LG 24GN650-B monitörü yorumum

Ben de yaklaşık 2 yıl VA panelli MSI Optix MAG241C kullandım. 2 defa değişiklik yaptım hepsinde de aşırı derece ölü piksel ve ışık sızması vardı. Görüntü konusunda da başarısızdı maalesef.

Şimdi değişimden MSI Optix G24C6 gönderecekler. Kutusunu açmadan satar satmaz LG 24GN650-B almayı düşünüyorum.

Monitörü kullanan konu sahibi başta olmak üzere herkese ölü piksel ve ışık sızması sorunlarıyla karşı karşıya kalıp kalmadıklarını sormak istiyorum.

Ayrıca sırf oyun değil. Film, video izlerken keyif veren bir monitör mü HDR 10 keyfini alabiliyor musunuz?

Ben de yaklaşık 2 yıl VA panelli MSI Optix MAG241C kullandım. 2 defa değişiklik yaptım hepsinde de aşırı derece ölü piksel ve ışık sızması vardı. Görüntü konusunda da başarısızdı maalesef.

Şimdi değişimden MSI Optix G24C6 gönderecekler. Kutusunu açmadan satar satmaz LG 24GN650-B almayı düşünüyorum.

Monitörü kullanan konu sahibi başta olmak üzere herkese ölü piksel ve ışık sızması sorunlarıyla karşı karşıya kalıp kalmadıklarını sormak istiyorum.

Ayrıca sırf oyun değil. Film, video izlerken keyif veren bir monitör mü HDR 10 keyfini alabiliyor musunuz?

Kesinlikle alırsanız bu konunun altına mesajınızı bekliyorum. Daha çok yeni bir monitör. İncelemesini yapıp alacaklara ışık tutarız diye düşünüyorum.

Tamam yarım saat içerisinde atacağım şu an dışardayım 5ms olamaz, 1ms gtg özelliği var kendi sayfasında yazıyor zaten 5ms belki MBR değeri olabilir eve gidince atacağım birlikte bulmaya çalışalım.

Peki NVIDIA ekran kartlarında gysync açtıgımızda uyuyumluluk sağlar mı hangi ekran kartıyla kullanıyorsunuz.
İtopya sitesinden aldım.

Tam olarak onu bulamadım İngilizce menü Türkçe değil.

Ben İncehesap üzerinden AOC monitör almıştım ölü pixel çıktı iadesi ile ugrasıyorum böyle bir pixel garantisi var mı acaba İtopya'nın veya sizin ürününüzde bir sorun çıktımı ?

Son düzenleme:
İyi günler bende bu monitörü almayı düşünüyorum şu ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

AOC monitörün sRGB kapsamı %126, LG monitörün %99 ama LG monitörün HDR 10 desteği var ve HDMI versiyonu 2.0 internette çok fazla bilgi bulamadım LG monitör ile alakalı yeni olduğu için.
LG monitörün özelliklerinin yazdığı bir site buldum.

İyi günler bende bu monitörü almayı düşünüyorum şu ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

AOC monitörün sRGB kapsamı %126, LG monitörün %99 ama LG monitörün HDR 10 desteği var ve HDMI versiyonu 2.0 internette çok fazla bilgi bulamadım LG monitör ile alakalı yeni olduğu için.

Monitör daha yeni ondan yok incelemesi.

Monitör daha yeni ondan yok incelemesi.

Bu var inceleme olarak ama Japonca alt yazı açıp izledim ben. Bende aldım monitörü gelince incelemesini yaparım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu var inceleme olarak ama Japonca alt yazı açıp izledim ben. Bende aldım monitörü gelince incelemesini yaparım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tamamdır çok iyi olur, incelemede görüşmek üzere...

Hocam bu aynı monitörün incelemesi değil. LG 24GN600-B modeli.

sRGB % rakamı yükseldikçe renkler daha mı gerçekçi oluyor? Eğer öyleyse %99 oranına sahip LG 24GN650-B bu özelliğiyle muadillerine göre geride mi kalıyor?

Hocam bu aynı monitörün incelemesi değil. LG 24GN600-B modeli.

sRGB % rakamı yükseldikçe renkler daha mı gerçekçi oluyor? Eğer öyleyse %99 oranına sahip LG 24GN650-B bu özelliğiyle muadillerine göre geride mi kalıyor?

Aynı monitörler ama birinin ayaklıgı sade. Yükseklik alçaklık ayarı yapılmıyor. 650-B olan modelde asansörün yükseklik alçaklık ayarı var. O yüzden model isimleri farklı monitörler aynı. LG 1ms gtg diyor. Rakiplerinin sRGB oranı yüzde 125 olsa bile 4ms gtg. LG'nin parlaklıgı 350 nit rakipleri ViewSonic XG2405 ve AOC 24G2U'nun parlaklıgı 250 nit. LG kagıt üstünde daha önde görünüyor.

Geri
Yukarı