LG 24GN650-B vs 27GL650F-B

Bütçe
1500-2500
B versiyonu çok kotü bir monitör ekran tepkime hızı dışında hiçbir + sı yok örnek olarak renkleri berbat, yandan bakıldığında sarı oluyor monitör yani IPS diye geçiyor ama değil.

Güzel sallamışsınız LG 24GN650-B'yi kullanıyorum bende niye öyle bir şey olmadı ve renkler hakkında hiçbir sorun olmadı.
@311989 kendi kullandığımı yani 24GN650-B'yi öneririm mükemmel bir monitör bence @Uchiha Shisui Hocam'a da sorabilirsiniz fikrini o da bunu kullanıyor.
@311989 yandan görüntüler
IMG_1566.JPG
IMG_1567.JPG

Kendim biraz daha merak ettim daha yandan baktım aynı görüntü fakat çekme gerkesinimi duymadım zaten bir monitöre ne kadar yandan bakacaksınız ki?
Piksel sorunu mu var diyorsanız da hayır o kameradan dolayı.

Son düzenleme:
Güzel sallamışsınız LG 24GN650-B'yi kullanıyorum bende niye öyle bir şey olmadı ve renkler hakkında hiçbir sorun olmadı.
@311989 kendi kullandığımı yani 24GN650-B'yi öneririm mükemmel bir monitör bence @Uchiha Shisui Hocam'a da sorabilirsiniz fikrini o da bunu kullanıyor.
@311989 yandan görüntüler
Eki Görüntüle 1128860Eki Görüntüle 1128861
Kendim biraz daha merak ettim daha yandan baktım aynı görüntü fakat çekme gerkesinimi duymadım zaten bir monitöre ne kadar yandan bakacaksınız ki?
Hocam ghosting, ölü piksel, ışık sızması, gibi sorunlarla karşılaştınız mı?

@311989 yandan görüntüler.
Eki Görüntüle 1128860Eki Görüntüle 1128861

Asdasda oyun açıkken çekmiş görüntüleri ne cahil insanlar var şu forumda.

Neyse arkadaşlar tartışmaya gerek yok, zaten monitörü 1-2 ay sonra alacağım o zamana daha çok araştırma yapıp kararımı değiştirebilirim. Herkese yardımları için teşekkürler :)

B versiyonu çok kotü bir monitör ekran tepkime hızı dışında hiçbir artısı yok örnek olarak renkleri berbat, yandan bakıldığında sarı oluyor monitör yani IPS diye geçiyor ama değil.
24GN650-B monitörünü kullanıyorum. Ben bu dediğiniz yandan bakıştaki sararmayı göremedim? Hususi gittim Response Time'ı Faster'a çektim ama Ghosting etkisine rastlayamadım? Hadi Ghosting'e rastladık diyelim. Zaten üst seviye bir monitör almazsanız 1 ms, 0.5 ms gibi hızlarda Ghosting etkisi çok normaldir. Verdiğiniz para karşılığında ne istediğinizi gerçekten çözemedim. Renkler konusunda da hangi ürünü baz aldınız bilmiyorum ama IPS kalitesi mevcut mu? Evet.

Yani bence siz biraz "sallıyorsunuz" gibi geldi. Bu "Asdasda" tavrınızdan önce biraz sakin olun. Sıcak hava hararet yapmış.

Son düzenleme:

Ne yaparken bakmamı düşünüyorsunuz masaüstünde mi? He öyleyse ona da baktım sarılaşma yok araştırmadan boş yapmasanız ve bana cahil diyorsunuz ne yaparken fotoğraf çekmemi beklediniz söyler misiniz?

Siyah ekrandayken de baktım orada da bir sarılaşma yok lütfen boş yapmayın monitör hakkında bir bilginiz olmadan bunu diyen tek sizi gördüm niye diğer insanlar hiç böyle bir şey demedi?

B versiyonu çok kotü bir monitör ekran tepkime hızı dışında hiçbir + sı yok örnek olarak renkleri berbat, yandan bakıldığında sarı oluyor monitör yani IPS diye geçiyor ama değil.
Sarılaşma dediğiniz backlight bleed mi? 24GN650-B' de yok backlight bleed. Olsa bile klasik IPS panel zaten çok normal değil mi?
MSI MAG274R2 veya LG 27GL650-F' ye bakabilirsiniz. Philips 275B1H/00 önerebilirim 144 Hz zorunlu değilse ya da AOC Q24P2Q. Rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 24GN650-B ya da XG2405-2 alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bir engelin felan mı var taklit mı yapıyorsun :D? LG isimlendirmelerinde sona gelen B ve W kaliteyi değiştirmez.
IPS Glow nedir bilmeyip gelmiş öneri yapıyorsun. Derslerine iyi çalış :).

Geri
Yukarı