LG GL850 ve GTX 1080 ile "Exiting due to D3D device being lost" hatası

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, normalde Asus 1920/1080 75HZ monitör kullanıyorum. Birkaç gün önce LG GL850 2K 144 HZ monitör aldım. Fakat monitörü aldıktan sonra CRASH hatası almaya başladım.
Sorunu çözmek için yaptıklarım;
-Bilgisayara format attım.
-DDU ile kaldırıp hem eski hem yeni sürücüleri kurdum.
-BIOS güncelledim.
-TdrDelay değeri ataması yaptım.
- Geforce Experience'yi kaldırım öyle kullandım.

Fakat hiçbiri sorunumu çözüm olmadı.
Ekran kartım MSI GTX 1080 GAMING X
İşlemcim RYZEN 5 2600X Stok Fan kullanıyorum
3000 MHZ 2x8 Ram kullanıyorum.

Stres testi yaptım, AID64'ten sadece CPU seçince ısı 65 derece oluyor ama CPU VE FPU aynı anda yapınca işlemci 95-100 dereceleri görüyor. Test sonucuna göre işlemcinin fazla ısındığı ortada bu cepte.
En yakın zamanda termal macun yenilemesi yapacağım şayet 2 senedir stok olarak hiç yenilemeden kullanıyorum.
Lakin crash hatasının işlemciden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü şu an ısınan işlemci 15 gün önce de ısınıyordu ama ASUS monitörde crash hatası almıyordum.
Lakin 2K 144 Hz bir monitöre geçince hatalar gelmeye başladı; başlıca hatalar;

Ekran görüntüsü 2020-12-17 214109.png

maxresdefault.jpg

Okuyamıyorsanız hata tam olarak şu: Unreal Engine is exiting due to D3D device being lost. (Error: 0x887A0006 - 'HUNG').

Şimdi sizce ulaşmam gereken sonuç nedir? Çünkü ASUS monitöre geçtim tekrardan saatlerdir oynuyorum ve crash yemedim.
Dolayısı ile GTX 1080 GAMING X ve Ryzen 5 2600X 2K için yetersiz mi geliyor? Ya da ekran kartında donanımsal bir problem mi vardır?
Yardımlarınız çok önemli arkadaşlar. 1 haftadır bununla uğraşıyorum.

Aynı sorun bende de var yardımcı olur musunuz çözdünüz mü
Ekran kartı servise gitti bakımları yapıldı. Ama sorunun ekran kartından değil, işlemci sıcaklığından kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü macunu yenileyince hiç sorun olmadı 1 aydır. Macun resmen yok olmuştu. Açıp baktığımda.

Dün sabaha kadar sorun yoktu işlemci aldım ve taktım bu sorun olmaya başladı ve bu servise gidip bana sıfırı verilen işlemci acaba tekrar mı hatalı ürün geldi bilmiyorum tek param var ya ekran kartı ya anakart :(

Yeni konular

Geri
Yukarı