LG monitör ölü piksel ve ışık sızması sonrası değişim

Thursy

Kilopat
Selam, itopya.com sitesinden satın aldığım monitörüm salı günü elime ulaştı. Sonrasında test ettiğimde görebildiğim 1 adet ölü piksel ve üst tarafta bulunan aşırı ışık sızması ile İtopya müşteri hizmetlerini aradım. Onlar isterseniz bize yollayın, isterseniz yetkili servise götürün dediler. Bende işlem kısa sürsün diye yakınımda bulunan yetkili servise götürdüm. 1 günlük inceleme sonucu yetkili arkadaş üründeki 1 adet ölü piksele işlem yapamadığını, üst tarafta bulunan ışık sızmasının ise gayet normal, her monitörde olabileceğini söyledi ve cihaza herhangi bir işlem yapmadı. Bende ürünü teslim alıp İtopya'ya kontrol edilmesi için geri gönderdim. Kesinlikle iade istemediğimi belirttim ancak muhtemelen iade alacaklar.

Daha 1 gün bile kullanamadığım üründeki ölü piksel ve ışık sızması sebebiyle ürünümü değiştirebilir miyim? Hakkım var mı?
Değiştiremezsem ürün servise gidip gelecek vs. işlemleri dolayısıyla 14 günlük ilk iade sürecini sanırım geçirecek. Bu durumda ne gibi bir yol izleyebilirim?

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_4735.JPG
    IMG_4735.JPG
    66,8 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_4738.JPG
    IMG_4738.JPG
    480,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirme hakkın yok, iade edebilirsin sadece. Servise verirsen de muhtemelen aynı sonuç çıkar, iade hakkkından da olursun.
Sorunlu ürünü firma gönderiyor, garantiye götürüp ben tespit ettiriyorum ve iade hakkım gidiyor öyle mi? Aşırı saçma. Kesinlikle thh gideceğim.

Geri
Yukarı