LG 34UM68-P Ultra Wide IPS Monitör Alınır Mı?

Ben sırf ayakligindan dolayı 68-p olan modelini almıştım bu fiyata baska genis ekran monitör yok zaten.

Anladım hocam. Bayağı bir fark var 200-100 ₺ daha verip 68 almak daha mı mantıklı? Bir de bende HP X6W26AA 24ea 23.8'' GENİŞ EKRAN IPS LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar bu monitör var sizce oyunculuğa uygun mudur?
Yani sırf borsa takibi yapacağım diyorsanız bence ucuz olan alınır. O HP monitörle tabi oyun oynarsınız ama rekabetçi oyunları fazla oynuyorsanız veya misal CS:GO'da en yüksek rütbelere yükselme gibi bir amacınız varsa farklı monitörlere geçilebilir.

Yani sırf borsa takibi yapacağım diyorsanız bence ucuz olan alınır. O HP monitörle tabi oyun oynarsınız ama rekabetçi oyunları fazla oynuyorsanız veya misal CS:GO'da en yüksek rütbelere yükselme gibi bir amacınız varsa farklı monitörlere geçilebilir.
Zaten monitörü babam kullanacak, o monitörü de bana verecek de o yüzden demiştim. Kendisi hoparlör de istiyor da monitörde o yüzden 68 daha mantıklı geldi.

Açıkçası ben de geniş ekran ve kodlama maksatlı (sizin gibi çoğunlukla yazı tabanlı işlem yapmak için) monitör bakıyorum. 24" üstü monitörlerde FHD seçmenin gerçekten hata olacağı kanaatindeyim. Satın almadan önce mutlaka aynı monitörün QHD olanlarına bakın. Ne demek istediğim daha anlaşılacaktır. Tavsiyem 2K yada 4K bir monitör bakmanız yönündedir. Ekranı 28"e düşürebilirsiniz çünkü fiyat çok farkedecek.

Açıkçası ben de geniş ekran ve kodlama maksatlı (sizin gibi çoğunlukla yazı tabanlı işlem yapmak için) monitör bakıyorum. 24" üstü monitörlerde FHD seçmenin gerçekten hata olacağı kanaatindeyim. Satın almadan önce mutlaka aynı monitörün QHD olanlarına bakın. Ne demek istediğim daha anlaşılacaktır. Tavsiyem 2K yada 4K bir monitör bakmanız yönündedir. Ekranı 28"e düşürebilirsiniz çünkü fiyat çok farkedecek.
Monitörü dün almış babam çok da memnun kalmış. Hafta sonu fotoğraflarını atmaya çalışacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı