LG G2 için G3 ROM

Lannister

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar. LG G2 kullanıyorum. Aslında bu telefonu babama almıştık. Babam Android telefonlardan pek anlamadığı için elimde olan 4S ile takas yaptık. Bu benimde ilk Android telefonum. Memnunum açıkçası. Biraz telefon ile ilgili araştırma yaptım ve G3 ROM'u buldum. [DevACPL][ROM] ☆☆ 7 Rom - G3 1.9.1 - NS ☆☆ [ART] Wersja finalna Hoşuma gitti. İlk olarak bu ROM nasıl kurulur? ROM sisteme zarar verir mi? ROM'un tek özelliği görüntü açısından hoş olması mı? ROM atmak için ROOT gerekli mi? ROOT garantiyi götürürmüş doğru mu? Sorularımı 1. 2. diye cevaplarsanız sevinirim.

Anlatamadım galiba. LG G2 için internette G3 görünümünü almasını sağlayan ROM'lar var. Siz ROM kullanmayın diyorsunuz. Neden? Zararı mı var?

G2 Henüz çok eski bir cihaz değil güncelleme desteği kesildiği zaman ROM atmanızı öneririm.

Sanırım gereksiz bir şey ROM.

Bazen çok işe yarayabiliyor mesela Android sürümü 2.3.6 olan bir cihazı 4.3 ve 4.4 sürümüne yükseltmek mümkün. Ayrıca ROM'lar telefonun kendi romuna oranla daha performanslı olabilir çünkü STOCK ROM'a karşın gereksiz hiç bir şey yok.

Ben g2 de g3 romu kullanıyorum. Bu arayüzü gördükten sonra orjinal arayüze dönmeye hiç niyetim yok. Bu forumda pek rom root olayları konuşulmuyor. Eskiden takıldığım forumda en yapmam diye kişi bile root rom attı. Bu konuda bilginiz iyi ise veya çevrenizde bilen birileri varsa sıkıntı yok. Günde 2 3 rom atan insanlar var bi cihaza. Kılıf takıp çıkartır gibi. Demek istediğim rom tehlikeli birşey değil.

ROM tehlikeli değil de iyi ROM bulmak lazım. Yoksa 3-5 kişinin anca kullandığı ROM'lar var. Güncel olmayan bir ton ROM var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı