıcık mantıklı sallayın da tutsun bari... ancak, yorumunuzun geri kalan kısmı doğru.

Son düzenleme:
ViewSonic XG2405 almalısın o zaman listedeklierden en iyi IPS monitör bu.

Hocam kaç defa XL2411K gördünüz? Şahsen ben XL2430T'yi 6 yıl gibi uzun bir süre kullandım. DyAc yoktu ancak Low Blue light vardı ve Low Blue lighti aktilfeştirdiğim halde bile parlaklık yetiyordu. Ayrıca, FPS oyuncularının çok sıklıkla kullandığı monitör XL2546 ile XL2411K arasında herhangi bir parlaklık farkı falan yok. Sallayacaksanız azıcık mantıklı sallayın da tutsun bari... Ancak, yorumunuzun geri kalan kısmı doğru.

Dalga mı geçiyorsun ne sallaması? BenQ bile söylüyor DyAc modellerinin sadece XL2411K'de "DyAc açıldığı zaman" parlaklığın düştüğünü. İnternetten araştırmanı öneririm. XL2546'da DyAc açıldığı zaman parlaklık düşme sorunu yok çünkü.

Benq xl2411k almayı düşündüğüm zaman benq'ya bunun için çözüm var mı diye mail atmıştım bana attığı cevabı sana atayım da belki insanlara araştırmadan,bilmeden sallamayın demeyi bırakırsın.
Dalga mı geçiyorsun ne sallaması? BenQ bile söylüyor DyAc modellerinin sadece XL2411KDE "DyAc açıldığı zaman" parlaklığın düştüğünü. İnternetten araştırmanı öneririm. XL2546'da DyAc açıldığı zaman parlaklık düşme sorunu yok çünkü.

BenQ XL2411k almayı düşündüğüm zaman BenQ'ya bunun için çözüm var mı diye mail atmıştım bana attığı cevabı sana atayım da belki insanlara araştırmadan, bilmeden sallamayın demeyi bırakırsın.

Ek olarak ben sana sadece XL2411k modelinde DyAc'ın parlaklık düşürdüğünü söylüyorum sen DyAc olmayan XL serisi dışında farklı bir BenQ modelini yazıyorsun. Önce ne yazıldığını anla öyle cevapla.
Dalga mı geçiyorsun ne sallaması? BenQ bile söylüyor DyAc modellerinin sadece XL2411K'de "DyAc açıldığı zaman" parlaklığın düştüğünü. İnternetten araştırmanı öneririm. XL2546'da DyAc açıldığı zaman parlaklık düşme sorunu yok çünkü.

Benq xl2411k almayı düşündüğüm zaman benq'ya bunun için çözüm var mı diye mail atmıştım bana attığı cevabı sana atayım da belki insanlara araştırmadan,bilmeden sallamayın demeyi bırakırsın.

Ek olarak ben sana sadece XL2411k modelinde DyAc'ın parlaklık düşürdüğünü söylüyorum sen DyAc olmayan XL serisi dışında farklı bir BenQ modelini yazıyorsun. Önce ne yazıldığını anla öyle cevapla.

son edit: benq'nun sitesinden aldığın ss'i atıyorum xl2411k modelinde dyac parlaklık azaldığını zaten oraya bile koskoca yazmışlar araştırmayanlar için.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    89,3 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 9
  • ss.jpg
    ss.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri