1 ölü piksel yüzünden LG servisi değişim yapar mı?

Ne yaptınız hocam nasıl bir aksiyon aldılar? Benim de alalı yaklaşık 15 ay oldu ve 1 tane ölü piksel fark ettim bugün LG monitörümde.

Servise göndermedim. Aramadım da galiba hatta hatırlamıyorum. Servis galiba en az 5 tane kabul ediyormuş diye uğraşmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanın azı çoğu olmaz. Yok 3 piksel yok 5 piksel diye tüketiciyi kekliyorlar.

Ben o ürünü sıfır alıyorum ve sıfır hata bekliyorum.

Sonradan olması da fark etmez. Hata hatadır ve tüketicinin bir suçu yok.

Aynısı İtopyada başıma geldi. Mağazadan aldım eve geldim baktım 1 tane var gittim değiştirmeye. Onlar da 5 e kadar değişim yapmıyoruz dediler. Bende haklarımdan bahsettim. Baktılar ki haklarımı biliyorum seve seve değiştirmek zorunda kaldılar.

1 tane bile olsa garantisi varsa hakkınızı arayın.

Garantisi bitmesine 10 gün kala Logitech faremi garantiye yolladım adamlar sıfırını göndermişti. Olması gereken bu. Yapamıyorsan yenisini vereceksin, yenisini yoksa bir üst modeli vereceksin. Oda yoksa iade yapacaksın.

Hatanın azı çoğu olmaz. Yok 3 piksel yok 5 piksel diye tüketiciyi kekliyorlar.

Ben o ürünü sıfır alıyorum ve sıfır hata bekliyorum.

Sonradan olması da fark etmez. Hata hatadır ve tüketicinin bir suçu yok.

Aynısı İtopya'da başıma geldi. Mağazadan aldım eve geldim baktım 1 tane var gittim değiştirmeye. Onlar da 5'e kadar değişim yapmıyoruz dediler. Bende haklarımdan bahsettim. Baktılar ki haklarımı biliyorum seve seve değiştirmek zorunda kaldılar.

1 tane bile olsa garantisi varsa hakkınızı arayın.

Garantisi bitmesine 10 gün kala Logitech faremi garantiye yolladım adamlar sıfırını göndermişti. Olması gereken bu. Yapamıyorsan yenisini vereceksin, yenisini yoksa bir üst modeli vereceksin. Oda yoksa iade yapacaksın.

Haklarından bana da bahseder misin?
Bende aynı sorun bilekliğimde var(üstte alıntıladım)Huawei'yi aramaya çekiniyorum ne diyeceğimi bileyim de korkmadan konuşayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklarından bana da bahseder misin?
Bende aynı sorun bilekliğimde var(üstte alıntıladım)Huawei'yi aramaya çekiniyorum ne diyeceğimi bileyim de korkmadan konuşayım.
Ölü piksel testi yap.

Hak dediğim 6502 sayılı tüketici kanunu açıp okuyabilirsiniz. Özeti malda kusur varsa ücretsiz tamir, değişim, misli ile değişim veya bedel iadesi talep hakkımız var.

Monitör olarak kullanmak üzere Philips TV almıştım.
1 ölü piksel çıktı. Üstelik servis kurulum yaparken.
Bana ekranda leke olduğunu söylediler. (Sıfır televizyonun ekranındaki ölü piksel değil ama leke öyle mi, yemezler)

Ben bu TV'yi almıyorum değiştirilmesini talep ediyorum deyince, fazla diretemediler. Üründe hata olduğunun raporunu yazdılar, ve gidip değiştirdim.
Vatan Bilgisayar'dan almıştım.

Bu olayı şundan dolayı anlattım: Servisin, “ekrandaki ölü piksel değil leke” demesi, kurulum için evine geldiği müşteriyi salak yerine koymasıdır.

Böyle bir şey söylemeye hakkı bile yok. Sanki bana malı kendisi satmış gibi, sanki zararı cebinden karşılayacakmış gibi. Yetkili servisler neden böyle bir tutum içerisine girerler anlamak mümkün değil. Tuhaf.

Doğrudan, beni kandırmaya çalışmadan, ölü pikseli anında rapora yazacaktı. Olması gereken buydu.

Bu yetkili servislerin çoğunun böyle saçma zihniyetleri ve tutumları var.

Monitör olarak kullanmak üzere Philips TV almıştım.
1 ölü piksel çıktı. Üstelik servis kurulum yaparken.
Bana ekranda leke olduğunu söylediler. (Sıfır televizyonun ekranındaki ölü piksel değil ama leke öyle mi, yemezler)

Ben bu TV'yi almıyorum değiştirilmesini talep ediyorum deyince, fazla diretemediler. Üründe hata olduğunun raporunu yazdılar, ve gidip değiştirdim.
Vatan Bilgisayar'dan almıştım.

Bu olayı şundan dolayı anlattım: Servisin, “ekrandaki ölü piksel değil leke” demesi, kurulum için evine geldiği müşteriyi salak yerine koymasıdır.

Böyle bir şey söylemeye hakkı bile yok. Sanki bana malı kendisi satmış gibi, sanki zararı cebinden karşılayacakmış gibi. Yetkili servisler neden böyle bir tutum içerisine girerler anlamak mümkün değil. Tuhaf.

Doğrudan, beni kandırmaya çalışmadan, ölü pikseli anında rapora yazacaktı. Olması gereken buydu.

Bu yetkili servislerin çoğunun böyle saçma zihniyetleri ve tutumları var.
Türkiye 3. Dünya ülkesi olduğu için servisler ve markalar vatandaşa yolunacak kaz muamelesi yapmaktan çekinmiyorlar utanmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı