LG monitörde "No signal" hatası

kerimtpkn

Femtopat
Daha fazla  
No singal entering the powe saving mode.
An incorrect DisplayPort version setting will cause the screen to be blank. If this occurs, make sure the DisplayPort version setting of your monito matchs the device its connected to.

Hatası alıyorum. Nasıl çözerim? Monitörüm LG.

Son düzenleyen: Moderatör:
LG 24GN600-B ultragear.
BIOS'a kadar girebiliyor musunuz? Monitör hiç mi açılmıyor yoksa bilgisayardan sinyal mı alamıyor?
Hem bilgisayarın hem monitörün fişini çekip PSU'nın şalterini kapatın. Biraz bekledikten sonra tekrardan çalıştırmayı deneyin.

BIOS'a kadar girebiliyor musunuz? Monitör hiç mi açılmıyor yoksa bilgisayardan sinyal mı alamıyor?
Hem bilgisayarın hem monitörün fişini çekip PSU'nın şalterini kapatın. Biraz bekledikten sonra tekrardan çalıştırmayı deneyin.

Bir dk deniyorum.

Hayır BIOS'ta açılmıyor.

Peki sizin bilgisayarınız başka monitörde sinyal veriyor mu?

Deniyorum.

Hayır vermiyor denedim.

Vermiyor dostum 2 monitörde de denedim.

Son düzenleme:
Bende laptoptan harıcı monitöre yansıtma yapıyorum. Hatayı alıyorum LG HN800-B monitorde. DisplayPort kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor. Ama bilgisayarı kapatıp açınca yıne aynı hatayı alıyorum. Kabloyu söküp takınca duzelıyor. İlk zamanlar böyle bıse yoktu yeni olmaya basladı monitor yeni. Alalı 1 ay olmadı.

Bugün aynı soruınu yaşadım, ben uzun süredir kullanıyorum. 3060 ekran kartım var yine aynı şekilde, ekran kartı DP bağlantısını değiştirdim sorunu çözdüm. Birinciye takılıydı çıkardım ikinciye taktım, sorun tam olarak nedir bilmiyorum ama bu şekilde çözdüm bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı