LG 24GN650 "No signal" hatası

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Merhabalar. LG 24GN650 modeli monitör aldım. Monitörü laptopa bağladım her şeyine baktım gayet normal çalışıyor fakat bilgisayardaki HDMI yerine takınca ekran gelmiyor. "No signal entering the power" diye hata veriyor. Sebebi nedir?

Yani HDMI düzelmezse biraz uzun dp kablosu alman gerekecek o zaman. Aklıma bir çözüm yolu gelemedi maalesef.
Display port taktım. 2.ekrana da HDMI kasanın yerini değiştirdim biraz sıkıştı gibi ama umarım çok ısınmaz. Kablo karışıklığı için kusura bakmayın acele ile yaptım. :)

Dosya Ekleri

• IMG_20210827_212644.jpg
    IMG_20210827_212644.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20210827_212737.jpg
    IMG_20210827_212737.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 44
Display Port taktım. 2.ekrana da HDMI kasanın yerini değiştirdim biraz sıkıştı gibi ama umarım çok ısınmaz. Kablo karışıklığı için kusura bakmayın acele ile yaptım. :)

Bende bu monitörü almayı düşünüyorum. Fakat fotoğrafdaki ışık sızması beni rahatsız etti. Işık sızması miktarı nedir? Şu ana kadar monitörle ilgili herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Bir de son olarak laptopuma bağlayacağım. Laptop mini Display Port'a sahip kutudan çıkan kablo laptopuma uygun mu?

Bende bu monitörü almayı düşünüyorum. Fakat fotoğrafdaki ışık sızması beni rahatsız etti. Işık sızması miktarı nedir? Şu ana kadar monitörle ilgili herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Bir de son olarak laptopuma bağlayacağım. Laptop mini Display Port'a sahip kutudan çıkan kablo laptopuma uygun mu?
Görsel kamera ayarlarından dolayı bayağı abartılı, gerçekte böyle bir deneyim yaşamazsınız.

Ben emin olun çok karamsar yaklaşıyordum. Fakat her hangi bir sorunum yok. Sadece sabah bilgisayarı açtığımda ekran kartı driver'ı sorun veriyordu. Driver'ı silip yeniden kurdum kullanmaya devam ediyorum. Siyah çerçeve kısmında ölü pixel gibi bir şey var ama oraya ekran gelmiyor. Çerçeve kısmı. Her hangi bir sorun yok. Şimdilik kullanıyorum. Bir sorunda olmaz umarım. :)

Ben emin olun çok karamsar yaklaşıyordum. Fakat herhangi bir sorunum yok. Sadece sabah bilgisayarı açtığımda ekran kartı Driver'ı sorun veriyordu. Driver'ı silip yeniden kurdum kullanmaya devam ediyorum. Siyah çerçeve kısmında ölü pixel gibi bir şey var ama oraya ekran gelmiyor. Çerçeve kısmı. Herhangi bir sorun yok. Şimdilik kullanıyorum. Bir sorunda olmaz umarım. :)

Bende Vatan üzerinden ölü piksel testi yaptırarak almayı düşünüyorum. Zamanında İtopya'da 1500₺ iken almadığıma çok pişmanım. Bir de laptopta Display Port girişi yok onun yerine mini Display Port girişi var. Dönüştürücü için para ödicem bir de kaliteli beni üzmeyecek dönüştürücü bakıyorum.

Bende Vatan üzerinden ölü piksel testi yaptırarak almayı düşünüyorum. Zamanında İtopya'da 1500₺ iken almadığıma çok pişmanım. Bir de laptopta Display Port girişi yok onun yerine mini Display Port girişi var. Dönüştürücü için para ödicem bir de kaliteli beni üzmeyecek dönüştürücü bakıyorum.
Ben memnunum tavsiye ederim. çerçevesinin ince olması da hoş. Sadece ve sadece üçgen ayak olması birazcık sorun klavyeyi rahat çeviremiyorum vs. ama gülü seven dikenine katlanır. :)

Geri
Yukarı