LG G2 için G3 ROM

1. Bu tarz romlar custom rom olarak geçer, custom rom için ROOT şarttır.
2. Root garantiyi devredışı bırakır, tabi garantiye rootluyken gönderirseniz. G2'de sayaç yoktur, eski haline kolaylıkla çevirebilirsiniz. Aslında o kadar da basit değil ancak 1 kez yapınca çok basit geliyor.
3. Custom romlar sadece görüntü amaçlı değildir. Telefonun hem donanım işleyişine hem de yazılım işleyişine müdahele edilmiş romlardır. Bunlar geliştiriciler tarafından test edildiği için düzgün yüklendiği sürece hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Eğer rom'da bug'lar var ise sorunlu durumlar olabilir. Bunlar da güncelleme ile düzeltilir. Telefona, orjinal halinde rootlu iken de başka rom yüklemeden değişik modlar kurabilirsiniz. Bunun için bir de twrp denilen recovery(kurtarma) mod kurmanız gerekir. Bazı mod'lar .apk uygulaması şeklinde de kurulabilir. Geliştiriciye bağlı olarak değişir bu. Örneğin orjinal rom'a G3 klavye, G3 kamera, G3 bildirim paneli, aynı şekilde G Flex'in ya da G Pro 2'nin yazılımlarını yükleyebilirsiniz. Bunlarla tek tek uğraşamam derseniz, bunların bir arada olduğu bir custom rom flashlamanız yeterlidir.
4. Custom rom nasıl flashlanır?
-Root yapılır.
-Twrp recovery mod kurulur.
-İndirilen custom rom telefon belleğine atılır.
-Telefon recovery mod'da başlatılır.
-Önce wipe bölümünden bütün wipe işlemleri yapılır. (Bu kısım dikkatli yapılmalıdır!)
-Sonra install bölümünden Rom dosyası flashlanır. Bu işlemde Geliştirici, eğer rom'dan önce ya da sonra flashlanması gereken bir şey vermişse onlara dikkat edilip sıraya uygun şekilde flashlama yapılmalıdır. (Bazı romların kendine özgü yüklenme şekilleri vardır. Bunları iyi öğrenmelisiniz.)
-Son olarak Reboot menü'den System seçilir ve 5dk içinde cihaz yeni sistemde başlatılır.

En önemlisi de romların ve telefona yüklenecek şeylerin cihaz modelinize uygun olmasıdır. Yani D802 ise D801 için olanı kuramazsınız.

Bunu yükleme gibi bir durumum olmadı fakat suan optimus g3 1.2 kullanıyorum gayet memnunum aşağı yukarı 1 ay oldu. Bak istersen bulduğun sitelerde nasıl yapılacağıda yazıyor. Yaparsın belki.

Ben de CloudyG3 v1.2 romu kullanıyorum. gayet başarılı, hiçbir sıkıntısı yok. Cloudy'nin değişik eklentileri de oluyor. Mesela Navbar yüksekliğini değiştiriyorsunuz, tabi bunun için verdiği eklentiyi flashlamanız gerekli.

Merhabalar bende Lg G2 kullanıcısıyım, bence telefona daha rom yükleme Lg G3 henüz yeni bir telefon Lg güncellemeyle yeni arayüzü G2 ye de getirebilir

[ROM][Jul 07] -=- CloudyG3 1.2 -=- [All Vari… | LG G2 | XDA Forum

Tavsiye ederim. Yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyorum. Yüklerken factory reset atarsanız daha iyi olur. Sadece data wipe yapmayın. Kendi kerneli iyi ama farklı ararsanız Dorimanx 5.0 üstü veya Bruce kernel deneyebilirsiniz.

Bundan sonra da fazla rom çıkmaz G2'ye geliştiricilerin çoğu G3'e geçmeye başladılar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı