LG 27GL83A 27" alınır mı?

Benim de düşündüğüm bir monitördü; Amazon'da bir gün stoğa girdi, 2. gün stok bitti yazdı, 3. gün 800 TL zamla yeniden stoğa girdi. Keşke 6999 TL'yken alsaymışım diyorum. Bütçeyi artırabilirseniz yerine LG 27GP850-B düşünülebilir. Ben de kararsız kaldım çünkü piyasada monitör yok ve herkes "yılbaşından sonra ciddi zamlar gelir" havasında.

LG 27GL83A-B Monitor Review

Alınır, garip bir şekilde bazı modellerde panel aynı bazı özellikler eklenmiş yada çıkarılmış ve fiyat 2 katı. Zam gelmeden bir an önce alınmalı, msi x570 Anakarlar da oldugu gibi 4000 tl lik anakart 7 ile 13 bin arası.

Fiyat olarak sunduğu özellikler tatmin edici. Çok uçuk kaçık özellik barındırmayan fakat günlük ve ortalama düzey bir oyuncuyu kolay kolay üzmeyecek bir monitör.
Daha üst LG versiyon modelleri var fakat bu monitörde kötü sayılmaz.
1 milyar renk değeri + pivot gayet güzel özellikler.

Benim de düşündüğüm bir monitördü; Amazon'da bir gün stoka girdi, 2. gün stok bitti yazdı, 3. gün 800 TL zamla yeniden stoka girdi. Keşke 6999 TL'yken alsaymışım diyorum. Bütçeyi artırabilirseniz yerine LG 27GP850-B düşünülebilir. Ben de kararsız kaldım çünkü piyasada monitör yok ve herkes "yılbaşından sonra ciddi zamlar gelir" havasında.

LG 27GL83A-B Monitor Review

Hocam merhaba, gönül ister tabii en iyisini almak bütçem dahilinde paylaşmış olduğum modelde karar kıldım. Umarım pişman etmez, bazı yorumlar gerçekten tat kaçırıcı bazıları ise almaya itiyor. Ben tercihimi almaktan yana kullandım.

Alınır, garip bir şekilde bazı modellerde panel aynı bazı özellikler eklenmiş ya da çıkarılmış ve fiyat 2 katı. Zam gelmeden bir an önce alınmalı, MSI X570 anakarlar da oldugu gibi 4000 TL'lik anakart 7 ile 13 bin arası.

Amazon TR'den sipariş verdim yarın elime ulaşacak. Bakalım.

Fiyat olarak sunduğu özellikler tatmin edici. Çok uçuk kaçık özellik barındırmayan fakat günlük ve ortalama düzey bir oyuncuyu kolay kolay üzmeyecek bir monitör.
Daha üst LG versiyon modelleri var fakat bu monitörde kötü sayılmaz.
1 milyar renk değeri + pivot gayet güzel özellikler.

Ortalama düzey oyuncu derken hocam. Burada tam olarak neyi anlatmak istediğini anlamadım. Oyun odaklı bir bilgisayar kuruyorum bugün 3 parçasını sipariş ettim. Bunlardan birisi de bu monitördü. Yukarıda söylediğim gibi gönül ister en iyi modeli almak ama şartlar dahilinde bütçem buna yetiyor.

Ortalama düzey oyuncu derken hocam. Burada tam olarak neyi anlatmak istediğini anlamadım. Oyun odaklı bir bilgisayar kuruyorum bugün 3 parçasını sipariş ettim. Bunlardan birisi de bu monitördü. Yukarıda söylediğim gibi gönül ister en iyi modeli almak ama şartlar dahilinde bütçem buna yetiyor.

Ortalama diyorum çünkü monitör piyasasının sonu yok. 20K, 30K, 50K hatta 100K+ monitörler var. Bunlar varken bu çapta bir monitör ortalama oluyor. Bir çok insan 3-4'ya monitör alıyor. Giriş seviye monitörlerinin yanında bu ortalama oluyor. İşinizi görecektir. Aşırı beklentiniz varsa ya bütçe artmalı ya da stok beklenmeli. Stok gelince fiyatlar değişir mi bilemiyorum.

Ortalama diyorum çünkü monitör piyasasının sonu yok. 20k, 30k, 50k hatta 100k+ monitörler var. Bunlar varken bu çapta bir monitör ortalama oluyor. Birçok insan 3-4'ya monitör alıyor. Giriş seviye monitörlerinin yanında bu ortalama oluyor. İşinizi görecektir. Aşırı beklentiniz varsa ya bütçe artmalı ya da stok beklenmeli. Stok gelince fiyatlar değişir mi bilemiyorum.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi bakiye olduktan sonra zirveye oynanabiliyor. Bugün bilgisayar parçalarım için 5800x3D ve 3080 Ti sipariş ettim. Yanında da bu monitörü sipariş ettim. Şüphelerim vardı ama şu an yüreğime su serpildi.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi bakiye olduktan sonra zirveye oynanabiliyor. Bugün bilgisayar parçalarım için 5800x3D ve 3080 Ti sipariş ettim. Yanında da bu monitörü sipariş ettim. Şüphelerim vardı ama şu an yüreğime su serpildi.

Gelince duygularınızı paylaşırsınız. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı