Çözüldü LG monitör "Entering the power saving mode shortly" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ildewild

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Merhaba, Bilgisayarıma virüs bulaşmıştı geçen. CS:GO'ya girince 10 saniye sonra pc kendine reset atıyordu. Bende hem format atıyım virüs silinsin hem de kasayı söküp içini bir temizleyeyim dedim.

Kasayı söktüm anakartı, işlemcinin macununu vs yeniledim. Güç kaynağının içini açıp tozunu aldım sonra düzgünce montajlayıp yerine koydum.

Monitörü bağladıktan sonra şöyle bir hata almaya başladım;

" Entering the power saving mode shortly "

Güç kaynağının, monitörün kablolarını çıkarıp bekledim sonra geri taktım.
HDMI kablosunun uçlarını değiştirip tekrar taktım.
Monitördeki saving modu kapatıp denedim açıp denedim.

Yine de görüntü alamadım.

Sistem;

GTX 1660 Super
i3 12100F
H610M-H

Monitör
LG GL600 F-B 24 inç 144 HZ

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakarta o Molex'i bağlamanıza gerek yok dönüştürücüyle sökebilirsiniz. O CrossFire veya SLI için geçerli. Onu takmayın ve ekran kartını çıkartıp onboard üzerinden sırasıyla deneyin. Ve ayrıca CMOS pilini çıkartın.
Anakarta taktığım molexi takmayınca sistem açılmıyor. Sanırsam kasanın RGB ledleri ve power tuşunun kabloları onlar. Bilgisayarımda onboard yok ama ekran kartını pili falan çıkarıp deneyeceğim.

Umarım çözülür, uzun zamandır bilsayarla ilgilenirim ama ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. Ne yapacağımı da bilemedim.

Sorunu çözdüm şu şekilde;

Monitörle kasanın kablolarını çıkardım prizi de söktüm. Ramleri ekran kartını Bios pilini çıkarttım 10-15 saniye bekledim. Sonra tekrar montaj yaptığımda ise sistem açıldı. Sorunun neden kaynaklandığını hala tam anlayamadım. Fakat tahminim birşeylerin sisteme tam oturmamasından kaynaklanıyor.
Normalde açılıyordu sistem. Temizlik yaptım sonrasında açılmadı. Temizlik sırasında pile dokunmamıştım ben. Anlatamadım ama pilden değil.

Temizlik yaparken statik elektrik bıraktınız büyük ihtimal sisteme. Fişi çekip 25 sn basılı tutunca düzeliyor. Aklınızda bilgi olarak kalsın.

Geri
Yukarı