LG fiber internet ağına bağlanmıyor

Ekrem58

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar altyapım fiber olarak değişti ve TurkNet üzerinden 100Mbit fibere geçtim. İnternet hızım çok iyi telefonda bilgisayarda çok verimli. Fakat LG 65B1 televizyonum ne 2.4GHz ne de 5.0GHz bağlanmıyor. Sorunu TV'de sandım ama cep telefonumun ağını paylaştığımda ağa bağlanıyor ve hiçbir sorun yok. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Yardımlarınız rica ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hatta router kurdum router ile bağlanıyor ama direk modemin ağ bağlantısına bağlanmıyor. Tv de sorun yok çünkü hem telefon hem de router üzerinden bağlanıyor ama türk telekomun verdiği gponun routerine bağlanmıyor
Televizyonun ağ ayarlarını sıfırlayıp denediniz mi?

O detayı pek bilmiyorum. Türk Telekom gpon ile verdiği cihaz. Şu ana kadar farklı kablosuz aygıtım olmadığı için deneme yapmadım. Arayüzde görebileceğim detay hakkında bilgin var mı?

Modem arayüzünde de maksimum aynı anda bağlanabilir cihaz kısıtlaması, ya da özel bir engel yok değil mi?
Kontrol ettim herhangi bir engel yok.

Son düzenleme:
Merhaba, arkadaşlar altyapım fiber olarak değişti ve TurkNet üzerinden 100Mbit fibere geçtim. İnternet hızım çok iyi telefonda bilgisayarda çok verimli. Fakat LG 65B1 televizyonum ne 2.4GHz ne de 5.0GHz bağlanmıyor. Sorunu TV'de sandım ama cep telefonumun ağını paylaştığımda ağa bağlanıyor ve hiçbir sorun yok. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Yardımlarınız rica ederim :)
Ekrem merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum 3 gündür çözemedik ne lg Servis ne Türk Telekom sorunu nasıl çözdün yardımcı olursan çok seviniriz

Dostum eğer mesajı görürsen lütfen bu numaradan ulaşırmısın bana wp den VS. Eve yeni taşındık sinirimizi bozdu çözüm bulamıyoruz 05050309546 🙏

Son düzenleme:
Ekrem merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum 3 gündür çözemedik ne lg Servis ne Türk Telekom sorunu nasıl çözdün yardımcı olursan çok seviniriz

Dostum eğer mesajı görürsen lütfen bu numaradan ulaşırmısın bana wp den VS. Eve yeni taşındık sinirimizi bozdu çözüm bulamıyoruz 05050309546 🙏

Hocam selamlar aramak çok isterdim ama sorunu çözemedim. Kablolu bağlıyım. O kadar sinir bozucu bir durum ki tv modem dışında her şeye bağlanıyor. Kimse çözemedi durumu türk telekomun fiber modemi mi sorunlu ne sorunlu bilmiyorum. Şu anlık kablolu ile kullanıyorum.

Anladım hocam teşekkür ederim bizde çözemedik sinir bozuyor dediğiniz gibi bunalıma soktu beni.

Sorun modemde kaynaklanıyor TV'yi söküp servis götürdü ADSL baglanıyor.
Bende emin olmak için götürdüm başka eve bağlandı kutuda engelleyen bir şey var ama çözemiyoruz.

Geri
Yukarı