LG G3 dokunmatik kitlenmesi

doruk1

Picopat
Daha fazla  
Bir süredir dokunmatikte sorun yaşıyorum. Bazen sorunsuz çalışıyor, bazense ekranı açıp bir şey yapmak isteyince 1-2 dokunmadan sonra ekran takılıp kalıyor. Öyle bırakıp birkaç dakika sonra açınca tekrar bir süre çalışıyor tekrar takılıyor. Ekranın tamamında oluyor bu, bazılarında olduğu gibi sadece belli bir bölgesinde değil. İşin garip yanı dokunmatik takıldığında USB'den kablosuz mouse takıp kullanmaya devam edebiliyorum, alette ya da yazılımda bir sıkıntı yok yani. Mouse ile kullanırken bazen ekran kendine gelip dokunmatik çalışmaya başlayabiliyor, yine takılıyor 1-2 tık sonra. Zaman geçtikçe bu takımalar çok daha sık olmaya başladı ve uzun sürüyor.

Android sürümünü uzun süredir güncellememiştim. Son sürüme yükselttim birkaç gün sorunsuz kullandım, belki de tesadüftü. Ama sonra yine aynı şeyler olmaya başladı. Az önce belki düzelir diye fabrika ayarlarına döndürdüm. Açılınca birkaç tıklamadan sonra yine takıldı, kurulumu yapmaya uğraşmadan kapattım artık. Bu arıza başlamadan 1-2 hafta kadar önce evde cebimden halıya alt köşesi yere gelecek şekilde dik düşürmüştüm (Spigen benzeri sert kılıfı var). Bununla bir alakası olabilir mi acaba? Ne bileyim, ekranı anakarta bağlayan soketi falan çıkmış, oynamış olabilir mi mesela?

Cihazın garantisi biteli 1 seneden fazla oluyor. İstanbulda bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz, güvenilir, düzgün, cihazın içinden orijinal parça çalıp değiştirmeyecek, donanımsal işlem yapmadığı halde "onu bunu değiştirdik" diye kazıklamayacak bir servis var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı