LG G3 Kulaklık Ses Sorunu

Ghazi40

Kilopat
Daha fazla  
LG G3'ün orijinal kulaklığı 1 sene kullandıktan sonra bozuldu. (Sol taraftan tamamen ses gelmiyordu.) Bunun üzerine bende LG G4'ün kulaklığını aldım. 1 ay sonra bu kulaklığın sol tarafından da tamamen ses gelmiyordu. En basit test yöntemi olan kulaklıkları farklı telefon ve PC'lerde, ve telefonda da farklı kulaklıklarını deneyerek sorunların kulaklıklar da olduğunu anladım. Ben de bunun üzerine arkadaşımın tavsiyesine uyarak Xiaomi Hybrid Pro HD Kulaklığı aldım.3 ay sorunsuz kullandıktan sonra sol tarafta bir hışırtı sesi fark ettim. Biraz gürültülü müziklerde (Ses düzeyini arttırmak ile ilgili değil) yani bir an sessizlik olmayan şarkılarda fark edilmiyor bu hışırtı. Ancak video izlerken ve soundtrack tarzı şarkıları dinlerken sol kulaklığı takmak istemiyorsunuz (özellikle sessiz ortamlarda.)

Buraya kadar her şey normal bir kulaklık problemi. Asıl komik olan bu kulaklığı 3 ayrı PC denedim, ama ufak bir hışırtı yoktu. Bunun üzerine başka bir telefonda dinledim ve aynı hışırtı ile karşılaştım. Garibime giden bu durumdan sonra PC'de kullandığım kulaklığı telefonumda denedim ve sorunsuz çalıştı. Acaba Jackın girişi ile Jack arasında bir uyuşmazlık mı diye düşündüm ve kulaklığımı PC'de sorunsuz kullandığım tek Jack girişini 2 giriş haline getiren aparat ile denedim, tekrar aynı sorunla karşılaştım.

Kulaklıkta ile telefonlar ayrı ayrı sorunsuz çalışırken beraber çalıştıklarında hışırtı ile karşılaşıyorum. Çözümü belki olmasa da bir fikri olan var mıdır acaba? Gerçekten kafam karıştı :üzgün:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı