LG UltraGear 27GL850 2K 144Hz 1ms GTG Nano IPS Gaming monitor

large01.jpg

Evet arkadaşlar bir süredir takip de olduğum monitör ile ilgili daha net bilgiler gelmeye başladı. Ben de topladığım bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Yakın zamanda monitör almayı düşünen var ise ve bütçesi müsait olanlar için canavar gibi bir monitör piyasaya çıkmak üzere. Gördüğüm kaynaklardaki fiyatlar doğru ise yurt dışı fiyatı 499$ lık fiyat etiketiyle, kendi kulvarında piyasadaki en iyi monitör olacak gibi gözüküyor. LG geliştirdiği yeni Nano IPS panel sayesinde yüksek renk doğruluğu, geniş izlenme açıları, daha iyi kontrast, düşük gecikme süreleri, HDR 10, G-Sync uyumu, Adaptive-Sync / AMD FreeSync desteği ve oyuncular için de daha bir çok özelliği olan çok güzel bir monitör geliyor diyebilirim.​

Şu anda piyasa da olan Gigabyte AORUS 27" AD27QD karşısına konumlandırmak sanırım yanlış olmaz. LG daha uygun fiyata daha kaliteli bir ürün ile karşımıza çıkmış oluyor. Fiyat konusunda çelişkiye düştüğüm durum korece olarak yazılmış bir kaynak da 90 bin won yani 749$ olarak gözükmesi, fakat başka kaynaklarda da 499$ fiyat etiketi ile piyasaya çıkacağı söylenmekte. Dediğim gibi eğer 499$ fiyat etiketiyle çıkar ise bu özelliklerdeki bir monitör için en iyi seçenek olarak karşımızda olacak gibi duruyor. Piyasaya çıkış zamanı olarak Temmuz ve Ağustos ayı işaret ediliyor. Heyecanla bekliyoruz :)

13683_01_lg-unveils-worlds-first-one-millisecond-ips-gaming-monitor_full.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynaklar:

Son düzenleme:
Monitör ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz:

Fiyat düzenlendi 3700 TL oldu, Hepsiburada'daki KDV indiriminde. Alırsam Dell S2719DGF modelini alacağım veya bekleyeceğim.

Bende Samsung TN panelli bir monitör kullanıyorum. Arkadaşın LG IPS panel monitörünü deneyimledikten sonra bana TN panel çok kötü geldi. Bu nedenle TN panelli monitörlerden uzak duruyorum. ille de IPS panel :)

Dell'in panelinin renkleri iyi aslında ama görüş açısı ve kontrast kötü. VA'nın karakteri ve yüksek kontrastı benim daha çok hoşuma gidiyor ama VA performansı diğer iki panele göre düşük.

4 gün sonra kargoda diyor, ne bu şaka falan mı? Umarım bir sıfır fazladan eklemişlerdir.

Arayıp sormak gerek, eğer doğru ise fırsatçılığın ve kazığın tepe noktasındalar :) Şaka bir yana LG daha ürünü piyasaya sürmedi. Bunların elinde yoktur. Bence bir hata var ortada.

Bu monitör hakkında yaptığım araştırmada, Refresh rate aralığı 48-144Hz diyor. Bu sizcede önemli bir dezavantaj değil mi? Fps droplarda, özellikle orta sekment kartlarda 20-25'ê hatta 15 fps kadar anlık düşmeler olan oyunlar var. Burada yırtılma, kasma olayı yine yaşayacağız demektir..

Yeni konular

Geri
Yukarı