LG G6 vs A6+

Evkur'dan alacağım ancak yıl olmuş 2019 LG G6 alınır mı? Yoksa Samsung Galaxy A6+ mı almalıyım? Ürünlerin linkini vereyim:
İkisini de peşin alacağım tam 2000 TL var. Sizce LG G6 hâlâ alınır mı? Benim için telefonun tasarımı ve sağlamlığı önemli. Oyun oynayan birisi değilim ondan dolayı LG 6 çok hoşuma gidiyor. Samsung'a da ön yargım var. Daha önceleri LG G3, LG G4 kullandığımdan dolayı LG telefonların sağlam olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gönül rahatlığıyla LG G6 alabilirsin. G4'ten beridir bir ön yargı mevcut insanlarda ve bunu kıramadıkları için LG'ye laf atarak günlerini geçiriyorlar:) 2 telefon kronik sorunlu olduğu için bir ön yargı başladı fakat LG V20 çıktığında sıfır sorun ile çıktı. Aynısını G6'da da devam ettirdiler. Sorunlu modeller G4-G5 modelleridir. Ki kardeşim G5 kullanıyor herhangi bir sorunu yok;)
Ön yargılı olman gereken bir marka varsa bu ikisi arasindan LG markasidir.

LG telefonların sağlam olduğunu düşünüyorum.
LG kılıf yapsa onda bile kronik sorun çıkar.

G2, G3, G4, G5 bu modellerin hepsi de kronik sorunluydu. Adam akıllı modeli G2 idi.

Bu iki model arasında dağlar kadar fark var. G6 donanım, performans, ekran ve kamera olarak üst düzey bir telefon. Ikisi arasindan alinacak model G6.

Gönül rahatlığıyla LG G6 alabilirsin. G4'ten beridir bir ön yargı mevcut insanlarda ve bunu kıramadıkları için LG'ye laf atarak günlerini geçiriyorlar:) 2 telefon kronik sorunlu olduğu için bir ön yargı başladı fakat LG V20 çıktığında sıfır sorun ile çıktı. Aynısını G6'da da devam ettirdiler. Sorunlu modeller G4-G5 modelleridir. Ki kardeşim G5 kullanıyor herhangi bir sorunu yok;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Dutchman Modeller hakkında bilgin olmadığın aşikar sadece kendi telefonuna bakip genelleme yapamazsin. G5 en sorunlu modeller arasinda Ghost Screen sorunu bir kronik sorundur. V20 modeli de V10 modeli de sorunsuz telefonlar değil bu konuda yanlış bilgi veriyorsun. Bu iki modelde de Anakart ve GS sorunu vardı. Aynı şekilde G2, G3, G4 modellerinde de ekran sararması, Anakart sorunu çıkıyordu.

G6 modelinde de GS sorunlari hala çıkıyor. LG markasına ön yargılı yaklaşanlar son derece haklı.

@Dutchman Modeller hakkında bilgin olmadığın aşikar sadece kendi telefonuna bakip genelleme yapamazsin. G5 en sorunlu modeller arasinda Ghost Screen sorunu bir kronik sorundur. V20 modeli de V10 modeli de sorunsuz telefonlar değil bu konuda yanlış bilgi veriyorsun. Bu iki modelde de Anakart ve GS sorunu vardı. Aynı şekilde G2, G3, G4 modellerinde de ekran sararması, Anakart sorunu çıkıyordu.

G6 modelinde de GS sorunlari hala çıkıyor. LG markasına ön yargılı yaklaşanlar son derece haklı.

İnsanlar hakkında bilgi sahibi olmadan onları yargılamayın. LG Cihazlar hakkında bilgi sahibi olmadığımı yazmışsınız, 2012'den beridir LG kullanıyorum. Şu anda V30 Plus kullanıyorum ve emin olun piyasadaki pek çok cihazdan daha sorunsuz bir cihaz.
Bu şu anlama gelmiyor: Hiçbir LG Cihazında sorun yoktur.
Kişisel cihazıma bakarak genelleme yapmıyorum. Yalnızca bir markanın belirli bir konuda adı çıktıysa bir kara leke oluştuysa, o kara leke ömrü hayatı boyunca silinmez bunu anlatmaya çalışıyorum. G2 ve G3 (kısmen) modelleri gayet başarılıydı. G3 modelinde kronik anakart sorunu ve bootloop sorunu vardı LG kabul etti anakart değişimleri yapmaya başladı. G4 modelinin kamerası inanılmaz başarılıydı ancak ekran sararması, pembe çizgi ve bootloop sorunları vardı. Anakart ve ekran değişimleri yapılmaya başlandı ülkemizde.
G5 için Ghost Screen sorunları meydana geldi, önceki telefonumda da ghost screen sorunu vardı ve servis tarafından ücretsiz ekran değişimi yapıldı.
G6 için Ghost screen sorunu var dendi, yalnızca belirli panel numaralarında bu sorun olduğu anlaşıldı ve bu paneli kullanan cihazlar ücretsiz ekran değişimine tabi tutuldu ve sorunsuz ekranla değiştirildi.
G7 modelinde henüz bir sorun yok ve muhtemelen olmayacak.
V10 kullanmadığım için bir şey söyleyemem birkaç sorun okumuştum internette kronik mi değil mi bilmiyorum.
V20 kullandım herhangi bir sorun yaşamadım çevremden de kullanan oldu herhangi bir sorun yaşanmadı. Ayriyetten eğer LG Türkiye Kullanıcılarının olduğu Facebook grubuna katılırsanız sorun yaşanan modellerin genelde G4-G5 modelleri olduğunu, V20-G6-V30 tarzı modellerde sorunlar olmadığını görürsünüz.

Bunların yanında, Samsung firmasında da defalarca pembe çizgi sorunları oluştu S7-S7 Edge modellerinde. Hem de kronik sorunluydu bu modeller. Fakat o firmadan çok LG konuşuluyor. Apple yine kronik bükülme sorunuyla karşımıza çıktı konuşulmadı LG konuşuldu.

Tutturmuşsunuz bir LG LG, ne istiyorsunuz bu firmadan anlamıyorum. Firmanın ürünleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan, ürünleri uzun süre boyunca deneyimlemeden marka kötülemek gayet kolay tabi. Bence siz modeller hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra onları kendiniz kullanın, kullananların yorumlarını alın ve kullanıcıların olduğu gruplarda sorun çıkaran modelleri inceleyin. Ondan sonra bir firmayı kötüleyin.

Kolay gelsin.

V10 kullanmadığım için bir şey söyleyemem birkaç sorun okumuştum internette kronik mi değil mi bilmiyorum.
V20 kullandım herhangi bir sorun yaşamadım çevremden de kullanan oldu herhangi bir sorun yaşanmadı. Ayriyetten eğer LG Türkiye Kullanıcılarının olduğu Facebook grubuna katılırsanız sorun yaşanan modellerin genelde G4-G5 modelleri olduğunu, V20-G6-V30 tarzı modellerde sorunlar olmadığını görürsünüz.
V20 ile G5 aynı platform cihazlar G5 nasil sorunluysa V20 modeli de öyle sorunluydu. Senin sorun yaşamamana göre cihaz sorunsuz olmuyor. Ben G2 kullandim, benim modelde sorun yoktu ama G2 sorunsuz bir cihaz değildi. G3, G4, G5, V10 ve V20 bu modellerin hepsi de sorunlu cihazlardi. G6 modelinde bile GS sorunları çıktı. Bu kadar sorunlari fazla olan bir markanın G7 ve V30 serisiyle çıkıp müşteriyi cezbetmesi mümkün değil. Marka imajı durduk yere lekelenmedi.

Bunların yanında, Samsung firmasında da defalarca pembe çizgi sorunları oluştu S7-S7 Edge modellerinde. Hem de kronik sorunluydu bu modeller. Fakat o firmadan çok LG konuşuluyor. Apple yine kronik bükülme sorunuyla karşımıza çıktı konuşulmadı LG konuşuldu.
Samsung ve Apple hiçbir zaman LG kadar sorunlu olmadı. S7 serisinde pembe çizgi sorunları oldu doğrudur. Başka S ve Note cihazlarında hiçbir zaman LG gibi 8 model peşpeşe sorunlu çıkmadı. Samsung ve Apple firmalarını LG ile kiyaslamaniz bile yanlış. Bu iki firmanin satış rakamlari ve LG arasında dağlar kadar fark var. Bu iki firmanin marka imajı LG markasına göre kat kat daha üstün.

Tutturmuşsunuz bir LG LG, ne istiyorsunuz bu firmadan anlamıyorum. Firmanın ürünleri hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan, ürünleri uzun süre boyunca deneyimlemeden marka kötülemek gayet kolay tabii. Bence siz modeller hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra onları kendiniz kullanın, kullananların yorumlarını alın ve kullanıcıların olduğu gruplarda sorun çıkaran modelleri inceleyin. Ondan sonra bir firmayı kötüleyin.
Bahsettiğim modellerin hepsi hakkında da bilgim var. Burada bilgi eksikliği senin kendinde var. Ben LG düşmanı değilim, G2 modelini 2,5 yıl kullandım, memnuniyet duyduğum en iyi modellerden.

Bir sorun varsa açıkça ben söylerim marka farketmeksizin firmalar benim malım değil, doğruları konuşmak gerek, objektif yorum yapılmalı.

Kimse durduk yere LG bu kadar boşuna karalamadi çünkü sonuna kadar hak etti. G7 ile beraber iyi bir ivmesi umarım tekrardan marka imajını düzeltir şahsen LG markasını seven biriyim. Kamera, ekran, arayüz tarafinda çok iyi bir marka. Ekranları çok sorun çıkardı orasi doğru ama Samsung ile beraber en büyük panel üreticisi zaten.

V20 ile G5 aynı platform cihazlar G5 nasil sorunluysa V20 modeli de öyle sorunluydu. Senin sorun yaşamamana göre cihaz sorunsuz olmuyor. Ben G2 kullandim, benim modelde sorun yoktu ama G2 sorunsuz bir cihaz değildi. G3, G4, G5, V10 ve V20 bu modellerin hepsi de sorunlu cihazlardi. G6 modelinde bile GS sorunları çıktı. Bu kadar sorunlari fazla olan bir markanın G7 ve V30 serisiyle çıkıp müşteriyi cezbetmesi mümkün değil. Marka imajı durduk yere lekelenmedi.

Samsung ve Apple hiçbir zaman LG kadar sorunlu olmadı. S7 serisinde pembe çizgi sorunları oldu doğrudur. Başka S ve Note cihazlarında hiçbir zaman LG gibi 8 model peşpeşe sorunlu çıkmadı. Samsung ve Apple firmalarını LG ile kiyaslamaniz bile yanlış. Bu iki firmanin satış rakamlari ve LG arasında dağlar kadar fark var. Bu iki firmanin marka imajı LG markasına göre kat kat daha üstün.

Bahsettiğim modellerin hepsi hakkında da bilgim var. Burada bilgi eksikliği senin kendinde var. Ben LG düşmanı değilim, G2 modelini 2,5 yıl kullandım, memnuniyet duyduğum en iyi modellerden.

Bir sorun varsa açıkça ben söylerim marka farketmeksizin firmalar benim malım değil, doğruları konuşmak gerek, objektif yorum yapılmalı.

Kimse durduk yere LG bu kadar boşuna karalamadi çünkü sonuna kadar hak etti. G7 ile beraber iyi bir ivmesi umarım tekrardan marka imajını düzeltir şahsen LG markasını seven biriyim. Kamera, ekran, arayüz tarafinda çok iyi bir marka. Ekranları çok sorun çıkardı orasi doğru ama Samsung ile beraber en büyük panel üreticisi zaten.
Yanlışınız şu: Objektif yorum yapıyorum zaten.

G4'te 3 defa problem yaşadım. Ekran değişti, bootloop sorunu çıktı anakart değişti, tekrar bootloop oldu tekrar değişti. Sorunsuz cihaz demiyorum.
Fakat dediğim şu ki, G5 ile V20 aynı dönemde çıkmış olsa dahi, V20 G5'e kıyasla daha az sorunlu bir cihaz. G6 ise bunlar arasında daha da az sorun çıkartan bir cihaz. Standart bir android telefonda ne kadar çıkıyorsa G6'da da o kadar çıkıyor.

G4'te 3 defa sorun yaşayan biri fanboyluk yapmaz emin olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı