LG G3 mü Asus Zenfone 2 mi?

FrozenGlow98

Hectopat
Daha fazla  
Kıyasla sitelerinde kıyasladığımda lg g3 daha performanslı çıkıyor ama zenfone 2 yeni ve güncel acaba güncellik performansa çok etki katarmı? Son kez diyeceğim LG G3'mü Zenfone 2'mi?

Valla ben zenfone 2 ye gönlümü verdim. G3 kendini kanıtlamış bir telefon. Operatörlerde bu telefon yok. Sorsam diyorlar ki getirtmiyoruz. Halbu ki asus bu firmalara değil de sadece tekno marketlere veriyormuş diye okumuştum bir yerde.

Kıyasla sitelerinde kıyasladığımda lg g3 daha performanslı çıkıyor ama zenfone 2 yeni ve güncel acaba güncellik performansa çok etki katarmı? Son kez diyeceğim LG G3'mü Zenfone 2'mi?
Ben de ikisi arasında kaldım ama geçen salı e-shoptan Zenfone 2 siparişi verdim. Araya bayram girdi, bir de asus un aynı gün kargoya vermemeleri ile daha kargo yerinden oynamadı :D Yani ortalama teslim 2 gün diyorlar ama benim kargoya verilmesi bile 2 günü geçti. Bayram yoğunluğu herhalde. Neyse konuya gelecek olursak kamera yönünden karşılaştırmalı videolar izlediğimde Lg G3 Zenfone 2 yi ezdi geçti. İkisini karşılaştırmak doğru olur mu bilmem ama, çünkü arada fiyat farkı var, G3 ün video çekim kalitesi çok çok daha iyi. Lg G3 ü bir süre kullanma fırsatım oldu. Beni en çok üzen kısmı bataryası. Daha sonra kasanın çatlaması olayını da bizzat yaşayınca Lg den soğudum. Tamam değiştiriyorlar da yine de benim için sıkıntılı bir durum. Bir de ısınma var tabi. Performans olarak Asus un daha performanslı olacağını düşündüğüm için sipariş verdim. Telefon elime ulaşınca daha ayrıntılı yorumlar yazarım. Yani sizin için önemli olan salt performans ise Zenfone 2 yi tavsiye ederim. Ama ekran iyi olsun, kamerası iyi olsun, kişiden kişiye değişmekle beraber genel görüş olarak tasarımı şık olsun, çok yoğun kullanmam vs diyorsanız Lg g3 ü öneririm.

LG G3 alınabilir güzel bir cihaz. Zenfone 2 biraz daha güncel olduğu için Zenfone 2 tavsiye ederim. İki telefonda seni pişman etmez diye düşünüyorum.

İki telefon'da iyi ama ben g3 öneririm. G3 daha üstün bir cihaz toplamda. Ayrıca asus firması güncelleme konusunda kötü bir firma. Yani lg güncellemeyi verir üstüne bir güncelleme için çalışmaya başlar. Asus ancak vermiş olur güncellemeyi.

İki telefon'da iyi ama ben g3 öneririm. G3 daha üstün bir cihaz toplamda. Ayrıca asus firması güncelleme konusunda kötü bir firma. Yani lg güncellemeyi verir üstüne bir güncelleme için çalışmaya başlar. Asus ancak vermiş olur güncellemeyi.
LG'de veya Asus'ta çalışmadıysanız bu bilgileri neye göre verdiğinizi merak ediyorum. Asus zaten 2 telefon serisi çıkardı şu an ikisinde de Lollipop var , Asus güncelleme konusunda kötü olsaydı şu an ilk çıkardığı telefonlara güncelleme vermezdi zaten ucuz deyip diğer o segmentteki telefonlar gibi kalırdı ki bunu Samsung çok yaptı. LG kötü demiyorum fakat Asus yeni bir giriş yapıyor ve siz önyargılı olarak kötü diyorsunuz bunu kınıyorum. Daha ufukta hiç bir şey yokken belki 6.0 direk çıktığı gibi Zenfone 2'ye gelecek ve LG G3 çok daha geç alacak veya hiç almayacak bunu bilemeyiz.

Çalışmak ile alakası yok. Asus geçen sene o seviyede telefon çıkardı ve onun en üst seviyesi onlardı. Onlarada 7-8 ay sonra güncelleme verdi. Lg tarafı 3 aya kadar sündü en fazla. Asus güncelleme veriyor. Ben vermedi yazmadım zaten. Sadece geç veriyor.

Güncelleme konusunda kötü olmak sizin için geç vermek ise peki ben yanlış anlamışım ama hiç vermiyor gibi anlaşılabilir ve demek istediğim daha yeni çıkan bir telefon hakkında bu kadar fazla yorum yapmak yanlış bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı