aince33

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar,

İnternette gezinirken LG 25" 25um58 2k (2560:1080) monitörü gördüm. Monitörün fiyatı 590₺.

Sizce bu monitör alınır mı? Alsam monitörün renk canlılığı, parlaklığı, şusu busu (monitörden anlamam) yeterli midir? Zira hem 2k hemde ultra wide bir monitörün bu kadar ucuz olması beni şaşırttı.

Bu arada kullanacağım sistem şu;

Intel Core i5 6400
Amd Radeon R9 380x (muhtemelen yazın cf yapacağım)
Msi z170a pro anakart
Crucial Ballistix Sport DDR4 2x8GB RAM
Zalman z11 neo + 700w PSU
Crucial bx200 240GB SSD
Seagete 1TB Surveillance HDD

1. Sizce almalımıyım bu monitörü?
2. Sizce GTA 5, BF4, CS:GO, Pes16, ETS2, minecraft performansı nasıl olur?
3. İleriye dönük olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de almayı düşünüyorum bu monitörü umarım olumsuz bir yanıyla karşılaşmayız. Monitörler hakkın da bilgi sahibi olan varsa yorumlarını bekliyoruz?

Ben de bu monitörü araştırıyordum. Video izlerken kenarlar siyah oluyormuş. Bir de CS:Go 21'e 9 ekran oranını desteklemiyormuş. Ayarlardan değiştirmek gerek. Zaten sanırım ekran tam 2k değil. 1080p'nin uzatılmış versiyonu. FullHD ile arasında çok bir fark olacağını sanmıyorum.

Ben de bu monitörü araştırıyordum. Video izlerken kenarlar siyah oluyormuş. Bir de CS:Go 21'e 9 ekran oranını desteklemiyormuş. Ayarlardan değiştirmek gerek. Zaten sanırım ekran tam 2k değil. 1080p'nin uzatılmış versiyonu. FullHD ile arasında çok bir fark olacağını sanmıyorum.
Counter desteği olmaması üzdü cidden. Ayrıca videolar doğal olarak küçülüyor. İsterseniz uzatırsınız zaten kmplayer ile ama görüntü bozulur diye düşünüyorum. Çözünürlüğe gelince haklısınız. Bence enin yüksek olması oyun konforunu arttırıyor.

Düzeltme: Küçük bir araştırma yaptım ve 2560x1080 desteği olduğunu öğrendim oyunun. Buyrun video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da dışarıdan çekilmiş hali;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunlarda bahsettiğim oyunlardan 21:9 (2560x1440) testleri;
"Pes videosu bulamadım." Not: Pes en az bu kadar fps verir."

Son düzenleme:
O videoyu ben de gördüm. Konfor artıyordur elbette ama çok video ve yayın izleyen birine tavsiye etmem (mesela ben almayacağım).

O videoyu ben de gördüm. Konfor artıyordur elbette ama çok video ve yayın izleyen birine tavsiye etmem (mesela ben almayacağım).
O konu benim aklıma da çok takılıyor. Yazın sürekli dizi izleyen biri olarak o siyahlıklar göze çok çarpar mı diye düşünüyorum. Kullanan birisi yorum yazarsa çok iyi olacak. Zira elimde para olmasına rağmen emin olamadığım için alamıyorum.

Forumda gezerken gözüme çarptı şuan ekrana baktığım monitör bu :)
Deneyimim cidden harika 5ms gibi bir tepki süresi var oyunlar eksikliğini yaşamıyorsun 2560*1080 ekran çözünürlüğü cidden yeterli :)
Ama haberin olsun ekran 25 inç olmasına rağmen 24.5 cm eni var fakat normal 23inç bir ekranda 28 cmden daha çok eni oluyor bundan dolayı yanyana koyduğun zaman acaba doğrumu yapıyorum gibi bir hissiyat oluşuyor bundan dolayı vatanda 3 saat adamları uğraştırdım şu monitörü şunun yanına koyun şunu şunun üstüne koyun fln diye :D
Ama cidden gerek yokmuş harika ve boyutları ideal ölçüde :)
Ayrıca film izlerken yanlarda siyah çıkıyor çünkü filmler 16:9 çekiliyor ama birçok yeni nesil film 21:9 çekilmeye başlandı ayrıca istersen tabi çözünürlükle oynayıp tam ekran izleyeiblirsin ben şahsen öyle yapıyorum zaten uzaktan izlediğimden öyle gözüme fazla çarpan bişey olmuyor :)

Tabi ben bu ekranı niye aldım onu söylemekte istiyorum Ben Autocad kullanırken layer katmanı olsun propertieslar olsun açık kalmasını isteyen bir tipim napayim tabiatim böyle ondan dolayı yanlardan ne kadar fazla alan olursa o kadar iyi :) Ayrıca Adobe Premiere gibi programlarda çok fazla sekme var bunun sayesinde faydalanabiliyorsun.

Yeni nesil oyunlar destekliyor buna csgoda dahil şuan yeni nesillerden dota 2 tam olarak desteklemiyor bazı yerler fazla büyüyor fln o tür hatalar ama oynarken bir sıkıntı yaşamazsın

Arkadaşlar ben daha önce kullandım monitörü yeni çıkan çoğu oyun 21:9 görüntü seçeneğini destekliyor ve güzelde oluyor geniş geniş görüntü ama iş günlük kullanıma geldiğinde veya youtube video izleme tarzı şeylerde kenarlar siyah siyah boş kalıyor sinir bozucu bir hal alıyor.

Arkadaşlar ben daha önce kullandım monitörü yeni çıkan çoğu oyun 21:9 görüntü seçeneğini destekliyor ve güzelde oluyor geniş geniş görüntü ama iş günlük kullanıma geldiğinde veya youtube video izleme tarzı şeylerde kenarlar siyah siyah boş kalıyor sinir bozucu bir hal alıyor.
21:9u cidden yanlış algılıyorsunuz eğer ekranın hepsini kullanamıyanlar için lg kutuda gelen programlarla ekranı ikiye böl dio 16:9+5:9 diye sonra 16:9la filmini izle 5:9unu istediğini yap whatsapp eklenti google spotify kafana göre takıl dio..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı