LG 27GN950-B monitör 1080p için mantıklı mı?

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar,,

Bir arkadaşım nakit sıkıntısı olduğu için bilgisayarını satıyor. Bu monitörü de bana tavsiye etti ve 6000 TL ücret istedi. Kutusu, faturası, aparatları vs. eksiksiz. Şimdi piyasasına göre fiyat iyi geldi bana. Fakat henüz bende 4K bir sistem yok. İleride yükseltme yapmayı zaten planlıyorum ama ne zaman olacağını bilemem tabii. Şu an bu monitörü alırsam atıyorum 1-2 yıl belki 1080p çözünürlükte kullanabileceğim sadece. Fakat bu fiyata da bu monitör bir daha bulunmaz sanırım. Özellikleri zaten 4K monitörler arasında en üst seviye olanlardan biri diyebilirim. Sizler de biliyorsunuzdur. Linkini yine de bırakıyorum aşağıya.

Sizce 6000 TL'ye bu monitörü alınır mı? 4K bir monitörü 1080P'de kullanmanın ne gibi eksileri/artıları olur sizce. Bilgisi ve fikri olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

@painkiller IPS monitörlerin renk olayı muazzam. VA panelinden bile memnunum LG'nin ama 4K'yi 1080P olarak kullanırsan, görüntü bulanık gelebilir. Lakin o fiyata ben kaçırmazdim.
İşte o bulanıklık ne kadar kötü olur mesela:) Mutlaka bir bulanıklık olacak ama rezil de olmayalım:) Yoksa özellikleri beni cezbetti resmen.

O fiyata bedava. Kullanmasan bile al köşede dursun. Satarsın en kötü.
Aynen o da mantıklı. Sistemi yükseltemezsem satışa koysam bile daha fazlaya satılır.
@painkiller Hocam, almanız mantıklı bence. Malum piyasada, ileride böyle bir şey almak isteseniz, size maliyeti daha çok olacaktır. Arkadaşlığınız samimi ise bir deneyin derim. Kafanıza yatarsa alın. Güzel monitor Nano IPS olması cabasi.
Bana da mantıklı geliyor. Hiç olmasa bile maliyeti sonuçta. Baktım zaten de ikinci elde 10-11K'dan aşağı yok resmen. Söyledim de ama acil dedi çok da kurcalamadım. Sadece işte o bulanıklık rezil hale getirir mi ondan çekiniyorum o kadar.

Bu fiyata bedava. Eğer baktın ki 1080P bulanık gösteriyor, hali hazırda kullandığın monitörü yine ana monitör olarak kullanırsın, bunu da 2. monitör olarak kenarda kullanırsın bi süre. Yani oyunları eskiden, film, müzik gibi işleri de 4K olarak yeniden devam edersin bi süre.

@painkiller Hocam siz dediğimi yapın. Parayı hazırlayın ve 1080p ile kendinize göre test edin. Sonra kafanıza yatarsa alışverişi yapın. Lakin güvendiğiniz biri olsun.
Arkadaş zaten. Sıkıntı var desem bunda akşama gelip geri alır. Güvenirim yani kendisine.
Bu fiyata bedava.
Fiyat ve karşılığındaki ürünün kalitesi zaten kafamı bulandıran:) Geleceğe yatırım gibi bir şey olacak dediğin gibi zaten:)

@painkiller O zaman
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
13. sn ile 16. sn sana gelsin Anıl Hocam 🤣🤣
Ata'nin sadece "al bunu al al al" repliğini bulamadım ama şu da monitor için iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
😜😜

Yeni konular

Geri
Yukarı