LG G3 16 GB D855TR hafıza sorunu

Dağhan Tanık

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Lg G3 16 gb Andro 5.0 sürüm telefonum var. Hafıza artsın diye 64 Gb class 10 hafıza kartı aldım fakat söyle bir sorunum var, mesela google playstore'den bir oyun indirip kurduktan sonra ayarlar-uygulamalar hafıza kartına taşı diyorum taşınıyor sd kartta gözüküyor oyun ama dahili depolamaya girip obb ve data klasöründeki verileri sildiğimde oyuna girmek istedim mi tekrar indiriyor oyunu. Ne biçim iş bu anlamadım. Ne olur bilen biri varsa yardımcı olsun, sd kartta kayıt yeri kamera ayarlarında gözüküyor. Çektiğim resimler direk hafıza kartında ama dediğim gibi indirdiğim uygulama oyun olsun sorun burda, zamanla cihaz hafızası dolduğu içinde aldığım micro sd kart bir işe yaramamış oluyor. İnternette gorduklerımi de denedim. Cihaz rootlama olsun, adb devices intall location 2 komutunu da yaptım olmuyor olmuyor, cihaz gene bildiğini okuyor.
Şimdi sorum şu, inen uygulama oyunları direk hafıza kartına kaydetmesini nasıl sağlayabilirim? Cihazın dahili belleğindeki dosyaları hafıza kartında andorid obb ve data içinede atıyorum dahili yerdekileri silince gene aynı sorun, oyunu ya da uygulamayı baştan indiriyor. Özellikle Recep Bey Ve Ali Güngör Bey yardımınıza muhtacım. Saygılar. @Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Link2SD dene, olmaz ise bunu uygula:

Ayarlardan App yani uygulamalara gir.

app.png

Buradan 3. seçeneği seç yani yükleme konumu.

loca.png

2. seçeneği seç yani SD yazan.

sd.png

Yaptıktan sonra uygulamayı silip yeniden indirip yükle.

Eğer android sürüm güncel ve hala yapamazsan CM12 veya CM12.1 kurarsın.

App yani uygulamalar bölümünde öyle bir seçenek yok maalesef Murat Bey. Uygulamalara girdiğimde hafıza kartına taşı bölümü var taşıyorum, taşındı diyor fakat dahili bellek de ki obb ve datasını siler yada Sd karta atarsam baştan indirmeye kalkıyor gene uygulamayı. Sorunum da burda zaten, hafıza kartına taşısam bile dahili bellekten silemiyorum. Link2sd de denedim birşey değişmedi. Android sürümüm 5.0 ondan dolayı olabilir mi? Google Playstore den indirdiğim uygulamalar direk dahili belleğe kurulduğu için oluyor sorun büyük ihtimalle, işte bunu nasıl değiştireceğim bunun cevabını arıyorum ama bulamıyorum :( @Recep Baltaş @Murat5038

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı