LG 60UB850V Led 4K TV Incelemesi

Aylar önce bu TV'yi alip fotograflarini cekmistim...
Hatta bu konuda sevgili ben @Recep Baltaş LG TV'ler hakkinda görüsünü belirtmisti...

Yeni ofisim icin aldigim bu TV hakkinda görüslerimi sizlerle paylasayim...
Önce resimler...

Simdide Vatan Bilgisayar'in kendi sayfasindan TV'nin özelliklerini kopyala yapistir yapayim...

Kendi deneyimlerime geliyorum... Daha önce Samsung plasma sahibiydim, gerci hala öyleyim o TV'yi bodrumdaki hobi odasina yerlestirdim... *Yine her zamanki gibi konudan cikiyorum * Lakin Samsung Full HD TV ile kiyaslayacak olursam görüntü kalitesi acisindan daglar kadar fark var diyebilirim... Görüntü kalitesi gercekten ayakta alkislanacak kadar mükemmel... Özellikle Türksat 4k, Fashion 4K gibi yayinlarda gercekciligi damarlarinizda hissediyorsunuz... Ayrica Netflix'den 4k filmlere bakinca kanim donuyor resmen, kendimi resmen sinema salonunda hissediyorum...

Ses konusu beni biraz hayal kirikligina ugratti acikcasi, %25'e kadar ses gayet güzel cikiyor, lakin %25'den sonra sanki dayanmiyormus gibi... Sirf bu yüzden 5.1 ses sistemi aldim... Normal TV izleyen icin büyük bir sorun teskil etmiyor bu elbette, lakin benim gibi sevdigi müzik ya da klipte sesi acmayi seven birisi iseniz, ses performansi size yetmeyebilir...

WebOS 1.4 gercekten harika bir sistem, lakin LG 60UB850V modeli 2014 model bir TV, ve LG 2014 model 4K TV'ler icin webOS 2.0 sözü verdi, ama güncellemelerde hala görünmüyor... Gerci benim acimdan o kadar sorun teskil etmiyor sonucta webOS 2.0'in tek artisi performansi ve hizliligi...

Hizlilik demisken kanal gecisleri 1 saniyenin altinda yani sorunsuz kanal gecisi yapiyor...
Cati'da 3 uydu antenim olmasina ragmen ( Türksat , Astra , Eutelsat), DISEQC ile sorunsuz 10 taneye yakin uyduya ayni sistemde sorunsuz bakabiliyorsunuz...

XBOX yada PLAYSTATION fan'i olmadigim icin oyun performansina deginemiyecegim lakin INPUT LAG falan gözüme carpmadi... Akici görüntüler var gayet oyunlarda...

WEB özelligi ile HTML5 destekli sayfalarda *-ki HTML5 desteksiz film ve dizi sayfasi kalmadi gibi* dizilere ve filmlere sorunsuz bakabiliyorsunuz... Lakin FLASH PLAYER'lari destekledigini söylemesine ragmen kesin olarak desteklemedigini söyleyebilirim... Ama bu benim icin bir eksi degil, ama belirteyim istedim...

LG STORE'de baktiginiz 3D filmler o kadar gercekci ki, hakkaten cok basarili lakin normal uydu yayinlarinin 3D performansi hakkinda ayni seyi söyleyemiyecegim...

DUAL PLAY'de gercekten cok basarili ayni anda iki yayini seyredebiliyorsunuz...
Ayrica benim gibi onlarca terabyte film arsivine sahipseniz HDD'nizi USB ile cihaza baglamaniz yetiyor, altyazili filmler dahil codec destegi cok iyi calisiyor... .MKV uzantilari gibi onlarca format destekliyor...

Sihirli kumanda ile cok cabuk menülere ulasabilip yazi yazabiliyorsunuz, lakin ben ayrica LG'nin SMART Klavyesini aldim, böylece SKYPE Chat yapabiliyorum dostlarimla... Ayrica uyumlu kamera ile görüntülü sohbette yapabiliyorsunuz... Kisacasi bu TV'ye sahip iseniz sohbet yada net'den film bakmak icin asla bir PC'ye gerek duymuyorsunuz...

Kurulumuda oldukca basit ve eglenceli... Bu TV icin ekstra bir Medya Vitrini aldim buradan, mavi isiklarla falan TV bakmak tadindan yenmiyor...

Israrla tavsiye ediyorum bu TV'yi ayrica kararimi pekistirdigi icin sevgili ben @Recep Baltaş 'a Tesekkürler...

Aliniz aldiriniz efendim...

Sevgiler...

Valla incelemene güverenek giitm aldım tvyi.
en iyi görüntü ayarları nasıl dır?
nasıl yapalım?
birde hangi uygulamaları ve aksesuarları tavsiye ediyorsun

Görüntü ayarlarini hic kurcalama, en iyi görüntü ayari varsayilan olarak geliyor zaten...
SmartIPTV, Youtube, Skype ve vazgecilmezim Netflix gibi yüzlerce uygulama var. Ayrica onlarca oyun vs.
Uygulama biraz zevk meselesine girdigi icin deginmedim.

4k film indirdim. pc de vlc playerde türkçe ses seçeneği otomatik geldi ama tv den oynattığımda türkçe gelmedi. ses seçeneğine gelince 8 tane çıktı ama diğer ses seçeneklerine geçmiyor.
ve bazı mkv vidyolarda sorun var açmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…