LG 27GN950-B vs. Odyssey G7

ImmuneSyndrome

Hectopat
Yer
UK Parliament Building
Daha fazla  
Meslek
Engineer
Arkadaşlar herkese merhabalar. Sistem özelliklerimi belirtmek isterim en başta.
Ryzen 5 5600X (Ryzen 7 5800XT ile değişecek yakın zamanda)
MSI RX 6800XT
Trident Z 3600 MHz CL16 RAM 16*2
ASUS TUF Gaming X570 anakart
Cougar sıvı soğutma vs.
Şimdi elimde olan ekranları size sunmak isterim.

Biri 2K biri 4K. Yayın açacağım için ve hikaye tabanlı oyunlar oynadığım için hangisini alacağımı bilemedim. Ultra grafiklerde oynanacaktır. Ayrıca bunların yanında LoL, PUBG ve Warzone oynanacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistem için hayırlı olsun. İkisi de birbirinden iyi monitörler, 6800XT'nin hakkını vermek adına 4K olanı seçerdim fakat bütçe işin içine girerse eğer Samsung alın derim.

Konuya uzman birileri yeşillendirirse çok sevinirim.

İki monitörde gayet başarılı. Ama burada düşünmeniz gereken şey bence şu olmalı; 2K oynayıp akıcılığı artırmak mı yoksa 4K oynayıp muhteşem grafik detayları ile oyunların "GERÇEKTEN" tadını çıkarırken akıcılıktan biraz feragat etmek mi? Benim tercihim 1080p'ye nazaran daha iyi görüntü veren ve 4K'dan daha akıcı olan 2K monitör olurdu. Seçiminizi buna göre yaptığınız sürece iki monitör de sizi üzmeyecektir. :)

Hayırlı olsun bende kullanıyorum şu an pek kullanıcısı yok gerekirse fikir alışverişi yapabiliriz.
Merhaba bende LG27GN950-B aldım.dediğiniz gibi pek kullanıcısı yok.birkaç sorum vardı siz nasıl halletiniz acaba hdr sorununu?hdr açınca hiç hoş görünmüyor bende özel bir ayarınız var mı tavsiye ettiğiniz?renkler fazla canlı bende orta yolu pek bulamadım.birde siyahlarını pek sevmedim nano ıps olduğu için dendi.menüde black level denen bir kısım var bende pasif görünüyor onu nasıl açabilirim?
sarı ile belirttiğim kısımda
InkedWhatsApp Image 2021-05-11 at 02.20.10_LI.jpg

Sipariş iptal ediliyorsa direk G7 diyorum. 6700 XT ekran kartı 4k için yetersiz. Ama şöyle bir avantajı var 4K monitörün 1080p yapınca görüntü bozulmuyor. Ama 1440P monitörü 1080p yapınca görüntü bozulur. 6700 XT ile 2-3 sene rahat 1440p ultra takılacagınız garanti oldugu için G7 diyorum bu sebeple.

Geri
Yukarı