LG 27UK650-W Işık Sızması veya iPS Glow Sorunu

muhammetalan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Fotoğraf ve video çekimlerimi düzenlemek için bir monitöre ihtiyaç duyuyordum uzun araştırmalarım sonucu "rtings" sitesininde top modeller arasında seçtiğini görünce 27UK650-W satın aldım. Açıkçası herşey güzel; renkleri, HDR olması, tasarımı vs. fakat akşam oldu odada siyahlarını test edeyim dedim. Cihazda daha önce aldığım monitörlerden çok daha fazla bir ışık sızması var. Aynen fotoğrafta görüldüğü gibi. Siz ne dersiniz? İade edebiliyor muyuz? Veya iade etmeli miyim? İşlerime bir etkisi olur mu? @Recep Baltaş @Ali Güngör
(1 Günlük Cihaz)

Dosya Ekleri

• IMG_20201003_204843.jpg
    IMG_20201003_204843.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 83
IPS panellerin vazgeçilmez, normal bir sorunu bu. Farklı bir ürün de alsanız yine aynı durum olacak. Kullandığım monitörümde ve televizyonumda da aynı durum var çok fazla takmıyorum açıkçası. Ölü piksel olmasın da yeter ki.

VA ve IPS'lerde kronik görülen bir sorun.

Fotoğraflarda her zaman çok daha fazla görünür. Eğer siyah ekran dışında çalışmanızı engelleyecek düzeyde ise değiştirebilirler ve size buna göre nispeten daha iyi durumda bir model gelebilir.

Sizi etkilemiyorsa boş verin.

VA ve IPS'lerde kronik görülen bir sorun.

Fotoğraflarda her zaman çok daha fazla görünür. Eğer siyah ekran dışında çalışmanızı engelleyecek düzeyde ise değiştirebilirler ve size buna göre nispeten daha iyi durumda bir model gelebilir.

Sizi etkilemiyorsa boş verin.
Açıkçası fotoğrafta da gerçekte göründüğü kadar pozladım yani fotoğraf geçekte görünene çok yakın. Tabi şöyle de bir durum var ki, karanlık ortamlarda çalışmıyorum çalışırken odamın ışığı gözlerim yorulmasın diye hep açık olur. Ve ışıkta da çok az da olsa farkediliyor.
IPS panellerin vazgeçilmez, normal bir sorunu bu. Farklı bir ürün de alsanız yine aynı durum olacak. Kullandığım monitörümde ve televizyonumda da aynı durum var çok fazla takmıyorum açıkçası. Ölü piksel olmasın da yeter ki.
Peki sizdeki durum bu kadar büyük mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı