LG 24GN650-B monitörü yorumum

Şöyle bir resmini çektim siyah ekranda.
Eki Görüntüle 864607

Teşekkür ederim, bende de böyle panelden mi yoksa ekran yansıması mı başka bir şey mi çözemedim bu olayı. IPS de normalde böyle görünmemeli yani diğer monitörüm de yok bu durum. Satıcıyla görüştüm iade edebilirsin dedi, ama hala karar veremedim. Ayar soruna gelirsek, hazırda bulunan vivid ayarı bana en güzel geldi. O ayarında kotrast seviyesi 70'e aldım parlaklık 60'a aldım Black seviyesini 0'a aldım böyle kullanıyorum.

Teşekkür ederim, bende de böyle panelden mi yoksa ekran yansıması mı başka bir şey mi çözemedim bu olayı. IPS de normalde böyle görünmemeli yani diğer monitörüm de yok bu durum. Satıcıyla görüştüm iade edebilirsin dedi, ama hala karar veremedim. Ayar soruna gelirsek, hazırda bulunan vivid ayarı bana en güzel geldi. O ayarında kotrast seviyesi 70'e aldım parlaklık 60'a aldım Black seviyesini 0'a aldım böyle kullanıyorum.

LG'yi oyunlarda diğer monitörü de film, iş gibi yerlerde değerlendirebilirsiniz. Bu arada sizin fotoğraflarda bir şey dikkatimi çekti monitörün aparatını değiştirmişsiniz sanırım. Vesa uyumlu herhangi bir aparat bu monitöre uyuyor değil mi? Vesa sertifikası göremedim özellik kısmında o yüzden soruyorum.

LG'yi oyunlarda diğer monitörü de film, iş gibi yerlerde değerlendirebilirsiniz. Bu arada sizin fotoğraflarda bir şey dikkatimi çekti monitörün aparatını değiştirmişsiniz sanırım. Vesa uyumlu herhangi bir aparat bu monitöre uyuyor değil mi? Vesa sertifikası göremedim özellik kısmında o yüzden soruyorum.

Duvara asılabilir 100 X 100 mm (LG sitesinde yazıyor bu aynı zamanda vesa demek oluyor.)

Bende AOC AD110D0 dual monitör askı aparatı var şu ürün, monitörleri kendi ayaklarıyla kullanmıyorum.

Tek monitörün var sanırım, bu ürünü kullanabilirsin.

Duvara asılabilir 100 X 100 mm (LG sitesinde yazıyor bu aynı zamanda vesa demek oluyor.)

Bende AOC AD110D0 Dual monitör askı aparatı var şu ürün, monitörleri kendi ayaklarıyla kullanmıyorum.

Tek monitörün var sanırım, bu ürünü kullanabilirsin.

Korktuğum başıma geldi sabah monitörü açınca tekrar ölü piksel testi yapayım dedim. Siyah tonda ortada bir adet ölü piksel oluşmuş. Mağazaya da yazdım 14 günlük iade hakkını kullanıp değiştirmek istiyorum diye. Bakalım yaklaşımları nasıl olacak.

Yarın gidip aoc 24g2u ekranını itopyadan alacağım itopyaya pek guvenmiyorum hep garantiye yolluyorlar değişim yok, umarim sorunsuz çıkar çünkü 10 yıldır 60hz 1600x900 monitör kullandım. Hakettim bence...

Yarın gidip aoc 24g2u ekranını itopyadan alacağım itopyaya pek guvenmiyorum hep garantiye yolluyorlar değişim yok, umarim sorunsuz çıkar çünkü 10 yıldır 60hz 1600x900 monitör kullandım. Hakettim bence...
Amazon satıyor amazondan al, koşulsuz şartsız iadesi var. O firmayla kendini riske atma.

Merhaba, GG üzerinden aldım. Bu söylediklerin genelde karanlık ortamda iyi anlaşılır, yani gece kontrol edip bilgi veririm. Odaya gün ışığı vurduğu için yorum şuan yapamıyorum. Ama çerçevenin etrafında görüntü olmayan bölgede sağ üst köşe ve sol üst köşede 1 er ölü piksel gözlemledim.(Üst mesajda resimlerde çerçeve gibi görünen siyah çerçeve aslında siyah görüntü olmayan bir ekran gibi düşün oralarda var ölü piksel, onlarda bir sorun yaratmaz çünkü görüntü vermiyor.) Resimde bile anlaşılmadığından gösteremiyorum.
Ölü piksel değil o modeli öyle

Bende de LG var ve yandan sararmalar vb. şeyler olmadı. Ölü piksel, ışık süzmesi vb. de çıkmadı. Belki sizin monitörde sıkıntı vardır. Ben memnunum.

LG 24GN650-B monitör bugün geldi İtopya üzerinden aldım, çarşamba günü sipariş verdim cuma günü elime ulaştı. Herhangi ölü piksele rastlamadım. Orta kısımda çok ufak bir ışık sızması var ama tölere edilebilir düzeyde. Ekranda kenarlardan bakıldığında sararmalar mevcut IPS tam görevinin yapamıyor gibi. Onun dışında görüntüsü akıcılığı güzel monitör fakat menüyü çözemedim HDR nereden aktifleştiricez bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Ölü piksel değil o modeli öyle
Modelinin öyle olması imkansız, çerçevesiz tasarım olduğu için, Çerçeveleri plastik yerine düz siyah ekran gibi sanırım buna çerçevesiz tasarım diyorlar.
Benim monitörümün sol ve sağ üst köşelerinde 1'er nokta halinde oradaki piksel siyah değil beyaz Buna piksel dersin başka bir şey dersin tanımlamak için söylüyorum orada düm düz siyah olmalıydı. (Çerçevesiz tasarım başka monitörüm var kenarlarının nasıl olması gerektiğini biliyorum.) Ölü piksel ile benzer bir durumda olduğu için öyle tanımladım noktasal görüntü hatası çünkü. Modeli böyle demek mantıklı değil resmi tekrar inceleyebilirsin dostum hatalı üründü. Satıcıda kabül etti hatayı iade aldı zaten. Burada açıklama yapma sebebim başkasında da bu olay çıkarsa bunu modeli gibi bir şey sanmasın bu bir kusur.

Geri
Yukarı