LG 24GN650-B bulanık görüntü

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Kutusundan çıkan DP kablosunu kullanıyorum ve ekrana hiç alışamadım. Çamur gibi gözüküyor, sanki 1080p degilmiş gibi. Ayarlarını da yapamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz? 7 yıldır 1366x768 destekli monitör kullandım ve 1 hafta önce bu monitöre geçtim, acaba ondan mı alışamadım?

Dosya Ekleri

• IMG_20211125_164108.jpg
    IMG_20211125_164108.jpg
    239,9 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20211125_164059.jpg
    IMG_20211125_164059.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 41
Bende de sararma oluyor. Yandan en az yaklaşık 45 derecelik bir açıyla bakınca oluyor yavaş yavaş. Benim için sıkıntı yok ama hiç. Çok memnunum.
İşte ben de yukarıdan bakınca da oluyor o. Fotoğraftaki sekmelerin renginden anlaşılıyor. Ayrıca oyundakyen kafamı azıcık yukarı kaldirsam da çok hafiften başlıyor sararmaya.

Çok farklı açı derken fotoğraftaki gibi en yukarilardan bahsediyorsunuz değil mi hocam?
Evet hocam yaklaşık 45 derecelik açılardan bakınca başlıyor az az sararma. İki kişi bir şey izlerken yan yana sıkıntı olmuyor mesela, iki kişinin de açısı farklı olmasına rağmen. Zaten IPS'ın amacı yansımayı engellemek, esnek görüş açısı sunmakken bu sararmayı görmezden gelmek bu sorunun normal olduğu anlamına gelmiyor maalesef. Bu "sararma" bir ürün ayıbıdır. Fabrikasyon kaynaklı bir sıkıntıdır bana kalırsa. Görüş açısı önemli olan bir kullanıcı olarak bu monitörü alsam bana göre bu monitör beş para etmez. IPS panelin hakkını vermiyor demektir bu. Ben normal bir kullanıcı olarak normal düz şekilde kullanım yaptığım için, en fazla birisiyle izlerken sağdan soldan baktığımdan herhangi bir sıkıntı olmuyor benim için.
Ayrıyetten;
-Sağ aşağıdan bakınca ekranın sağ üstü, sağ yukarıdan bakınca ekranın sağ altı. (Aynı şekilde sol taraf)
-Yukarıdan bakınca ekranın altı, aşağıdan bakınca da ekranın üstü daha hızlı sararmaya başlıyor.

Evet hocam yaklaşık 45 derecelik açılardan bakınca başlıyor az az sararma. İki kişi bir şey izlerken yan yana sıkıntı olmuyor mesela, iki kişinin de açısı farklı olmasına rağmen. Zaten IPS'ın amacı yansımayı engellemek, esnek görüş açısı sunmakken bu sararmayı görmezden gelmek bu sorunun normal olduğu anlamına gelmiyor maalesef. Bu "sararma" bir ürün ayıbıdır. Fabrikasyon kaynaklı bir sıkıntıdır bana kalırsa. Görüş açısı önemli olan bir kullanıcı olarak bu monitörü alsam bana göre bu monitör beş para etmez. IPS panelin hakkını vermiyor demektir bu. Ben normal bir kullanıcı olarak normal düz şekilde kullanım yaptığım için, en fazla birisiyle izlerken sağdan soldan baktığımdan herhangi bir sıkıntı olmuyor benim için.
Ayrıyetten;
-Sağ aşağıdan bakınca ekranın sağ üstü, sağ yukarıdan bakınca ekranın sağ altı. (Aynı şekilde sol taraf)
-Yukarıdan bakınca ekranın altı, aşağıdan bakınca da ekranın üstü daha hızlı sararmaya başlıyor.
Anladım hocam teşekkürler, şu son yazdığınız 2 madde aynı şekilde bende de oluyor. Bu normal o zaman sizde de oluyormuş çünkü.

Son düzenleme:
Yok öyle değil çevirirken böyle pikseller görüyorum. Ama aynı yerde fareyi çevirmezseken sabitken olmuyor.
Konuyu hortlatıcam ama bendede aynı sorun var. Böyle 20 30 cmden bakınca oyun veya video hareketli sahnelerde piksel geçişi, pikselleşme ,karıncalanma gibi piksel aralığını fark ediyorsunuz sanırım . 21.5 inch de bu sorunu yaşamadım ama 24 inch de ppi değeri düşük olduğu için mi öyle geliyor anlamadım siz çözüm buldunuz mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı