LG G4 Tamir için Prosim'in Para Talep Etmesi

ZodiaC07

Kilopat
Daha fazla  
18.09.2016 tarihinde türk telekomdan 2184 liraya 24 ay taksitle aldığım LG G4 telefonumda ghost screen sinyalizasyon ses kısma tuşu çalışmama sorunları vardı. Bundan 5 ay kadar önce masada yüzüstü duran tlefonuma bir su bardağının yarısı kadar su döküldü. Hemen kuruladım ve pirinçte beklettim. Piyasa fiyatının çok üstünde 2184 liraya aldığım için hem gözüm gibi bakıyordum hem de garantisinden yana sorun yaşatacağını düşünmüyordum. Neyse ki telefonuma hiç birşey olmadı zaten içine kaçmamıştır bile su.

Telefonu sorunları ile kullanmaya devam ettim ta ki bundan 18 gün önce bootloop olana kadar.
Cihaz sürekli baştan başlıyordu. 1 2 gün yeniden başlamasına izin verdim. Sonra cihazı 18.02.2017 tarihinde bursa iznik kaynarca bilgisayar türk telekom bayiine götürdüm onlarda Prosim elektriğe servis için göndermişler.

Aradan 2 gün geçtikten sonra prosim benden 500 TL para talep etti. Açıklamada "sıvı teması ekran ve hopörlör sıvılı" yazıyordu bence bu kesinlikle yalan su yüzünden ekran bozulduğunu kim görmüs akılları sıra ghost screenli ekranı bana sen bozdun diye yenisini aldırcaklar. 500 TL'ye ekran ve hopörlör mü olurmuş ? Cihazı daha garantisinin 9'uncu ayında (TR garantili) şuan halen cihaz prosimde arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun. Bu gibi durumlarda neler yapmalıyım? Tüketici hakem heyetine mi gitmeliyim? 23 iş günü beklemeli miyim? Prosimle inatlaşmalı mıyım? Cihazın daha sadece 800 TL'ye yakın bi faturasını ödedim. Faturayı ödemesem ne gibi sorunlarla karşılaşırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 sene geçmiş ancak yanıtlayalım boş kalmasın. Ghost Screen LG firmasının neredeyse güncel her telefonunda olan bir donanımsal problem. Eskiden CRT monitörlerin pikselleri de uzun süre aynı rengi verince takılı kalırdı. Zaten ekran koruyucu dediğimiz o saçma videolar sırf bu yüzden icat edilmiştir :) Maksat pikseller bekleme esnasında hep aynı rengi vermesin.

Tüketici hakem heyetine başvuru yap, en azından ekran değişimini sağlarlar. Çünkü bu markanın ürünlerinde bu sorun çok yaşanıyor, ispatlamakta zorluk çekmezsin. THH yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı