LG 24GN650-B monitörü yorumum

Çok hayrını göremedim henüz ama teşekkür ederim. 😅
İtopya'dan alışveriş yapmıyorum. Tavsiyede etmem çok şikayet var. Açıkçası ölü piksel sık rastlanan bir şey bende rahatsız oluyorum. Işık sızması film izlerken rahatsızlık verir geri kalan durumlarda çok görünmez sanırım.
Gamers arenadan aldım. Aslında 2. monitör olarak yine AOC almak istiyordum ama, beyaz tonları rahatsız ettiği için, hem de burada arkadaşlar memnun kalınca denemek istediğimden LG aldım. Ama benim monitörde mi bu sorunlar var yoksa hepsi mi böyle bilemiyorum.
Dediğin testleri yaptım. Işık sızması 2-3 bölgede var. Ölü piksel ekran da rastlamadım. Çerçeve köşelerinde ekranda görüntü olmayan kısımlarda üst mesajlarda söylediğim gibi 2 tane var. Ama görüntü olmadığından sorun değil. Resimleri çektim.

Açıkçası beklentimin altında bir monitör oldu.
AOC modelde tek şikayetim beyazlar çok rahatsız ediyor, parlaklığı baş ağrısı yaşatıyordu bende. Parlaklığı 30 da kullanıyorum ancak öyle idare edebiliyorum. Geri kalan bir sorununu pek görmedim AOC modelin. Renklerin doğruluğu farklı açılarda görüntü bozmaması. Bahsettiklerimi resimlerle anlatmaya çalıştım üst mesajlarda ton farkları ortada. LG için renk ayarlarını daha yükseğe çıkarmama rağmen hep bir solukluk gözlemlemiştim.

Son resimlerde bahsettiğim, farklı açılarda oluşan görüntü kötüleşmesi, LG de bariz bir sararma var.(IPS panelde böyle olmamalıydı) AOC da bu durum pek hissedilmiyor. Elimden geldiğince karşılaştırmaya çalıştım. İsteyen istediği ürünü alır, ben sadece elimde 2 ürün olduğu için + - durumlarını alacak olanlara yazmak istedim.

Bilgilendirme için teşekkürler, çoğu kişi renklerinden memnun kalmış ama siz direk IPS bir monitörle birebir karşılaştığınız için + ve -lerini daha iyi görmüş oldunuz.
İtopya'dan almamanızı tavsiye ederim. Gerekirse farklı marka, model ürüne yönelin en azından psikolojiniz sağlıklı kalır :)

Gamers_Arena firmasının stokları an itibarıyla tükenmiş. Şu an sadece İtopya satıyor ürünü. Ben de zamanında İtopya'dan hazır sistem almıştım. Birkaç sorunu çıkmıştı sistemin ve hiç ilgilenmediler. Şu an aldığım sistemin bir tek kasası aynı diğer bütün parçaları değiştirdim. Bu monitörü çok almak istiyorum şu an ASUS VG24VQ kullanıyorum, tek kelimeyle berbat bir monitör özellikle AMD ekran kartlarıyla kronik flickering sorunları yaratıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler, çoğu kişi renklerinden memnun kalmış ama siz direk IPS bir monitörle birebir karşılaştığınız için + ve -lerini daha iyi görmüş oldunuz.

Gamers_Arena firmasının stokları an itibarıyla tükenmiş. Şu an sadece İtopya satıyor ürünü. Ben de zamanında İtopya'dan hazır sistem almıştım. Birkaç sorunu çıkmıştı sistemin ve hiç ilgilenmediler. Şu an aldığım sistemin bir tek kasası aynı diğer bütün parçaları değiştirdim. Bu monitörü çok almak istiyorum şu an ASUS VG24VQ kullanıyorum, tek kelimeyle berbat bir monitör özellikle AMD ekran kartlarıyla kronik flickering sorunları yaratıyor.

Vallahi ben de Gigabyte G27F monitör almak istiyorum. Fiyat olarak orası çok avantajlı. Ama alır mıyım? ASLA! :D

Bilgilendirme için teşekkürler, çoğu kişi renklerinden memnun kalmış ama siz direk IPS bir monitörle birebir karşılaştığınız için + ve eksilerini daha iyi görmüş oldunuz.

Gamers_arena firmasının stokları an itibarıyla tükenmiş. Şu an sadece İtopya satıyor ürünü. Ben de zamanında İtopya'dan hazır sistem almıştım. Birkaç sorunu çıkmıştı sistemin ve hiç ilgilenmediler. Şu an aldığım sistemin bir tek kasası aynı diğer bütün parçaları değiştirdim. Bu monitörü çok almak istiyorum şu an ASUS VG24VQ kullanıyorum, tek kelimeyle berbat bir monitör özellikle AMD ekran kartlarıyla kronik flickering sorunları yaratıyor.

Vatan da ViewSonic XG2405 1709 TL aslında ona da bakabilirsin çoğu kullanan memnundu bir arkadaşıma aldık gayet memnun, veya AOC 24G2U da olabilir zaten bu fiyat aralığında 3-4 model IPS monitör var. ASUS'tan da memnun kalmamışsın, LG de bitmiş. Bitmesine üzüldüğümü söyleyemem bence paneli çok iyi değil. Hala renkleriyle uğraşıyorum biraz canlanır mı diye, iade ile uğraşmak gözümde büyüyor.

Vatan da ViewSonic XG2405 1709 TL aslında ona da bakabilirsin çoğu kullanan memnundu bir arkadaşıma aldık gayet memnun, veya AOC 24G2U da olabilir zaten bu fiyat aralığında 3-4 model IPS monitör var. ASUS'tan da memnun kalmamışsın, LG de bitmiş. Bitmesine üzüldüğümü söyleyemem bence paneli çok iyi değil. Hala renkleriyle uğraşıyorum biraz canlanır mı diye, iade ile uğraşmak gözümde büyüyor.

24G2U'yu ilk çıktığında almıştım, 1100 TL civarıydı fiyatı. Aldıktan 13 gün sonra ölü piksel çıktı monitörde. İncehesap'tan almıştım iade ettim direk. XG2405'te AOC gibi panda panel kullandığı için güvenemiyorum. LG'nin kullandığı panelin adını hatırlamıyorum ama bir tık daha kaliteli diğer IPS modellerden, bir de 1 ms değerini GTG olarak verebiliyor. Diğer modellerde 1ms MPRT.

Hocam bence lg oyun monitör yapmaktan anlamıyor. Tasarımsal olarak çok kötü monitörler yapıyorlar.

24G2U'yu ilk çıktığında almıştım, 1100 TL civarıydı fiyatı. Aldıktan 13 gün sonra ölü piksel çıktı monitörde. İncehesap'tan almıştım iade ettim direk. XG2405'te AOC gibi panda panel kullandığı için güvenemiyorum. LG'nin kullandığı panelin adını hatırlamıyorum ama bir tık daha kaliteli diğer IPS modellerden, bir de 1 ms değerini gtg olarak verebiliyor. Diğer modellerde 1ms MPRT.

Karar senin tabii, ama ViewSonic'e bir şans verirdim ben, zaten geriye çok monitör kalmıyor. Ayrıca bugün detaylarda belirttim LG kağıt üstünde iyi görünüyor ama IPS olmasına rağmen yandan bakınca monitör sapsarı, renkler zaten soluk. Bu panelin kalite konusu tartışılır.

Hocam bence LG oyun monitör yapmaktan anlamıyor. Tasarımsal olarak çok kötü monitörler yapıyorlar.

Açıkçası LG çok kullanmadım, bir bu monitör bir de evde 4K TV var LG'nin, açıkçası onda da renkler çok canlı değil, TV olduğu için çok takılmıyorum ama bilgisayarda gözüme batıyor renkler. Her markanın bir sorunu var işin içinden çıkmak çok zor. LG için bir tek malzeme kalitesini ve beyaz renk tonlarını beğendim.
Sağa sola hareket yok niyeyse LG 9 bin liralık monitöre bile koymamış onu.

@FatBoi @Mustafa1992 @Mos97tr @Doğan Çiğnaklı monitör'de arka plan siyah ağırlıklı bir resim varken sağdan, soldan baktığınızda görüntüde sararma var mı? Bende ki sararmayı resim olarak ekledim. Örnek olması için? Akşam saatlerinde daha çok anlaşılıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_2961.jpg
    IMG_2961.jpg
    140,6 KB · Görüntüleme: 366
Son düzenleme:
Modu yoksa gerçek 1ms gtgdir. Güzelmiş. Bu arada response time ayarından fast degil faster yapın.
Sanırım menüdeki "Response Time" o ayar, gecikmeyi kademeli olarak ayarlıyoruz.
Bu bütçede 1 ms GtG beni şaşırtmıştı, sanırım 27GL650F gibi 1 ms MBR/5 ms GtG.
27GL650F'de de aynı şekilde ayarlıyoruz, AH-IPS ve 350 CD/m2 değeri de şaşırtmıştı.
Fakat @Kaslan hocamın dediğine bakarsak onlar da sadece kağıt üstünde, beğenmemiş.
Direkt 24G2U ile karşılaştırılınca çoğu konuda epey geride kalmış, biraz hayal kırıklığı oldu.
Anlaşılan "27GL650F" monitörü gibi AUO panel kullanmıyor, yeni çıkan bir monitör zaten.
Bunlara dayanarak gönül rahatlığıyla öneriyordum, bundan sonra önermeyeceğim gibi.
27GL650F'nin 24 inç versiyonu olmak istemiş de olamamış, yandan görüntüsü de garip.

Pazar günü sipariş verdim, bugün elime ulaştı monitör. Ölü piksel çıkmadı çok şükür. Umarım ilerleyen zamanlarda da çıkmaz. Işık sızması testi yaptım ama tam anlayamadım, IPS glow da olabilir. Tam karanlık bir ortamda bakmam gerekiyor sanırım. Eleştireceğim bir özelliği var. Monitörün ayağı çok yüksekte kalıyor. En aşağıya indirsem bile çok yüksek. İlerleyen zamanlarda vesa bir ayak almam gerekecek sanırım çünkü monitörün üst kısımlarına bakmak için kafamı kaldırmam gerekiyor resmen. Bu arada monitörü alan ve ayar işlerinden anlayan arkadaşlardan renk, parlaklık, netlik vs. gibi ayarları paylaşmanızı rica ediyorum.

Pazar günü sipariş verdim, bugün elime ulaştı monitör. Ölü piksel çıkmadı çok şükür. Umarım ilerleyen zamanlarda da çıkmaz. Işık sızması testi yaptım ama tam anlayamadım, IPS glow da olabilir. Tam karanlık bir ortamda bakmam gerekiyor sanırım. Eleştireceğim bir özelliği var. Monitörün ayağı çok yüksekte kalıyor. En aşağıya indirsem bile çok yüksek. İlerleyen zamanlarda vesa bir ayak almam gerekecek sanırım çünkü monitörün üst kısımlarına bakmak için kafamı kaldırmam gerekiyor resmen. Bu arada monitörü alan ve ayar işlerinden anlayan arkadaşlardan renk, parlaklık, netlik vs. gibi ayarları paylaşmanızı rica ediyorum.

Monitör'de arka plan siyah ağırlıklı bir resim varken sağdan, soldan baktığınızda görüntüde sararma var mı? 2 üst mesajda örnek bir resim koydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı