LG 24GN650-B monitörü yorumum

Monitörü 3-4 gündür kullanıyorum. Renklerinden ve yazılarından memnun olmadığım için ASUS VG249Q1R'yi verip bunu aldım.
Öncelikle 1ms denilen şey pazarlama oyunu backlight strobing olmadan 1 ms alamıyorsunuz. Ghosting ile backlight strobing farklı şeyler. 1ms gtg oyun için tam etkili değil. MPRT baz alınmalı. Blur bustersda bunun detaylı açıklaması var. Ben ortalama monitör arıyorum hem film hem oyun diyorsanız ben gayet memnunum. Kod yazarken çok hoşuma gidiyor monitör.

Hocam IPS Glow ne durumda merak ettim ama cevap alamadım konu sahibinden en azından siyah bir arkaplanda fotoğraf çekme imkanınız var mı ? Ben de almayı düşünüyorum ama bu konu aklımı kurcalıyor açıkcası.

Monitörü 3-4 gündür kullanıyorum. Renklerinden ve yazılarından memnun olmadığım için ASUS VG249Q1R'yi verip bunu aldım.
Öncelikle 1ms denilen şey pazarlama oyunu backlight strobing olmadan 1 ms alamıyorsunuz. Ghosting ile backlight strobing farklı şeyler. 1ms gtg oyun için tam etkili değil. MPRT baz alınmalı. Blur bustersda bunun detaylı açıklaması var. Ben ortalama monitör arıyorum hem film hem oyun diyorsanız ben gayet memnunum. Kod yazarken çok hoşuma gidiyor monitör. Oyunlarda da herhangi bir problem yaşamıyorum.
Yani ? Kısaca anlatır mısın , cs go da lol de valorant warzone , film dizi vs .. var mı bir sıkıntı ?

Hocam IPS glow ne durumda merak ettim ama cevap alamadım konu sahibinden en azından siyah bir arkaplanda fotoğraf çekme imkanınız var mı? Ben de almayı düşünüyorum ama bu konu aklımı kurcalıyor açıkcası.

Hocam sağ tarafta biraz var bende. Fotoğraf çekip atarım birazdan.

Öncelikle 1ms denilen şey pazarlama oyunu backlight strobing olmadan 1 ms alamıyorsunuz. Ghosting ile backlight strobing farklı şeyler. 1ms gtg oyun için tam etkili değil. MPRT baz alınmalı. Blur bustersda bunun detaylı açıklaması var. Ben ortalama monitör arıyorum hem film hem oyun diyorsanız ben gayet memnunum. Kod yazarken çok hoşuma gidiyor monitör. Oyunlarda da herhangi bir problem yaşamıyorum.
Dediginiz terimlere bazılarına biraz yabancıyım. Daha çok açarak anlatabilir misiniz? Mesela blacklight strobing nedir? Ben bu monitörü LG nin sistesinde yazan 1 MS GTG sebebiyle bir çok arkadaşıma önerdim. Parlaklık seviyeside gerçekten çok iyi 350cd-300cd gibi bilgilere ulaştım. Fiyatına göre iyi şeyler vaadediyor.

Hocam senin aldığın 24GL modeli. Biz burada Gn'den bahsediyoruz. Farklı monitörler. Senin aldığın ama iptal ettiğin monitörün paneli farklı bu monitörden. Bu arada konuyla ilgili bir post açacağım birazdan.
GN aldım hocam. GL yazıyor linkte. Ama GN modelini aldım bakarak sıkıntısı yok yani aldığımda. İnceleme bekliyoruz 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı