LG, G serisini sonlandırdı

LG 2013 yılından itibaren çıkardığı G serisi cihazları artık üretmeyecek. G2 modeliyle yıla damgasını vurmuştu, daha sonra yaşadığı kronik sorunlar dolayı maalesef aynı başarıyı yakalayamadı firma, bu yüzden telefon satışları dibe durdu. Kullanıcıların gözünde LG artık sorunlu, güvenilmez bir firma olmuş durumda.

LG G serisiyle yaşadığı kötü şöhretten kurtulmak amacıyla yeni amiral gemisi telefonlarında artık G ismini kullanmayacak. Mayıs aylarından itibaren yeni amiral gemisi modeli gelecek hangi isimle geleceği belirsiz. LG'nin diğer amiral sınıfı V serisi ise devam edecek aynı adla.

G2 modeli gibi umarım iyi cihazlar çıkarır, pek bir ümidim yok, umarım yanılırım.

3 yıllık bi' LG G3 geçmişim oldu. Sırf 1.5 yılı eski, optimizasyonu olmayan bir arayüzle geçirdik. Daha sonra LG G4 arayüzünü getirdiler ama çok geç kalmışlardı.
Tek memnun olduğum yanı kamerasıydı. G serisi büyük bir başarısızlık örneği.

Zamanının inovatif tasarımlar yapan tek firmasıydı bence. Tasarımlar da elinde patlamış oldu...

@NookumPie Ben de 2.5 yıl G2 kullandım çok memnumdum, çok stabil bir telefondu. Kamerası, ekranı, bataryası gayet iyiydi. Dokunmatik ve batarya sorunu çıktı satmak zorunda kaldım sonra.

@Sylveon G7 fiyat olarak çokta pahalı değildi rakiplerine göre, bence bataryadan kaybetti. G2, G3, G4 modellerinde 3000 MAH, G5 modelinde 2800 MAH, G6 modelinde 3300 MAH, G7 modelinde tekrar 3000 MAH batarya kullandı. Batarya tarafında bir firma nasıl bu kadar cimri olur anlamak mümkün değil. RAM miktarını da 6 GB yapmalıydı bana göre.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı