Lg G2 incelemesi

Merhaba. Lg G2 telefon incelememi sizlerle paylaşacağım. Telefonu alalı 2-3 ay oldu.

Önce özelliklerini sayayım.

• 5.2 Inch Full HD IPS Ekran.
• 3000 mAh SiO + Li-Polimer Batarya.
• Qualcomm® Snapdragon™ 800 2.26GHZ İşlemci.
• Adreno 330 grafik işlemcisi.
• 2GB RAM.
• 13MP OIS Kamera.
• 16GB Hafıza

Telefona şöyle göz atalım;

JsacqZd.jpg

UsYJous.jpg

EMrvgEZ.jpg

gyPNev8.jpg

AVHbVmy.jpg

wI4jxSs.jpg

Telefondan çekilmiş resimler;

3OYD2XQ.jpg

kwNyJKg.jpg

qk4EktJ.jpg

Telefondan çok memnunum. Oyun incelemesi yapamadım ama hiç kasma sorunu yoktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonun Kötü yanı: MicroSD girişi olmaması.

Son düzenleme:
O oyunda test etmediğim için bir şey diyemeyeceğim :)
Ben daha basit oyunlar oynuyorum : Bas Geç gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada fotoğraf ve video kalitesi için kaynak arayanlar buradan ulaşabilir :
LG G2 video galerisi | Technopat Sosyal
LG G2 Fotoğraf Galerisi | Technopat Sosyal
Süper oyunmuş. Hemen yükledim. :D

3000mA bataryaya sahip. Piyasadaki pek çok amiral gemide bu kadar batarya yok. Z2'de 3200mA var.
Ekran parlaklığı, pil tüketimini doğrudan etkiler zaten. Eğer %100 parlaklıkta kullanırsanız enerjinin yarısını genelde ekran harcar.

Bunun dışında cihazda bulunan dahili yazılımın ve sonradan yüklenen Android güncelleştirmelerinin de büyük fark yarattığını söyleyebilirim.
20B rom kurulu gelip de üzerine birde 4.4.2 Android güncellemesini yüklerseniz telefonun pil performansı düşer.
Ancak Almanya'nın stock 20D romunu (4.4.2) yüklerseniz pil konusunda fark edilir derecede iyileşme görürsünüz.

Deneyimlerimden yola çıkarak %100 parlaklıkta 6 dakikada %2 pil harcadığını söyleyebilirim. 20 dakika aralıksız oynadığımda %9 şarj gittiğini gördüm.
Tabi telefonumda bulunan yazılım, batarya konusunda hiç de iyi bir yazılım değil, eski ve biraz sorunlu bir yazılım. 20D ile 20 dakikada %5-6 şarj gider.

Müzik dinlemek falan zaten hiç sıkıntı değil :) Müzik dinleyerek şarjı zaten bitiremezsiniz.
Mesajlaşma konusuna gelirsek internet kullanımı ile alakalı bir durum. Akif olarak internet kullanımında da pek sıkıntı yaşatmıyor.
Açıkçası şarj biter mi diye düşündürmeden akşama kadar müziğini de dinliyorsun, internetinde dolaşıyorsun. Arada sırada oyununu da oynuyorsun.

Mesela aşağıdaki resim benim telefonuma ait :
En fazla ekranım pil tüketmiş, işletim sisteminden sonra %6 Google Play tüketmiş. Çünkü yeni bir oyun indirmiştim 2GB'lık.
Ve haberler isimli program da az da olsa internet kullanıyor ancak çok sık takip ederim.
Technopat'a falan sık sık girdiğim halde listenin altında kalmış çünkü pek güç harcamıyor açıkçası.

İnternet konusunda önemli olan nokta 3G açıp açmaman. 3G açmazsan zaten çekmez düzgün bir biçimde :)
Mobil kullanıyorsan 3G şart.

Son olarak şarjım %80. Sabah şarj etmiştim. İnterneti kullandım genel olarak, 2GB dosya indirdim.
Birkaç video ve fotoğraf çektim. Çok kısa süreliğine navigasyon açtım.
5 dakika oyun oynadım ve %80 şarjım var hala. 2GB dosya indirmesem %88 falan olurdu tahminen.
Bugüne kadar hiç şarjım biter mi diye düşündürmedi beni. İphone kullanan arkadaşlarımdan birkaç adım önde olduğumu hissettirdi yani.
jcbiUXn.png

3000mA bataryaya sahip. Piyasadaki pek çok amiral gemide bu kadar batarya yok. Z2'de 3200mA var.
Ekran parlaklığı, pil tüketimini doğrudan etkiler zaten. Eğer %100 parlaklıkta kullanırsanız enerjinin yarısını genelde ekran harcar.

Bunun dışında cihazda bulunan dahili yazılımın ve sonradan yüklenen Android güncelleştirmelerinin de büyük fark yarattığını söyleyebilirim.
20B rom kurulu gelip de üzerine birde 4.4.2 Android güncellemesini yüklerseniz telefonun pil performansı düşer.
Ancak Almanya'nın stock 20D romunu (4.4.2) yüklerseniz pil konusunda fark edilir derecede iyileşme görürsünüz.

Deneyimlerimden yola çıkarak %100 parlaklıkta 6 dakikada %2 pil harcadığını söyleyebilirim. 20 dakika aralıksız oynadığımda %9 şarj gittiğini gördüm.
Tabi telefonumda bulunan yazılım, batarya konusunda hiç de iyi bir yazılım değil, eski ve biraz sorunlu bir yazılım. 20D ile 20 dakikada %5-6 şarj gider.

Müzik dinlemek falan zaten hiç sıkıntı değil :) Müzik dinleyerek şarjı zaten bitiremezsiniz.
Mesajlaşma konusuna gelirsek internet kullanımı ile alakalı bir durum. Akif olarak internet kullanımında da pek sıkıntı yaşatmıyor.
Açıkçası şarj biter mi diye düşündürmeden akşama kadar müziğini de dinliyorsun, internetinde dolaşıyorsun. Arada sırada oyununu da oynuyorsun.

Mesela aşağıdaki resim benim telefonuma ait :
En fazla ekranım pil tüketmiş, işletim sisteminden sonra %6 Google Play tüketmiş. Çünkü yeni bir oyun indirmiştim 2GB'lık.
Ve haberler isimli program da az da olsa internet kullanıyor ancak çok sık takip ederim.
Technopat'a falan sık sık girdiğim halde listenin altında kalmış çünkü pek güç harcamıyor açıkçası.

İnternet konusunda önemli olan nokta 3G açıp açmaman. 3G açmazsan zaten çekmez düzgün bir biçimde :)
Mobil kullanıyorsan 3G şart.

Son olarak şarjım %80. Sabah şarj etmiştim. İnterneti kullandım genel olarak, 2GB dosya indirdim.
Birkaç video ve fotoğraf çektim. Çok kısa süreliğine navigasyon açtım.
5 dakika oyun oynadım ve %80 şarjım var hala. 2GB dosya indirmesem %88 falan olurdu tahminen.
Bugüne kadar hiç şarjım biter mi diye düşündürmedi beni. İphone kullanan arkadaşlarımdan birkaç adım önde olduğumu hissettirdi yani.
jcbiUXn.png

Size hayranım ya :D Ne zaman bir G2 başlığın da bir şey sorsam hemen cevap veriyorsunuz ki cevaplarınız kısa kısa cevaplar değil böyle emek göstere göstere yazıyorsunuz gerçekten çok sağ olun, var olun. Ben bu forumu bu yüzden çok seviyorum ya insana gerçekten değer veriliyor. Ve sorularına da aynı şekilde. Peki son olarak şunu merak ettim bir çok kişi G2nin bataryası çıkmadığı için çok fazla şikayetçi ve batarya şişip ömrünü elbet yitirecek o zaman da ekstra para ödeyeceğiz diye bakılıyor bunun hakkın da ki yorumlarınız neler?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı