Elektronik LG IPS monitör 3499 TL

Akakçe'de bahsettiğiniz türden bir artış göremiyorum ben bu ürünler için. "Bir anda iki katı fiyat" gibi bir durum yok hatta yaza kıyasla fiyatlar bir tık daha iyi bile denebilir.

Herhalde bir iki yıl boyunca piyasayı takip etmeyip birden fiyatlara baktınız siz.

Sadece zamlar gelmeden 1 ay önce aldığım 2 monitörden dolayı böyle bir yorum yaptım onların fiyatını da yaklaşık şubattan beri takip ediyordum. Neredeyse fiyatta hiçbir değişiklik olmadı. Dediğiniz gibi bazı modeller daha da uyguna geldi ama çoğu ben aldıktan 1 ay sonra 2 katına çıktı.

Akakçe'de bahsettiğiniz türden bir artış göremiyorum ben bu ürünler için. ''Bir anda iki katı fiyat'' gibi bir durum yok hatta yaza kıyasla fiyatlar bir tık daha iyi bile denebilir.

Herhalde bir iki yıl boyunca piyasayı takip etmeyip birden fiyatlara baktınız siz.
Bunlar da artış zamanından önce aldığım ve baktığım monitörlerin fiyat grafikleri.

Asus olanın minimum fiyatı 4000 görünüyor fakat kampanya ile 2400e almıştım pasajdan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-06-10-15-57-079_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-06-10-15-57-079_com.android.chrome.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2022-12-06-10-16-14-266_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-06-10-16-14-266_com.android.chrome.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2022-12-06-10-17-50-594_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-12-06-10-17-50-594_com.android.chrome.jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Sadece zamlar gelmeden 1 ay önce aldığım 2 monitörden dolayı böyle bir yorum yaptım onların fiyatını da yaklaşık şubattan beri takip ediyordum. Neredeyse fiyatta hiçbir değişiklik olmadı. Dediğiniz gibi bazı modeller daha da uyguna geldi ama çoğu ben aldıktan 1 ay sonra 2 katına çıktı.

Bunlar da artış zamanından önce aldığım ve baktığım monitörlerin fiyat grafikleri.

Asus olanın minimum fiyatı 4000 görünüyor fakat kampanya ile 2400e almıştım pasajdan.

Stok sonu indirimli ürün bulmuş olabilirsiniz, ürünlerin fiyatı anlık dolar kurundan ziyade stokların yenilenme sıklığı ile alakalı.

Onun dışında üretici firmanın şart koştuğu bir fiyat politikası varsa bilemem. Ekran kartı ve işlemci gibi ürünlerde söz konusu bu mevzu, monitörler içinde geçerli olabilir.

Ayrıca arz/talep meselesi, son attığınız tuf monitörün stokları yok mesela. Fiyat bilgisini atmışsınız fakat ürün yok, stoklar tükenmiş. O fiyat verisinin pek bir anlamı yok o yüzden.

ASUS'un kendi 240Hz panelleri o fiyata satılıyor şu an, 144Hz paneli aynı fiyata satacaklarını düşünmüyorum. Yani kısacası orada 7000 TL diyor ama ben inanmıyorum o fiyata kimsenin aldığına.

Son düzenleme:
2 monitör de bu fiyatlara değmez.

Zaten fiyat sadece kur ile ölçülmez. Fiyatların yükselmesi daha çok arz/talep meselesidir.
Bir ürün ne kadar fazla kitleye hitap ederse fiyatı o kadar artar. Örneğin, X cisminden dünyada sadece 1 tane var ama 4 milyar insan talep ediyor. O cisim kıymete biner.
ASUS'un kendi 240Hz panelleri o fiyata satılıyor şu an, 144Hz paneli aynı fiyata satacaklarını düşünmüyorum.
ASUS, panel üreticisi değil. Monitör demek istediniz sanırım?

2 monitör de bu fiyatlara değmez.

Zaten fiyat sadece kur ile ölçülmez. Fiyatların yükselmesi daha çok arz/talep meselesidir.
Bir ürün ne kadar fazla kitleye hitap ederse fiyatı o kadar artar. Örneğin, X cisminden dünyada sadece 1 tane var ama 4 milyar insan talep ediyor. O cisim kıymete biner.

ASUS, panel üreticisi değil. Monitör demek istediniz sanırım?
Mining patlayınca ekran kartlarına olan talepten dolayı monitör fiyatları yükseldi diyorlar.

Bende temmuzda gencergamingden 2700e almıştım LG 24gn600-b modelini. Zaten ben aldıktan 1 hafta sonra falan çıkmaya başladı fiyatlar bir daha da inmedi bugün ne alırsanız yarın için kâr 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı