LG UltraGear 27 vs AOC 27" Q27b3ma

ozkets

Hectopat
Arkadaşlar halihazırda kullanmakta olduğum monitörün yanına 2.monitör almak istiyorum. Bu bağlamda fiyatları aynı olan iki monitörden hangisini tercih etmek daha sağlıklı olur?

Monitörüm 27GL83A-B

Seçenekler;
LG UltraGear 27 inç 27GL63T-B FHD 144 Hz 1 ms.
AOC 27" Q27b3ma 75Hz 4ms HDMI DP Adaptive Sync QHD VA.

İki monitör de birbirinden farklı.
Biri 1080p/IPS diğer 2K/VA panel.

Kendi kullandığınız 2K monitör olduğu için yanına 2K monitör mantıklı olabilir.

İşte ileride satma olasılığı olursa hangisi uzun vadede daha iyi olur onu bilemiyorum.
Birinde VA QHD iken diğeri IPS FHD
Biri 75 Hz iken diğeri 144 Hz.

Arkadaşlar halihazırda kullanmakta olduğum monitörün yanına 2.monitör almak istiyorum. Bu bağlamda fiyatları aynı olan iki monitörden hangisini tercih etmek daha sağlıklı olur?

Monitörüm 27GL83A-B

Seçenekler;
LG UltraGear 27 inç 27GL63T-B FHD 144 Hz 1 ms.
AOC 27" Q27b3ma 75Hz 4ms HDMI DP Adaptive Sync QHD VA.

LG UltraGear öneririm.

İşte ileride satma olasılığı olursa hangisi uzun vadede daha iyi olur onu bilemiyorum.
Birinde VA QHD iken diğeri IPS FHD
Biri 75 Hz iken diğeri 144 Hz.

Zaten 2K monitör kullanıyorsun.
Bu yan monitörü ne amaçla kullanacaksın?
144Hz'lik bir işin varsa düşünebilirsin.
Eğer sıf iş ve günlük kullanım olacaksa 2K daha mantıklı.
Monitör satma işi belli olmaz. Alıcı seçimine göre hemen de gider 3 ay sonra da.
Ayrıca 75 Hz 2K monitörde ghosting olmaz. Piksel geciş süresi Gaming monitörler gibi yapıya sahip değil. Çok göze batan bir Motion blur olmaz. TV formatında çünkü.

Zaten 2K monitör kullanıyorsun.
Bu yan monitörü ne amaçla kullanacaksın?
144Hz'lik bir işin varsa düşünebilirsin.
Eğer sıf iş ve günlük kullanım olacaksa 2K daha mantıklı.
Monitör satma işi belli olmaz. Alıcı seçimine göre hemen de gider 3 ay sonra da.
Ayrıca 75 Hz 2K monitörde ghosting olmaz. Piksel geciş süresi Gaming monitörler gibi yapıya sahip değil. Çok göze batan bir Motion blur olmaz. TV formatında çünkü.

144 Hz olayı ile işim yok ancak görüntü bakımından 2 LG daha güzel olabilir diyerek ve fiyatının da uygun olduğunu gorunce LG satın almıştım.
2.ekran tamamen fantezi oyun vs oynarken yanda açık dursun bir şeyler çalsın diye istiyorum.

144 Hz olayı ile işim yok ancak görüntü bakımından 2 LG daha güzel olabilir diyerek ve fiyatının da uygun olduğunu gorunce LG satın almıştım.
2.ekran tamamen fantezi oyun vs oynarken yanda açık dursun bir şeyler çalsın diye istiyorum.

Yüksek Hz'ye göz alışınca düşük Hz'ye bakarken takılma var hissi yaratabiliyor.
İki monitörün de frekansının aynı olması bütünlük açısından önemli rol oynar.
Bu açıdan bakınca 144Hz monitör seçimi daha mantıklı.
Çünkü AOC 7K'lık bir fiyata sahip. Yüksek bütçen varsa daha kaliteli 1080p monitörde bakılabilir.

Yüksek Hz'ye göz alışınca düşük Hz'ye bakarken takılma var hissi yaratabiliyor.
İki monitörün de frekansının aynı olması bütünlük açısından önemli rol oynar.
Bu açıdan bakınca 144Hz monitör seçimi daha mantıklı.
Çünkü AOC 7K'lık bir fiyata sahip. Yüksek bütçen varsa daha kaliteli 1080p monitörde bakılabilir.

Fiyat olarak ikisinin de aynı olduğu durumda hangisi tercih edilmeli?

Geri
Yukarı