LG 27’’ 27GL650F-B 144Hz 1ms IPS nasıldır?

vay :) tmm ya 4k falan koymaz ona :D bizde toplamayı düşünüyoz ancak bu zamanda alınmaz şu an alsam alsam gtx 1660superli alarım ancak biraz daha bekleyelim piyasa sakinleşsin bi alırız rtx 2060 bence o ekran kartını sat 2070 al çünkü rtx yeni bir teknoloji bir kaç yıla gelişir bence genede senin kararın
Gitsin gittiği yere kadar da sonrasına bakılır ya. Şu anda kartımdan memnunum.
Alabilirsin NVIDIA olsa alma diyecektim gercek G-Sync yok monitorde.
Şu Samsung kafama gerçekten yattı hem fiyat olarak hem de çözünürlük olarak ama ergonomik olsaydı keşke.

öncelikle 1ms ile 4ms arasındaki farkı göremezsiniz va panele gelince yani eğer sadece oyun oynayacaksanız ips panele ihtiyacın yok ama senin kararın ve eğer monitöre yakın oturcaksan 27inc monitörde 1080 p tercih etmemelisin pixel pixel görürsün 2k alman lazım açıkçası samsung un tasarımı çok daha hoş görünüyor
Ben arkadaşın paylaşmış olduğu monitöre sahibim ve size katılmıyorum. Öncelikle IPS panel oyun için önemli değil deniliyor neden önemli değil. Oyunda canlı renk sunabilmek “Bence” çok önemli. Ben oyun konusunda görsele çok önem veren biriyim oynadığım tüm oyunları sunduğu en yüksek ayarlarda oynarım ve monitörün canlı renk sunması ayrı bi haz. Ben Battlefield V oynuyorum ve patlamalardaki o kıvılcım yansımaları gayet başarılı benim görüşüm bu. Ha zevk meselesidir renklere pek önem vermezsiniz tercih meselesi ben herşeyin dört dörtlük olmasından yanayım. Günümüz şuan AAA oyunlar var ve bu oyunları IPS panelle değilde VA veya TN panelle oynamak bilemedim 😊 ben çok menunum iyiki de almışım😊 bu arada 27 inç 1080p pikseklik söz konusu bile olamaz gayet başarılı görüntü veriyor

Son düzenleme:
Ben arkadaşın paylaşmış olduğu monitöre sahibim ve size katılmıyorum. Öncelikle IPS panel oyun için önemli değil deniliyor neden önemli değil. Oyunda canlı renk sunabilmek “bence” çok önemli. Ben oyun konusunda görsele çok önem veren biriyim oynadığım tüm oyunları sunduğu en yüksek ayarlarda oynarım ve monitörün canlı renk sunması ayrı bir haz. Ben Battlefield V oynuyorum ve patlamalardaki o kıvılcım yansımaları gayet başarılı benim görüşüm bu. Ha zevk meselesidir renklere pek önem vermezsiniz tercih meselesi ben her şeyin dört dörtlük olmasından yanayım. Günümüz şu an aaa oyunlar var ve bu oyunları IPS panelle değil de VA veya TN panelle oynamak bilemedim 😊 ben çok menunum iyi ki de almışım😊 bu arada 27 Inc 1080P pikseklik söz konusu bile olamaz gayet başarılı görüntü veriyor.

Ben rekabetçi oyunlar demek istemiştim yazmamışım :D 27Inc yakında oynarsak pixeller gözüküyormuş öyle diyor herkes o açıdan dedim.

pixelleşme monitörün inç büyüklüğüne göre mi hesap ediliyor 😂
Hocam eğer çözünürlük artmadan sadece inch artarsa pikseller o kadar belli oluyor. Tabii kaliteli ürünlerde piksel yoğunluğu değişebiliyor ancak 27" ve sonrasında genelde görüntüde bozulmayı önlemek ve piksel görünürlüğünü azaltmak için 2K modeller öneriliyor. Örneğin 27" C27G1 veya 27G2U modellerde pikseller rahat görülebilirken, ASUS VG278QR modelde bu sorunun daha az olduğunu söylüyorlar. LG GL650F-B modeli için piksel sorunu olduğuna dair bir şey bulamadım. Sadece LG için beni tedirgin eden ışık sızması ve siyah homojenliği.

Hocam eğer çözünürlük artmadan sadece inch artarsa pikseller o kadar belli oluyor. Tabii kaliteli ürünlerde piksel yoğunluğu değişebiliyor ancak 27" ve sonrasında genelde görüntüde bozulmayı önlemek ve piksel görünürlüğünü azaltmak için 2K modeller öneriliyor. Örneğin 27" C27G1 veya 27G2U modellerde pikseller rahat görülebilirken, ASUS VG278QR modelde bu sorunun daha az olduğunu söylüyorlar. LG GL650F-B modeli için piksel sorunu olduğuna dair bir şey bulamadım. Sadece LG için beni tedirgin eden ışık sızması ve siyah homojenliği.

ViewSonic VX2758-PC-mh 27
Adlı monitörün pixelleri belli mi? Yoksa 2K mı alınmalı GTX 1660SUPER ve R5 3500X'e 2K gider mi bilemiyorum.

ViewSonic VX2758-PC-mh 27
Adlı monitörün pixelleri belli mi? Yoksa 2K mı alınmalı GTX 1660SUPER ve R5 3500X'e 2K gider mi bilemiyorum.
Hocam monitör hakkında çok bilgim yok. Yanlış hatırlamıyorsan aynı modelin bir de 2K olanı var. 2K olan model kullanıcıalr tarafından beğenilmiş. Eğer ilerde daha üst düzey bir ekran kartına geçmeyi düşünüyorsanız ve bütçeniz varsa 2K alın derim. Mevcut kartınız hakkında detaylı bilgiye sahip değilim maalesef. Kartınızın internetten 2K benchmark testlerine bakmanızı tavsiye ederim. Eğer verdiği FPS değerleri sizi tatmin ederse 2K almanızı öneririm. Sizin için ben de müsait olunca 1660S modelinin 2K performansına bakacağım.

Hocam monitör hakkında çok bilgim yok. Yanlış hatırlamıyorsan aynı modelin bir de 2K olanı var. 2K olan model kullanıcıalr tarafından beğenilmiş. Eğer ilerde daha üst düzey bir ekran kartına geçmeyi düşünüyorsanız ve bütçeniz varsa 2K alın derim. Mevcut kartınız hakkında detayasım var ama bilgiye sahip değilim maalesef. Kartınızın internetten 2K benchmark testlerine bakmanızı tavsiye ederim. Eğer verdiği FPS değerleri sizi tatmin ederse 2K almanızı öneririm. Sizin için ben de müsait olunca 1660S modelinin 2K performansına bakacağım.
r5 3500x 1660super ikilisi ile 2k düşündürüyor açıkçası ... Hem ilerde oyunlardan da sıkılabilirim ara sıra oyun oynayasım var mesela fifa bf 5 gibi ancak bazen hiç oynayasım gelmiyor hani çok saçma geliyor garip bir durum :D heralde bu 17.5 inc laptop monitörünün etkisi :) neyse hocam vg24vq alacağım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı